Skip to content

Co ma ocenę Nope? Co rodzice powinni wiedzieć, zanim pozwolą swoim dzieciom oglądać

19 de maj de 2023
l intro 1684444736

Filmy Horror i Thriller

Dz.U. oparty o płot

Trzeci film Jordana Peele’a, „Nope”, trafił do kin w lipcu 2022 roku i jest obecnie dostępny do transmisji strumieniowej za pośrednictwem Amazon Prime. W rolach głównych występują Daniel Kaluuya i Keke Palmer jako OJ oraz Emerald Haywood, braterstwo i siostra, które po tragicznej śmierci ojca odziedziczyły konie biznesowe do produkcji filmowych i telewizyjnych.

Kaluuya i Palmer dołączają do obsady: Steven Yeun jako były aktor dziecięcy, który prowadzi westernowy program o pułapkach turystycznych, oraz Brandon Perea jako pracownik lokalnego sklepu elektronicznego, który zostaje zatrudniony do pomocy Haywoodom w rozwiązaniu ich tajemnicy.

„Nie” ma ocenę R przez MPAA. Wynika to po części z języka. Zarówno OJ, jak i Emerald często używają wulgaryzmów w całym filmie, a słowa „s***” i „f***” są słyszane dziesiątki razy. Istnieje również wiele zastosowań „b****”, „piekło”, „dupa” i „czarnuch”.

OJ i Em też piją alkohol na ekranie, aw pewnym momencie rozmawiają razem o paleniu trawki. Emerald jest pokazana kilka razy podczas wapowania, ale nie jest jasne, czy używa tytoniu, czy produktów z konopi indyjskich; chociaż wyraźnie pokazano inną postać palącą papierosa z konopi indyjskich.

„Nope” ma też wiele przerażających i krwawych momentów; chociaż najbardziej krwawa przemoc ma miejsce poza ekranem. Jednak w „Nope” nie ma nagości ani treści seksualnych.

W Nope jest wiele przerażających i krwawych scen

Zagrożenie w „Nope” pochodzi od nieznanej, obcej istoty ukrywającej się w chmurze nad Haywood Ranch. W scenie otwierającej film Otis Haywood Sr. (Keith David) zostaje zabity, gdy moneta spada z nieba i uderza go w oko. Wyraźnie widać znaczną ilość krwi i gołe oczodoły.

W późniejszej retrospekcji szympans atakuje kilku aktorów na planie programu telewizyjnego. Chociaż najbardziej obrazowe części ataku nie są przedstawione, szympans jest pokazany kilka razy z ustami i ramionami pokrytymi krwią, a odgłosy ataku są słyszalne przez dłuższy czas. Ciała są również pokazane leżące na podłodze podczas i po ataku.

Później widać jedną z ofiar z częściowo zrekonstruowaną twarzą, ledwie ukrytą za zasłoną. Wkrótce po zobaczeniu ofiary dochodzi do masakry dużej liczby bywalców zachodnich programów, do której dochodzi głównie poza ekranem; chociaż słychać krzyki i widać trochę krwi.

Krew leje się również z nieba na dom Haywoodów, a odcięta głowa konia wypada przez przednią szybę ciężarówki OJ. To czyni go jednym z bardziej jawnych przedstawień krwi na ekranie. Podczas gdy większość najbardziej brutalnych wydarzeń w „Nope” dzieje się poza zasięgiem wzroku, połączenie przerażających wydarzeń i uporczywych wulgaryzmów oznacza, że ​​większość rodziców prawdopodobnie będzie chciała obejrzeć ten film przed obejrzeniem go z dziećmi.

Czy ten post był pomocny?