Skip to content

Jak nazywa się bestia, na której jeździ Boba Fett (i dlaczego boi się ognia)

6 de październik de 2022
boba fett riding rancor

Finał Księgi Boby Fetta pokazał nam intensywną wojnę między gotra Boby Fetta a siłami, które Syndykat Pyke miał na Tatooine. Ale Pyke’owie próbowali przeciągnąć szanse na swoją stronę za pomocą droidów Scorpenek. Wszystko wydawało się stracone dla bohaterów, dopóki Boba Fett nie pojawił się na bestii, aby uratować dzień, ponieważ ta bestia całkiem bez wysiłku zniszczyła droidy, ale wycofała się, gdy Cad Bane użył miotacza ognia. Jak nazywa się bestia, na której jeździł Boba Fett, i dlaczego boi się ognia?

Boba Fett dosiadał bestii zwanej Rancor, która jest na wpół świadomym drapieżnikiem gadów, który pochodzi z planety Dathomir. Jest to podobne do bestii, którą Luke Skywalker zabił w pałacu Jabby w Return of the Jedi. A Rancor bał się ognia prawdopodobnie dlatego, że nie mógł wytrzymać upału.

Rancor nie jest czymś nowym w kontynuacji Gwiezdnych Wojen, ponieważ widział sporo momentów, odkąd pojawił się w odcinku VI w oryginalnej trylogii. Jednak to było najwięcej, jak widzieliśmy Rancora w akcji na ekranie, ponieważ byliśmy w stanie zobaczyć, co może zrobić w rękach jeźdźca i w otwartym środowisku, które pozwoli mu się zaśmiecać.

Jaka jest nazwa bestii, na której jeździ Boba Fett?

W finale Księgi Boby Fetta w końcu zobaczyliśmy nieuniknioną wojnę między gotrą Boby Fetta a siłami Pyke, które stacjonowały na Tatooine. Oczywiście była to intensywna bitwa, która pozwoliła nam zobaczyć, jak szanse wahają się między siłami Fetta a Pyke’ami. I wydawało się, że mała armia Boby Fetta wygrywała, gdy dołączyli do niego ludzie z Freetown.

Jednak, gdy Fett, Din Djarin, Black Krrsantan i gang Drasha odpychali Pyke’ów z pomocą wsparcia Freetown, pojawiła się para droidów Scorpenek, aby ponownie dać wrogom przewagę. Armia Boba Fetta musiała się wycofać, podczas gdy Fett i Djarin odwrócili uwagę robotów od wycofujących się sił.

Kiedy stało się jasne, że ani łowca nagród, ani Mandalorianin nie mogą powstrzymać droidów ani przebić się przez ich tarcze, Boba Fett powiedział Dinowi Djarinowi, aby kupił mu trochę czasu, ponieważ potrzebuje wsparcia. Djarin starał się kupić czas, nawet z pomocą Peli Motto, który wydawał się dostarczać Grogu.

Kiedy wydawało się, że Din Djarin został osaczony, Boba Fett przybył na czas, jadąc na bestii. Ta sama bestia po raz kolejny przełożyła się na swoją korzyść, ponieważ była w stanie dość łatwo zniszczyć droidy. Ale jak nazywa się bestia, na której jeździł Boba Fett?

Bestia, na której jeździł Boba Fett, nazywa się Rancor. Są to na wpół rozumne gady, które są z natury mięsożerne. To było coś, co widzieliśmy, gdy Rancor zjadł jednego z Pyke’ów po tym, jak Fett skończył niszczyć droidy Scorpenek.

Teraz, na wypadek gdybyś nie wiedział, Rancory nie są zupełnie nowe w ciągłości Gwiezdnych Wojen. W Gwiezdnych Wojnach Epizod VI: Powrót Jedi, Luke Skywalker walczył i zabił Rancora, gdy został wysłany przez Jabbę Hutta do jego jamy po próbie wynegocjowania powrotu Hana Solo podczas początkowych części filmu.

Rancory pojawiły się również w wielu innych mediach związanych z Gwiezdnymi Wojnami, takich jak gry, komiksy i seriale animowane. Ale to był dopiero drugi raz od powrotu Jedi, kiedy Rancor pojawił się na ekranie w serialu Gwiezdne Wojny.

Skąd wzięła się uraza?

Rancory w rzeczywistości pochodzą z planety Dathomir, która jest tą samą planetą, z której pochodzą Darth Maul i Siostry Nocy. W rzeczywistości, Nocne Siostry Dathomira jeździły na Rancorach do bitwy, zanim te grupy czarownic zostały zdziesiątkowane przez armię droidów Separatystów podczas Wojen Klonów.

Pomimo śmierci Sióstr Nocy, Rancory przetrwały i były hodowane w różnych miejscach galaktyki. Szczególnie Huttowie bardzo je lubią. W rzeczywistości Rancor Boby Fetta został nabyty od Hutta jako prezent, kiedy przeprosili go za wysłanie Czarnego Krrsantana, aby go zabił. Stało się to w odcinku 3 Księgi Boby Fetta, gdy Rancor przyszedł ze swoim opiekunem w postaci nienazwanej postaci Danny’ego Trejo.

Jak nazywa się bestia, na której jeździ Boba Fett (i dlaczego boi się ognia)

Boba Fett powiedział opiekunowi Rancora, że ​​chce jeździć na Rancorze. Nigdy nie widzieliśmy, żeby próbował jeździć na Rancorze, ale można śmiało założyć, że nauczył się tego z dala od kamer, ponieważ był dość biegły w posługiwaniu się bestią w wojnie przeciwko Pyke’om.

Jak silna jest uraza?

Jedną z głównych zalet Rancora w bitwie jest jego rozmiar ze względu na to, jak duży jest. Rankory mają około pięciu metrów wysokości i są dwunożnymi stworzeniami, które jak na swój rozmiar potrafią się naprawdę dobrze poruszać. A ponieważ chodzą na dwóch nogach, mogą używać rąk jako broni, jak widać w tym, jak Boba Fett użył swojego Rancora, by rozerwać droidy Scorpenek.

Ze względu na swój rozmiar, siłę i mobilność Rancory były potężnymi drapieżnikami w ich ojczystym świecie Dathomir. A ze względu na ich naturę jako wściekłe bestie, są często używane przez Huttów w walkach. Jabba również używał swojego Rancora jako kata.

ZWIĄZANE Z:

30 najlepszych cytatów Jabby the Hutt z Gwiezdnych wojen [2021 Updated]

Jednak Rancory to nie tylko atak, ponieważ ich skóra jest dość gruba do tego stopnia, że ​​mogą z łatwością wytrzymać ostrzał z blasterów. Zwykłe strzały z mniejszych blasterów nie zadają im dużych obrażeń. Ale najbardziej imponujące jest to, że jak widać w finale Księgi Boby Fetta, skóry Rancora mogą wytrzymać strzały z większych blasterów, w które uzbrojone były droidy Scorpenek.

W rzeczywistości Rancory są tak silne, że Luke Skywalker najprawdopodobniej nie miał szans w starciu z Rancorem Jabby. Dopiero dzięki bramie w jamie Rancora Luke był w stanie go zabić.

Dlaczego Rancor boi się ognia?

Choć Rancor jest niepowstrzymany, Cad Bane był w stanie odepchnąć bestię i wyrównać szanse z Bobą Fettem, gdy użył swojego miotacza ognia, by ją odeprzeć. Rancor Fetta tak bardzo bał się miotacza ognia Bane’a, że ​​wycofał się i rozwalił po Mos Espa. Dlaczego więc Rancor boi się ognia?

Najbardziej prawdopodobnym powodem, dla którego Rancory boją się pożarów, jest to, że chociaż ich skóra może być gruba, nie są w stanie wytrzymać ciepła pochodzącego z ciągłego źródła ognia przez długi czas. Może być prawdą, że Rancor nie został widocznie uszkodzony, gdy został trafiony przez miotacz ognia Cada Bane’a i gdy Din Djarin użył przeciwko niemu własnego miotacza ognia chwilę później.

Istnieje jednak możliwość, że Rancory wiedzą na pewno, że chociaż ich odporność na obrażenia jest lepsza niż większości stworzeń, w końcu doznają obrażeń od ciągłego źródła ognia, takiego jak miotacz ognia. Oczywiście nie są one również całkowicie nieprzepuszczalne, ponieważ Rancor Boby został wyraźnie uszkodzony przez strzał z blastera pochodzącego z jednego z droidów Scorpenek.

Skąd Boba Fett wie, jak jeździć na Rancor?

W trzecim odcinku Księgi Boby Fetta Bliźniacy Hutt podarowali Rancorowi i jego opiekunowi Fetta w prezencie za próbę zabicia go Czarnym Krrsantanem. Tymczasem w jamie Rancora w pałacu Boby przewodnik powiedział łowcy nagród, że Czarownice z Dathomir jeździły na nich w bitwie.

ZWIĄZANE Z:

Kim są czarownice z Dathomira? Objaśnienie Sióstr Nocy

Do tego Boba Fett powiedział przewodnikowi, że chce nauczyć się jeździć na Rancorze. Oczywiście oznaczało to, że przewodnik nauczył go jeździć na Rancoru, którego miał w swoim posiadaniu. Jednak jego trening jeździecki Rancor nigdy nie był pokazywany na ekranie. Mimo to najprawdopodobniej wydarzyło się to pod nadzorem opiekuna postaci Danny’ego Trejo, ale poza ekranem, co widać po tym, jak dobrze radził sobie Fett, gdy jechał na Rancorze do bitwy.

  • Jak nazywa się bestia, na której jeździ Boba Fett (i dlaczego boi się ognia)

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?