Skip to content

Na jakich konsolach będzie Jedi: Fallen Order 2?

16 de październik de 2022
jedi fallen order 2

Jedną z najlepszych gier Star Wars wydanych w ostatnich czasach jest Star Wars Jedi: Fallen Order, która stanowi część kanonu Gwiezdnych wojen i jest w stanie przedstawić historię Cala Kestisa, jednego z niewielu pozostałych Jedi w galaktyce. Gra odniosła tak wielki sukces, że zebrała pochwały krytyków i graczy. A ze względu na sukces pierwszej gry ogłoszono, że będzie sequel. Na jakich konsolach będzie gra Jedi: Fallen Order 2?

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 najprawdopodobniej będzie dostępny na komputerach z systemem Windows, PS5 i Xbox Series X. Podobnie jak pierwsza gra, najprawdopodobniej będzie dostępny na wszystkich trzech głównych konsolach lub systemach do gier. Jednak, ponieważ ma się pojawić trochę późno w 2022 lub 2023 roku, może nie być na PS4 i Xbox One.

Mimo że EA walczyło o dostarczenie świetnych gier Star Wars przed Fallen Order, uderzyli w piłkę z parku w tej grze. W związku z tym kontynuacja była dość oczywistą decyzją z ich strony, ponieważ EA chce kontynuować kanoniczną historię Cala Kestisa z Fallen Order 2. A to pozwoli nam zobaczyć, jak pasuje do całej kanonicznej narracji Gwiezdnych wojen.

Czy Star Wars Jedi: Fallen Order 2 będzie na PC?

Wydana 15 listopada 2019 r. Star Wars Jedi: Fallen Order stała się jedną z najlepszych gier Star Wars w najnowszej pamięci ze względu na podejście oparte na narracji. Oczywiście wszyscy kochają dobrą grę Star Wars, która skupia się na zupełnie nowej historii i nowej postaci Jedi, która stanowi część całego kanonu.

Kiedy został wydany w 2019 roku, Star Wars Jedi: Fallen Order był natychmiast dostępny na komputerze z systemem Microsoft Windows jako jedna z trzech konsol, na których został wydany. Oznacza to, że nie miała być grą wyłącznie na konsole. W rzeczywistości EA, wydawca gry, rzadko publikuje gry dostępne wyłącznie na konsole.

Mając to na uwadze, prawdopodobieństwo, że Star Wars Jedi: Fallen Order 2 będzie dostępne na komputerze z systemem Microsoft Windows, jest również bardzo wysokie, ponieważ oryginalna gra była dostępna na komputerze w dniu premiery. Oczywiście EA nie ogłosiło jeszcze żadnych informacji na temat systemów, na których będzie dostępna Jedi: Fallen Order 2, ale rzadko zdarza się, aby gry były dostępne na jednym systemie i w sequelu staną się grą ekskluzywną dla systemu.

Czy Star Wars Jedi: Fallen Order 2 będzie na PS4/PS5?

W dniu premiery 15 listopada 2019 r. Star Wars Jedi: Upadły zakon był również natychmiast dostępny dla graczy PlayStation na PS4. PS4 było jednym z trzech systemów, na których wydano Jedi: Fallen Order.

Biorąc pod uwagę, że pierwsza gra była dostępna na PS4, istnieje duża szansa, że ​​Star Wars Jedi: Fallen Order 2 znów będzie dostępne dla graczy PlayStation. Jednak zła wiadomość jest taka, że ​​istnieje również duża szansa, że ​​gra będzie dostępna tylko na PS5, a nie na PS4.

Powodem, dla którego jest szansa, że ​​Jedi: Fallen Order 2 będzie dostępny tylko na PS5 dla graczy konsolowych, jest to, że jeśli gra nie jest grą sportową, EA ma dobrą historię wypuszczania swoich gier jako ekskluzywnych konsol nowej generacji kilka lat po premierze nowszych konsol. Dzieje się tak, nawet jeśli starsze konsole były nadal bardzo żywe i szeroko używane. I wiemy, że Jedi: Fallen Order 2 prawdopodobnie ukaże się pod koniec 2022 roku lub w połowie 2023 roku, kiedy więcej osób ma już konsole nowej generacji, takie jak PS5.

Oczywiście dobrą stroną udostępnienia Star Wars Jedi: Upadły zakon 2 na PS5, a nie na PS4 jest to, że gra nie będzie kręcona i dostosowywana do możliwości PS4. Nikt nie chce zobaczyć takiej samej porażki, jak Cyberpunk 2077, który miał wiele błędów i problemów na podstawowym PS4, ponieważ został stworzony między innymi na PS4 Pro i PS5.

W związku z tym skupienie się na rozwoju Star Wars Jedi: Fallen Order 2 w oparciu o możliwości PS5 zapewni twórcom dużą swobodę pracy w odniesieniu do wydajności i możliwości graficznych gry.

Czy Star Wars Jedi: Fallen Order 2 będzie na Xbox One/Series X?

Zwykle, gdy gra jest dostępna w systemie Windows, jest również dostępna na Xboksie. Ma to również zastosowanie na odwrót, ponieważ gry na konsolę Xbox są zwykle dostępne również w systemie Windows, ponieważ należą do tej samej firmy macierzystej.

Tak było w przypadku Star Wars Jedi: Fallen Order, kiedy został udostępniony zarówno na Xbox One, jak i na PC podczas jego premiery. W związku z tym Microsoft Xbox One był trzecią konsolą, na której można było grać w Jedi: Fallen Order.

ZWIĄZANE Z:

45 najlepszych gier międzyplatformowych (bezpłatnych i płatnych)

Biorąc pod uwagę, że Jedi: Fallen Order 2 prawdopodobnie pojawi się na PC, a pierwsza gra była dostępna na Xbox One, istnieje duża szansa, że ​​sequel pojawi się również na Xboksie.

Istnieje jednak duża szansa, że ​​programiści udostępnią go tylko na Xbox Series X/S z tych samych powodów, dla których prawdopodobnie będzie dostępny tylko na PS5, a nie na PS4. EA ma historię skupiania się na konsolach nowej generacji w swojej grze, i może to być ten sam przypadek w przypadku Star Wars Jedi: Upadły zakon, w którym mogą wystąpić problemy z wydajnością i rozgrywką, jeśli programiści mieliby to zrobić na starszych konsolach.

Czy Star Wars Jedi: Fallen Order 2 będzie na Nintendo Switch?

Mimo że Nintendo Switch ma spory udział w grach Star Wars, prawie nie ma szans, aby Star Wars Jedi: Fallen Order 2 było dostępne na tym systemie. Powód może być podobny do tego, dlaczego pierwsza gra nie była dostępna na Switchu, ponieważ ta konsola nie ma mocy i zdolności do obsługi tej gry.

Prawdopodobnie jedyną szansą, że Star Wars Jedi: Fallen Order 2 będzie dostępne na Switchu, jest gra w chmurze. Dokonano tego za pomocą Marvel’s Guardians of the Galaxy, który został udostępniony Nintendo Switch za pośrednictwem gier w chmurze, ponieważ Switch nie miał mocy, aby uruchomić system natywnie.

Tymczasem, jeśli w momencie premiery Star Wars Jedi: Fallen Order 2 pojawi się nowsza konsola Nintendo, może być duża szansa, że ​​Nintendo będzie w stanie mieć konsolę wystarczająco potężną, aby sprostać wymaganiom tego gra.

  • Na jakich konsolach będzie Jedi: Fallen Order 2?

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?