Skip to content

Co rodzice powinni wiedzieć o pozwalaniu swoim dzieciom oglądać My Hero Academia: Heroes Rising

3 de sierpień de 2022
l intro 1659525604

Deku wygląda na zły

Nieopowiedziana prawda o „My Hero Academia” jest długa, z wieloma zmianami w pierwotnie planowanych wersjach wydarzeń i postaci. Popularne anime o superbohaterach oparte jest na serii shōnen manga Kōhei Horikoshi o tej samej nazwie i działa od 2016 roku. Oprócz pięciu sezonów serialu, pojawiło się wiele oryginalnych animacji wideo i sieciowych, a także trzy filmy — w tym „Moja Akademia Bohaterów: Heroes Rising”.

Drugi pełnometrażowy film animowany oparty na serii, „My Hero Academia: Heroes Rising” obraca się wokół ogromnego starcia między uczniami superbohaterów klasy 1-A a oddziałem złoczyńców dowodzonych przez potężną i tajemniczą Dziewiątkę (głos Yoshio Inue w oryginalnej wersji i Johnny Yong Bosch w angielskim dubie). Ta kusząca przesłanka to świetna wiadomość, jeśli jesteś dorosłym fanem serialu – ale dla rodziców, których dzieci wyrażają zainteresowanie „My Hero Academia”, może być trudno ocenić, jak odpowiedni jest film dla nieletnich widzów. W końcu istnieje wiele różnych gatunków anime i chociaż „My Hero Academia” jest dość popularny, wciąż może być dość dziki i brutalny. Oto, co rodzice powinni wiedzieć o umożliwieniu swoim dzieciom oglądania „My Hero Academia: Heroes Rising”.

Przemoc może być problemem w grze My Hero Academia: Heroes Rising

Jak wiele innych rzeczy w życiu, „My Hero Academia: Heroes Rising” niekoniecznie jest dla wszystkich, według australijskiej strony dla rodziców Raising Children. Jednak chociaż film zawiera wiele przerażających momentów i przemocy, strona zauważa, że ​​dzieci powyżej 13 roku życia powinny być w porządku z jego treścią.

Będąc filmem o superbohaterach, „My Hero Academia: Heroes Rising” zawiera wiele brutalnych scen, a jeśli wybierasz napisy zamiast dubbingu, niektórym dzieciom napisy mogą być trudne do naśladowania. Wychowanie dzieci zauważa również, że wiele postaci wygląda raczej przerażająco, a ich zestawy mocy mogą być nieco niepokojące. Jest też kilka momentów, które pokazują postacie w wyraźnym bólu lub udręce, co może przeszkadzać młodszym dzieciom. Film zawiera również sceny przedstawiające nieletnich w niebezpieczeństwie, co również należy wziąć pod uwagę przy rozważaniu, czy film jest odpowiedni dla dziecka.

W związku z tym Raising Children uważa, że ​​”My Hero Academia: Heroes Rising” jest całkowicie nieodpowiedni dla dzieci poniżej 11 roku życia. W wieku 11-13 lat sugeruje się opiekę rodziców.

Czy ten post był pomocny?