Skip to content

Recenzja odcinka 5 „Nierozwiązanych tajemnic”: Strażnicy Navajo mają kilka historii do opowiedzenia

25 de październik de 2022
Screenshot 2022 10 16 at 20 47 22 Netflix

Unsolved Mysteries powraca do Netflix z trzecim tomem niektórych z najciekawszych i niewyjaśnionych przypadków na Ziemi. Serial był w stanie zaistnieć w świadomości widzów, zawsze wymyślając nowe historie do opowiedzenia. Podczas gdy większość niewyjaśnionych odcinków koncentruje się na przypadkach zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych Ameryki, trzeci tom serii oferuje wystarczającą różnorodność, aby poczuć, że w każdym odcinku jest coś wartego opowiedzenia.

Jednak odcinek 5 może być jak dotąd najmniej interesujący z nowego tomu. Powodem jest to, że zbytnio skupia się na postaciach opowiadających historie, a niewystarczająco na samych historiach. Odcinek skupia się na kilku Navajo Rangers, którym kiedyś polecono zbadać niektóre z najdziwniejszych przypadków na terytorium Navajo Nation. Prowadzi to do tego, że kilku mężczyzn opowiada historie o wielu dziwnych rzeczach, które widzieli podczas służby, io tym, jak podeszli do śledztwa w sprawie tych wszystkich niewyjaśnionych rzeczy.

Same historie są interesujące i malują obraz terytorium, które jest w bardzo dużym kontakcie z siłami, których nie potrafimy zrozumieć. Jednak podczas gdy historie są wciągające, a kontekst kultury Navajo nadaje im inny smak, sposób ich przedstawiania pozostawia wiele do życzenia. Dowód przedstawiony dla każdego z przypadków jest w najlepszym razie płytki, a czasami starcy opowiadają historie i po prostu mówią „zaufaj mi, widziałem to”. Jakby to był wystarczający dowód, że mówią prawdę.

Unsolved Mysteries jest najlepsze, gdy przedstawia coś i pozostawia pytania na ten temat. Czy to prawda, czy to kłamstwo? To są najlepsze odcinki, takie, które zmuszają do myślenia i tworzenia własnych teorii na temat tego, co faktycznie dzieje się w danym odcinku. Tutaj starzy strażnicy mają tylko nadzieję, że im ufasz i ich niejasne szczegóły dotyczące spraw. To tak, jakby dziadek opowiadał dobrą nocną historię, ale wiesz, że on tylko zmyśla.

Tak więc odcinek próbuje również pokryć zbyt duży obszar w bardzo krótkim czasie. To jak dotąd najkrótszy odcinek, ale też z największą liczbą przypadków. Jak to jest możliwe? Cóż, jak powiedzieliśmy wcześniej, dwaj główni bohaterowie odcinka spędzili dużo czasu, opowiadając nam o tych przerażających historiach. Jednak ich śledztwo nigdy niczego nie ujawniło i nie ma teorii na temat tego, czym miałyby być te przypadki ani nic takiego. Wszystko wyjaśnia się, mówiąc, że to ziemia, duchy i tym podobne.

Recenzja odcinka 5

Ten brak szczegółów i to przeskakiwanie między tak wieloma sprawami sprawia, że ​​chcemy wszystkiego więcej. Sprawy są po prostu zbyt niejasne i nie wydaje się, aby w tych sprawach trwało jakiekolwiek dochodzenie. Skoro więc nikt tak naprawdę nie próbuje rozwiązać tych spraw, to dlaczego my jako publiczność mielibyśmy się nimi interesować? Coś mówi o przypadkach, że jest to jak dotąd najkrótszy odcinek tomu. Po prostu nie było tu niczego, co sprawiło, że odcinek był warty zachodu. A szkoda.

Odcinek 5 Unsolved Mysteries Volume 3 nie sprawia, że ​​zbiór spraw przedstawionych w tym odcinku jest wystarczająco interesujący, aby był wartościowym odcinkiem serialu. Istnieją lepiej skonstruowane i zbadane przypadki badane i prezentowane przez YouTuberów niż to, co oferuje ten odcinek. To ma być znacznie powyżej tego. To naprawdę mówi, jak zmieniły się rzeczy w świecie produkcji wizualnej, gdy ktoś w swoim domu może zrobić coś znacznie lepszej jakości niż coś, co jest prezentowane w największych serwisach streamingowych na Ziemi.

PUNKTACJA: 4/10

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystkie rzeczy związane z opowiadaniem historii. Większość życia spędził na studiowaniu narracji stosowanej we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Mulholland Drive to jego ulubiony film.

Czy ten post był pomocny?