Skip to content

Star Trek: Związek Odo-Kira Deep Space Nine nie był planowany

10 de maj de 2023
l intro 1683739666

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Odo stoi w słońcu

„Star Trek” od dawna znany jest jako bastion tolerancji, zrozumienia oraz niezamierzonych lub nieplanowanych relacji i dynamiki między jego bohaterami. Dzieje się tak dlatego, że gra aktorów może malować zupełnie inny obraz niż ten, który jest napisany po prostu z manier, wyrazu twarzy i tonu. Jednak dobry scenarzysta i showrunner będzie wiedział, jak czytać przysłowiowe fusy, i wygląda na to, że „Star Trek: Deep Space Nine” nigdy nie zamierzał, aby Odo (René Auberjonois) i Kira (Nan Visitor) rozwinęli tak silny związek.

Rozmawiając z oficjalną stroną internetową Star Trek, Auberjonois został zapytany bezpośrednio o dynamikę między Kirą a jego postacią, a on odpowiedział, że wie na pewno, że showrunnerzy nigdy nie zamierzali ani nie przewidywali ich związku. Następnie Auberjonois przywołał odcinek drugiego sezonu „Necessary Evil”, w którym ujawniono, że Kira był zamieszany w morderstwo. Dodał: „Nie pamiętam dokładnie, jak opisali go patrzącego na nią, ale było jasne, że rozumiał, że ta osoba, która była jego jedynym prawdziwym przyjacielem na stacji, w jakiś sposób go zdradziła. nie wiem, co zrobiłem ani jak to zostało nakręcone, ale następnego dnia, kiedy przeglądali dzienniki, scenarzyści powiedzieli: „O mój Boże, spójrz, Odo kocha Kirę”.

Auberjonois i Visitor uwielbiali ze sobą pracować zawodowo

René Auberjonois kontynuował: „I poszli z tym. Zarówno Nana, jak i ja, kiedy to zaczęło być tematem, powiedzieliśmy:” Co? O mój Boże, spójrz na to. Czy to nie interesujące? Naszym zadaniem nie jest kwestionowanie, dlaczego jako aktorzy. Więc poszliśmy z tym. Uwielbialiśmy ze sobą pracować, Nana i ja. Nadal uwielbiamy ze sobą pracować. Mamy ogromny szacunek dla siebie jako aktorów i bardzo dobrze nam się pracuje ze sobą.”

Interesujące w przypadku Odo i Kiry jest to, że obaj pochodzą z obcego gatunku, który nie tylko obawia się intencji Federacji, ale także siebie nawzajem. To dlatego, że Odo jest Odmieńcem, a Kira Bajoraninem. Odmieńcy są zasadniczo amorficznymi plamami w ich naturalnym stanie, a Bajoranie okrutnie eksperymentowali na nim. Podobnie Kira jest w rzeczywistości bojownikiem ruchu oporu, który kiedyś walczył z Kardasjanami, kiedy okupowali jej rodzinną planetę, a później zostaje jednym z najwyższych rangą oficerów na stacji kosmicznej Deep Space Nine. Mimo to Odo i Kira są zdecydowanie jedną z najbardziej wyjątkowych relacji międzyludzkich w „Deep Space Nine”, a niektóre z ich odcinków są częścią najwyżej ocenianych odcinków na IMDb, co pokazuje, że przeciwieństwa naprawdę się przyciągają — nawet w najdalszych zakątkach świata. zasięgi przestrzeni.

Czy ten post był pomocny?