Skip to content

Dlaczego Lon O’Neil z Barry’ego wygląda tak znajomo

25 de kwiecień de 2023
l intro 1682454003

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Lon O'Neil stojący w garniturze na zewnątrz

Sezon 4 „Barry” nie odpuścił ani na jotę, jeśli chodzi o wyśmiewanie wszystkiego na temat Los Angeles i branży rozrywkowej, która pomaga tworzyć bijące serce miasta. Od zwariowanych trenerów aktorskich po nadgorliwe gwiazdy i wszystko pomiędzy, wyśmiewanie się z najbardziej charakterystycznych szczegółów Hollywood to druga natura serialu komediowego HBO.

Jednak w swoim ostatnim sezonie „Barry” włącza również prasę do miksu. Podczas gdy serial nigdy nie stronił od tego aspektu, a reporter przezabawnie pyta Sally Reed (Sarah Goldberg), kto jej zdaniem powinien być następnym Spider-Manem, podczas gdy ona promuje serial o przemocy domowej, sezon 4 pochyla się jeszcze mocniej z Vanity Uczciwy pisarz Lon O’Neil.

Oczywiście nie ma Lon O’Neila, który pisze dla Vanity Fair w prawdziwym życiu. Mimo to prawdopodobnie rozpoznajesz aktora, który gra reportera próbującego zdobyć informacje na temat prawdziwej historii kryminalnej Gene’a Cousineau (Henry Winkler). W rzeczywistości jest szczególnie rozpoznawalny dzięki jednej ze swoich najbardziej kultowych ról, gdy widzisz go spacerującego po jasno oświetlonych ulicach Los Angeles.

Patrick Fischler był częścią przerażającej sceny na Mulholland Drive

Podczas gdy Patrick Fischler gra od 1990 roku, jedną z pierwszych ról, z których widzowie mogą rozpoznać tego aktora, jest jego przerażająca scena napędzająca koszmary w klasycznym surrealistycznym dramacie kryminalnym Davida Lyncha Mulholland Drive. W filmie Fischler gra Dana, który jest jednym z pierwszych wskaźników, że coś jest nie tak ze światem w niepokojącym filmie Lyncha.

Siedząc w barze, Dan opowiada swojemu przyjacielowi o przerażającym śnie, który miał poprzedniej nocy, kiedy poszedł za restaurację, w której obecnie siedzą i zobaczył ponurego i brudnego mężczyznę o przerażających rysach. Dopiero gdy jego przyjaciel namawia go, by udał się na widok ze swojego snu i skonfrontował swoje lęki, odkrywa, że ​​mężczyzna z jego snu rzeczywiście jest za Winkies i tylko czeka na jego przybycie.

Scena w „Mulholland Drive” jest druzgocąco przerażająca i być może najwcześniejsza wskazówka, że ​​film będzie eksplorował ciemność ukrytą pod skądinąd jasnymi widokami Los Angeles. Jest to również jeden z najlepszych przykładów zdolności Lyncha do uchwycenia codziennych wydarzeń i nasycenia ich wyczuwalnym poczuciem strachu i złośliwości. Oczywiście genialny sposób, w jaki Fischler odgrywa swoją rolę, jest ogromną częścią tego, co czyni tę scenę tak efektowną.

Fischler gra Phila w Lost’s Dharma Initiative

Phil patrzy podejrzliwie

Mimo to aktor miał bardziej długotrwałą rolę, kiedy pojawił się w 5. sezonie „Zagubieni” jako Phil. Członek tajemniczej inicjatywy DHARMA, Phil istnieje w przeszłości, z której wielu ocalałych prowadzi do Incydentu i staje się czymś w rodzaju antagonisty Sawyera (Josh Holloway) i Juliet (Elizabeth Mitchell).

Postać jest regularnie wydobywana z napięcia w swoich występach w „Zagubionych”, ponieważ pracuje w sektorze bezpieczeństwa Inicjatywy Dharmy i wydaje się, że nieustannie podejrzewa, że ​​rozbitkowie, którzy przedostali się na oś czasu z przeszłości, nie są tym, za kogo się podają. , którymi oczywiście nie są.

Na nieszczęście dla Phila, jest trochę za blisko prawdy, kiedy jest świadkiem Incydentu: wydarzenia, w którym anomalie elektromagnetyczne, które sprawiają, że wyspa jest tak fascynująca, sieją śmiertelne spustoszenie w Inicjatywie Dharma. Podczas gdy Phil dowiaduje się, że jego podejrzenia są słuszne, zanim zostaje przebity słupem, nie ma zbyt wiele czasu na zabawę, zanim on również zostaje zabity w „Zagubionych”.

Fischler grał Isaaca Hellera w Dawno, dawno temu

Isaac wygląda na zmartwionego

Jakby Patrick Fischler nie miał wystarczającej liczby punktów w popularnych programach telewizyjnych, wykonawca pojawił się także w 8 odcinkach serialu fantasy ABC „Dawno, dawno temu”. Fischler grał Isaaca Hellera w drugiej połowie sezonu 4, a także pojawił się w sezonie 6 jako powracająca postać, która ma zdolność dowolnego przepisywania rzeczywistości za pomocą magicznego pióra.

Zaniepokojony pisarz z kompleksem wyższości, Isaac próbuje zabić prawie wszystkich głównych bohaterów czwartego sezonu „Dawno, dawno temu”, za co zostaje uwięziony na następne dwa sezony. Jednak Isaac jest w stanie targować się o swoją drogę do wolności, gdy główni bohaterowie potrzebują jego zdolności do naprawienia pewnych krzywd w 6. sezonie serialu ABC.

Pomimo tego, że jest łajdakiem, Isaac ma w swojej postaci sympatyczny urok, co czyni go złoczyńcą, którego fani uwielbiają nienawidzić. Warto zauważyć, że jedną z pierwszych rzeczy, które Isaac robi po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego, w którym jest przetrzymywany, jest pójście na przedstawienie ukochanego broadwayowskiego przeboju Lina Manuela Mirandy „Hamilton”. Naturalnie, będąc człowiekiem, który uwielbia przepisywać historie w pomysłowy, nowy sposób, uwielbia to.

Patrick Fischler ponownie połączył siły z Lynchem przy odrodzeniu Twin Peaks

Duncan patrzy na swój otwarty komputer

Zamykając koło, Fischler powrócił do pracy z Davidem Lynchem w 2017 roku nad filmem „Twin Peaks: Powrót”. W docenionej przez krytyków kontynuacji popkulturowego kamienia milowego Lyncha z lat 90. aktor zagrał Duncana Todda w sześciu odcinkach serialu Showtime. Chociaż w odrodzeniu Lyncha pojawiło się mnóstwo nowych postaci do przeanalizowania, fani bez wątpienia pamiętają postać z jego dziwacznego wprowadzenia, sceny, w której widzi, jak reaguje złowieszczo na niesamowity wygląd czerwonego kwadratu na ekranie komputera.

Wspólnik biznesowy Dougiego (Kyle MacLachlan) i pozbawiony kręgosłupa lokaj złego Coopera (również Kyle MacLachlan), Duncan wielokrotnie próbuje zabić Dougiego na rozkaz Coopera. Na nieszczęście dla niego, podobnie jak w „Mulholland Drive”, niedoszli zabójcy, których wynajmuje Duncan, wielokrotnie zawodzą, często z mrocznymi komediowymi skutkami. W końcu jego niepowodzenia doprowadziły go do zamordowania przez zawodowego kryminalistę i zabójcę kontraktowego Chantal Hutchens (Jennifer Jason Leigh) w „Twin Peaks: Powrót”. Mimo to postać zakończyła się dopiero w przedostatnim odcinku serii odrodzenia, co oznacza, że ​​​​prawie dotarł do końca.

Czy ten post był pomocny?