Skip to content

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

9 de listopad de 2022
one piece shanks father

Cały Jeden kawałek fabuła została wypełniona miejscem na dzikość Jeden kawałek teorie, z których wiele kręci się wokół Shanksa. Shanks to bez wątpienia jedna z najbardziej tajemniczych postaci, które Jeden kawałek ma do zaoferowania, a niezliczeni fani wciąż zastanawiają się, kim jest ojciec Shanksa Jeden kawałek.

Shanks może być biologicznym synem Rocks D. Xebec, przywódcy Rocks Pirates in Jeden kawałek. Teoria mówi, że Shanks został znaleziony przez Garpa jako roczne dziecko po klęsce Rocksa w God Valley 38 lat wcześniej. Jednak nie ma jeszcze oficjalnych dowodów potwierdzających pochodzenie Shanksa, a także sprzeczne teorie – na przykład, że Shanks jest niebiańskim smokiem.

Chociaż z pewnością wciąż jest mnóstwo pytań dotyczących przeszłości i pochodzenia Shanksa, fani byli w stanie poskładać razem potencjalne przypadki na podstawie różnych szczegółów w całej historii. Zostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o możliwym ojcu Shanksa w Jeden kawałeka także dlaczego wielu fanów wierzy, że Rocks D. Xebec jest ojcem Shanksa.

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece?

Shanks od wieków był otoczony spekulacjami fanów One Piece, mającymi ogromny wpływ na świat One Piece i będący przedmiotem zainteresowania wielu potężnych postaci. Fani dowiedzieli się nieco więcej o przeszłości Shanksa dzięki wydaniu Film jednoczęściowy: czerwonygdzie okazuje się, że Shanks został znaleziony w skrzyni skarbów jako dziecko – podobnie jak później Shanks znalazł Utę.

Ale mimo tego ujawnienia wciąż jest mnóstwo pytań – w rzeczywistości to odkrycie mogło przynieść jeszcze więcej pytań fanom One Piece na całym świecie. Ze wszystkich spekulacji dotyczących Shanksa, na przykład, czy Shanks jest naprawdę zły i czy Shanks rzeczywiście jest żonaty, wielu fanów wciąż desperacko pragnie dowiedzieć się, kim jest ojciec Shanksa.

ZWIĄZANE Z:

Kiedy Luffy ponownie spotyka Shanksa w jednym kawałku?

Nadal nie ma solidnego dowodu, który wskazuje na biologicznych rodziców Shanksa, chociaż Oda dał fanom więcej informacji na temat przeszłości tej mrocznej postaci. Poniżej znajdują się najbardziej prawdopodobni kandydaci na ojca Shanksa w One Piece, w które wierzy wielu fanów One Piece z różnych powodów.

Czy Shanks Rocks jest synem D. Xebeca?

Najbardziej wierzona teoria, zwłaszcza po wydaniu Film jednoczęściowy: czerwony, jest to, że Shanks jest w rzeczywistości biologicznym synem legendarnego Rocks D. Xebec – bezwzględnego pirata, który rządził około 40 lat przed premierą One Piece. Rocks D. Xebec był niesławny jako lider Rocks Pirates w One Piece, który był postrzegany jako najbardziej przerażająca piracka załoga tamtych czasów i zawierał młode wersje wielu głównych złoczyńców One Piece, takich jak Big Mom i Kaido.

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

Rocks D. Xebec, zwykle nazywany „Skałami”, był w rzeczywistości niesamowicie okrutnym piratem – chętnym do zostania królem całego świata za wszelką cenę. Chociaż niewiele wiadomo o Rocks, uważa się, że Rocks D. Xebec był potężny, inteligentny i wykształcony (zwłaszcza w zakresie globalnego wywiadu i sekretów).

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

Uważa się, że Shanks, mający 39 lat w historii One Piece, został znaleziony jako niemowlę (wtedy miał około 1 roku) po incydencie w God Valley (który miał miejsce około 38 lat przed One Piecem). Fabuła fragmentu. Fani popierający teorię uważają, że Shanks mógł zostać znaleziony na statku Piratów Rocks przez Garpa i Rogera po pokonaniu Xebeca.

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

Oparty na sytuacji politycznej w uniwersum One Piece. Shanks byłby od samego początku skazany na zagładę, gdyby był synem Xebeca. Uważa się, że Garp i Gol D. Roger mogli zachować to w tajemnicy, pozwalając Shanksowi przybrać nową tożsamość na statku Rogera. Istnieją również inne odmiany tej teorii dotyczące kolejności możliwych zdarzeń, szczegółowo opisane poniżej dzięki: Anime nie Mi.

Taka zmiana fabuły byłaby szalona, ​​ale byłaby również niesamowicie poetycka, biorąc pod uwagę inne szczegóły, których dowiedzieliśmy się o kluczowych graczach w tej teorii. Na przykład miałoby to więcej znaczenia, dlaczego Roger powierzył Ace’owi Garpowi, ale jest tu coś bardzo interesującego w związku między Shanksem i Utą.

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

Film jednoczęściowy: czerwony ujawnił również, że Shanks znalazł Utę w skrzyni skarbów jako dziecko (około 1 roku życia), po czym przekazał ją, aby przybrała nową tożsamość i mogła wieść szczęśliwe życie – chociaż początkowo wierzyła porzucił ją. Podobieństwo w Uta i Shanks, które znaleziono w skrzyni skarbów w wieku około 1 roku, jest już dość interesujące, ale to dodatkowe podobieństwo w „przesuwającym tożsamość” zdaniu losu byłoby dość ironiczne.

Alternatywna teoria: Shanks jest przynętą dla syna Rock D. Xebec (Buggy the Clown)

Oczywiście nie można nie powiedzieć, że ta teoria jest otoczona debatą, ponieważ jest całkiem dostępna, ale niektórzy fani uważają, że Shanks jest wabikiem dla prawdziwego syna Xebeca. Ta alternatywna teoria obraca się wokół tych samych myśli przewodnich, takich jak oś czasu, wiek i przypadkowe zestawienia, ale stwierdza, że ​​prawdziwym synem Xebeca jest w rzeczywistości Klaun Buggy.

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

Buggy ma również 39 lat i podobnie wychował się jak Shanks, co czyni go potencjalnym kandydatem na syna Xebeca – a jego pochodzenie jest również tajemnicą dla fanów. Oda najwyraźniej drażnił się, że Buggy ma potencjał, by stać się jedną z najpotężniejszych postaci w One Piece, tylko podsycając płomienie spekulacji.

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

Na szczycie teorii, oficjalna karta Vivre zawierała dane, które wymieniały pochodzenie Buggy’ego jako „Grand Line”, czyli tam, gdzie kiedyś znajdowała się Dolina Boga. Biorąc pod uwagę, że mnóstwo ludzi będzie ścigać syna jednego z najbardziej niesławnych piratów w historii One Piece, możliwe, że wymyślono plan ukrycia prawdziwego syna Xebec. Chociaż, nawet gdyby okazało się to prawdą, nadal pozostawałoby pytanie, kim jest ojciec Shanksa.

ZWIĄZANE Z:

15 najlepszych teorii jednoczęściowych, które rozwalą twój umysł (aktualizacja 2022)

Czy Shanks jest niebiańskim smokiem?

Biorąc to wszystko pod uwagę, wielu fanów wciąż trzyma się teorii, że Shanks jest potomkiem Niebiańskich Smoków w One Piece. Ta teoria mówi, że Shanks jest w rzeczywistości synem nienazwanego Niebiańskiego Smoka, chociaż nie jest to tak wiele dowodów na poparcie tego.

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

Wielu fanów wykorzystało sposób, w jaki potężne postacie ze świata One Piece traktują Shanksa, jako środek wspierający teorię. Chociaż może to być z wielu innych powodów – na przykład Shanks mający ogromny wpływ na przyszłość świata One Piece. Ponadto tło Shanksa, który został znaleziony w skrzyni skarbów, jest teraz postrzegane jako kanon, co dodałoby więcej ziejących wątków fabularnych do teorii Niebiańskich Smoków. Mimo to jest szansa, że ​​z czasem fani mogą być zaskoczeni nowymi przełomowymi odkryciami.

To wszystko, co trzeba wiedzieć o możliwym ojcu Shanksa w One Piece, z obrazami dzięki Jednoczęściowa Wiki. Chociaż nie ma oficjalnych dowodów na to, że Xebec jest ojcem Shanksa, istnieją istotne dowody na to, że tak właśnie jest.

Kim jest ojciec Shanksa w One Piece? (i co musisz o nim wiedzieć)

Oda jest niesławna wśród czołowych fanów z niejednoznacznymi szczegółami i rzadko zdarza się, aby zbiegi okoliczności były niezamierzone. Chociaż nie mamy jeszcze niczego konkretnego, wielu fanów trzyma kciuki za szkic Ody przedstawiający Rocks D. Xebec z rudymi włosami – miejmy nadzieję, że pochodzenie i nazwisko Shanksa zostaną ujawnione w przyszłych odcinkach One Piece!

 • Jeijei

  Jeijei

  Jeijei

  Jeijei to ekscentryczny dziwak mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i gier wideo, zwłaszcza gier MMO i RPG, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, konsola czy telefon komórkowy.

Czy ten post był pomocny?