Skip to content
TV

Carnival Row: co rodzice powinni wiedzieć, zanim pozwolą oglądać swoim dzieciom

13 de kwiecień de 2023
l intro 1681335898

Telewizja

Winieta z Carnival Row płacze

Możesz podejrzewać, że serial o faerie i innych fantastycznych stworzeniach byłby odpowiedni dla dzieci. Jednak „Carnival Row” udowadnia, że ​​nie zawsze tak jest. Pełen magii, fantazji i brzydkich uprzedzeń „Carnival Row” trwał dwa sezony, łącznie 18 odcinków. Jednak teraz, gdy serial się skończył, niektórzy rodzice mogą się zastanawiać, w jakim wieku ich dzieci mogą oglądać serial.

Sprawdzając odpowiedzi w Common Sense Media, rodzice sugerują, aby dzieci w wieku co najmniej 17 lat oglądały „Carnival Row”, zauważając, że program zawiera wiele treści seksualnych i brutalnych. Jednak zgłoszenia użytkowników obejmowały całą gamę sugestii dotyczących wieku, a użytkownik chirpycrcicket powiedział, że absolutnie uwielbia program i wyjaśnił: „Jest wiele silnych postaci, zarówno męskich, jak i żeńskich, i istnieje świetny motyw przewodni dotyczący imigracji, który jest naprawdę potężny. wspaniały program, w którym można się zgubić, ale powiedziałbym, że prawie każdy odcinek zawiera graficzną przemoc, nagość i język. Więc bądź świadomy, jeśli jesteś na to wrażliwy lub wolisz nie oglądać go z kimś takim jak dziecko lub młodsze rodzeństwo i spędź trochę niezręcznych, długich minut.” Wyjaśnili, że ich zdaniem dziecko powinno mieć co najmniej 16 lat, aby oglądać, ale inni użytkownicy wyrażali odmienne opinie.

Carnival Row ma ocenę TV-MA w Stanach Zjednoczonych

Średnio większość zgłoszeń użytkowników przesłanych przez rodziców w Common Sense Media uznała „Carnival Row” za odpowiedni dla dzieci w wieku około 16 lat, czyli mniej niż sugeruje witryna. Użytkownik SheiFoxy uważa „Carnival Row” za akceptowalny dla dzieci w wieku od 13 lat. Jednak ten sam użytkownik zauważył, że serial przedstawia użycie magii jako sposobu na napaść seksualną na kogoś, co uznał za w złym guście. I odwrotnie, użytkownik Cherrypepsi uważa, że ​​program powinien oglądać tylko osoba, która ma co najmniej 17 lat, pisząc: „To może być wspaniały program, ale zgodnie ze zwykłymi dzisiejszymi programami / filmami, softcore porno to rujnuje. Świetne efekty wizualne, ciekawe postacie, ale przesada z nieodpłatnym seksem. Szkoda, że ​​tego nie stonowali”.

Użytkownik JDRTH posunął się o krok dalej, sugerując, że osoby powyżej 18. roku życia powinny oglądać „Carnival Row”. Inne zgłoszenia powtarzały, że „Carnival Row” zawiera wiele treści seksualnych, podczas gdy inne twierdziły, że serial zawiera również przemoc, zażywanie narkotyków i wulgaryzmy. W Stanach Zjednoczonych „Carnival Row” ma ocenę TV-MA, co oznacza, że ​​zasadniczo jest na tym samym poziomie, co film z kategorią R. Sugerujemy, że ta ocena oznacza, że ​​należy być wyjątkowo zmęczonym pozwalaniem niedojrzałym dzieciom oglądać program.

Czy ten post był pomocny?