Skip to content

Najlepszy moment Rossa i Rachel w „Przyjaciołach” wciąż cieszy się popularnością do dziś

23 de lipiec de 2023
l intro 1689689358

Seriale telewizyjne

Rachel z ręką na szyi Rossa

W ciągu 10 sezonów „Przyjaciele” przedstawiają powtarzającą się historię relacji między Rossem Gellerem (David Schwimmer) i Rachel Green (Jennifer Aniston). Jako nastolatka licealna cheerleaderka nie chciała mieć nic wspólnego z kujonem, kochającym dinozaury starszym bratem swojej najlepszej przyjaciółki Moniki (Courteney Cox), ale wszystko się zmienia, gdy gang ma około 20 lat. Romantyczny związek Rossa i Rachel obejmuje „przerwę” i dziecko, ale zanim nadejdzie ostatni sezon serialu, wydaje się, że to koniec na dobre.

W ostatnim odcinku z 2004 roku „The Last One” Rachel ma przeprowadzić się do Paryża w poszukiwaniu nowej pracy, ale w ostatniej chwili Ross zdaje sobie sprawę, że nadal ją kocha i poluje na nią na lotnisku. Rachel nadal wsiada do samolotu, ale kiedy zdruzgotany Ross wraca do domu, otrzymuje od niej wiadomość głosową, w której mówi mu, że nadal go kocha. Słychać, jak Rachel kłóci się z personelem linii lotniczej o wypuszczenie jej z samolotu, gdy poczta głosowa zostaje przerwana. – Czy ona wysiadła z samolotu? Ross krzyczy do automatycznej sekretarki, po czym odwraca się i widzi Rachel w drzwiach. – Wysiadłam z samolotu – mówi. Scena dobrego samopoczucia kończy się pocałunkiem wieloletniej miłości — i powrotem na dobre.

To szczęśliwe zakończenie, którego wszyscy chcieli, w tym Aniston. W wywiadzie dla „The Today Show” z 2019 roku gwiazda „Przyjaciół” została zapytana, czy sądzi, że Ross i Rachel nadal są razem, a ona odpowiedziała: „Absolutnie”.

Ross i Rachel prawie nie skończyli razem w Przyjaciołach

Finał „Przyjaciół” był wielkim dwuczęściowym widowiskiem z 52 milionami widzów na żywo. Ale fani prawie nie mieli okazji zobaczyć, jak Ross i Rachel żyją długo i szczęśliwie na ekranie. W klipie z pakietu Blu-ray „Friends” (za pośrednictwem Entertainment Weekly) producent wykonawczy David Crane drażnił się z niejasnym zakończeniem dla zakochanych, z sugestią, że mogą być razem w przyszłości. „Na początku tak myśleliśmy [getting them together] wydaje się tak oczekiwany — przyznał Crane.

Wyjaśnił w wywiadzie z 2014 roku. „Rozmawialiśmy z Rossem i Rachel o szarej strefie, w której nie są razem, ale sugerujemy, że istnieje poczucie, że mogą być w drodze” – powiedział Crane Entertainment Weekly. „Ale pomyśleliśmy:” Nie, jeśli mamy to zrobić, zróbmy to. … Dostarczmy nie tylko to, czego chce publiczność, ale to, czego chcemy, czyli zobaczyć ich w końcu razem.

Podczas kontynuacji programu specjalnego z 2021 roku, „Friends: The Reunion”, widzowie zobaczyli rozszerzony materiał filmowy od momentu nakręcenia sekwencji „I wysiadłem z samolotu” prawie 20 lat wcześniej. W pełnym klipie ujawniono, że David Schwimmer i Jennifer Aniston nadal się obejmują długo po tym, jak reżyser krzyknął „Cięcie!” Nawet oni nie chcieli, żeby ta emocjonująca chwila się skończyła.

Czy ten post był pomocny?