Skip to content

Jak łączy się „Księga Boby Fetta” z „Mandalorianinem”?

23 de październik de 2022
the book of boba fett the mandalorian 1

Jedną z rzeczy, nad którymi wydaje się pracować Disney i Lucasfilms, jest rozszerzony wszechświat Gwiezdnych Wojen, który koncentruje się bardziej na historiach pobocznych dziejących się w galaktyce. W związku z tym The Mandalorian i The Book of Boba Fetta to dwa programy, które zostały wydane, aby pokazać nam inną stronę narracji Gwiezdnych Wojen. Chociaż wiemy, w jaki sposób Mandalorianin jest luźno powiązany z całym obrazem Gwiezdnych Wojen, w jaki sposób Księga Boby Fetta jest powiązana z Mandalorianinem?

Zarówno The Book of Boba Fetta, jak i The Mandalorian w tym samym czasie i mogą zawierać postacie, które można znaleźć w obu programach. A przed wydaniem Księgi Boby Fetta widzieliśmy Bobę Fetta w drugim sezonie The Mandalorian, gdy próbował odzyskać swoją zbroję od Din Djarina.

Jak widać, największym połączeniem między tymi dwoma programami jest ich wspólna oś czasu. Zarówno The Book of Boba Fetta, jak i The Mandalorian dzieją się w tym samym wszechświecie i w tym samym czasie, dlatego intrygujące jest obserwowanie, jak rozwijają się wydarzenia w obu tych spektaklach, ponieważ istnieje możliwość, że zbiegną się w jednym punkt w przyszłości.

Czy Księga Boby Fetta jest powiązana z Mandalorianinem?

Kiedy Disney nabył prawa do Gwiezdnych Wojen i po tym, jak Disney+ po raz pierwszy zaczął przesyłać strumieniowo, stało się jasne, że gigant rozrywki był gotowy do wydania wielu treści z Gwiezdnych Wojen. Widzieliśmy to, gdy Mandalorianin stał się pierwszym wielkim hitem w bibliotece oryginalnych serii Disney+. A teraz po raz kolejny widzimy kolejną niesamowitą serię Gwiezdnych wojen w postaci Księgi Boby Fetta, która koncentruje się bardziej na słynnym łowcy nagród.

Czy jednak Księga Boby Fetta jest powiązana z Mandalorianinem?

Ci, którzy po raz pierwszy usłyszeli o Mandalorianie, kiedy został ogłoszony, faktycznie myśleli, że serial będzie dotyczył Boby Fetta, ponieważ był on jedynym Mandalorianinem, o którym myśleliśmy, że wciąż żyje po upadku Imperium w Powrocie Jedi. Jednak później okazało się, że Mandalorianin opowiada o zupełnie nowej postaci, która nie jest nawet związana z żadną z poprzednich historii Gwiezdnych Wojen.

Pomimo faktu, że Mandalorian to zupełnie nowa historia, istnieją luźne powiązania między nią a niektórymi z poprzednich filmów i seriali Gwiezdnych Wojen. Widzieliśmy Din Djarina, tytułowego Mandalorianina, spotykającego się z niektórymi postaciami, które widzieliśmy w przeszłości. Oprócz tego były też motywy, które były luźno związane z niektórymi wydarzeniami, które miały miejsce w poprzednich filmach i serialach Gwiezdnych Wojen.

ZWIĄZANE Z:

Czy Boba Fett jest Mandalorianinem? (Wyjaśniono)

W związku z tym jedną z osób, które Din Djarin spotkał po drodze w swojej misji ochrony Grogu (aka Baby Yoda), jest słynny łowca nagród o imieniu Boba Fett. Teraz, nie wchodząc jeszcze w żadne ważne szczegóły, widzieliśmy, jak Boba Fetta ściera się, ale ostatecznie pomaga Dinowi Djarinowi w Mandalorianie.

Po wydarzeniach z The Mandalorian ogłoszono, że Disney+ wyda spin-off, który skupia się wyłącznie na Bobie Fette. Zatytułowana Księga Boby Fetta, serial właśnie zaczął być emitowany i wciąż jest w początkowej fazie swojej historii. A ponieważ Księga Boby Fetta dzieje się zaraz po wydarzeniach z udziałem Boby Fetta w The Mandalorian, łatwo powiedzieć, że ten program jest związany z The Mandalorian.

W jaki sposób „Księga Boby Fetta” jest połączona z programem telewizyjnym „Mandalorian”?

Teraz, gdy już ustaliliśmy, że istnieje związek między Księgą Boby Fetta a Mandalorianem, w jaki sposób dokładnie te dwa programy są ze sobą powiązane, jeśli nie wygląd Boby Fetta?

Na początek powinieneś wiedzieć, że zarówno Księga Boby Fetta, jak i Mandalorianin mają miejsce zaraz po Epizodzie VI: Powrót Jedi. Dokładne wydarzenia z The Mandalorian miały miejsce pięć lat po upadku Imperium w Return of the Jedi. W związku z tym można śmiało powiedzieć, że Księga Boby Fetta wydarzy się mniej więcej w tym samym czasie.

Oznacza to, że pierwszym połączeniem Księgi Boby Fetta i Mandalorianina jest to, że obydwa mają miejsce w tym samym czasie. Oczywiście Księga Boby Fetta zaczyna się zaraz po tym, jak Boba Fetta pojawił się w The Mandalorian i jest ku temu dobry powód.

W The Mandalorian zostaliśmy ponownie przedstawieni Boba Fettowi, którego ostatnio widziano w Return of the Jedi pod względem osi czasu Gwiezdnych Wojen (odcinek II: Atak klonów, jeśli przejdziemy do osi czasu w świecie rzeczywistym). Jednak ostatnim razem, gdy go widzieliśmy, Boba najwyraźniej został zabity, gdy został zjedzony przez Sarlacca. Ale jego pojawienie się w Mandalorianie potwierdza, że ​​rzeczywiście przeżył zjedzenie przez Sarlacca w Powrocie Jedi.

Pojawienie się Boby Fetta w The Mandalorian utorowało drogę wydarzeniom, które miały miejsce w Księdze Boby Fetta, a przynajmniej przed wydarzeniami, które wydarzyły się w pierwszym odcinku serii Boby Fetta.

W Mandalorianie, gdy Din Djarin był w drodze, aby pomóc Grogu połączyć się z pozostałymi Jedi, Boba Fett pojawił się nagle, żądając od Mandalorianina jego zbroi, która wpadła w posiadanie Djarina po wydarzeniach z Krayt Dragon. Po kłótni między dwoma wykwalifikowanymi wojownikami, Fett i Djarin zgodzili się pomagać sobie nawzajem, aby upewnić się, że Grogu jest w stanie skontaktować się z pozostałymi Jedi. Oczywiście umowa polegała na tym, że Fett odzyskał swoją zbroję od Djarina.

ZWIĄZANE Z:

Kiedy odbędzie się Księga Boby Fetta?

Po odzyskaniu zbroi, Boba Fett i jego nowy partner Fennec Shand kontynuowali współpracę z Dinem Djarinem, aby uratować Grogu, który został schwytany przez Moffa Gideona. Na pokładzie Slave I, tego samego statku, którego używał jego ojciec w Ataku klonów, Fett był w stanie pomóc Djarinowi w infiltracji statku Gideona i ocaleniu Grogu. Następnie Boba Fett i Fennec Shand opuścili załogę, ponieważ wykonali już swoją część.

Tak więc powodem, dla którego Księga Boby Fetta jest połączona z Mandalorianinem, jest to, że wydarzenia w tym ostatnim były ważne dla ustanowienia dojścia Boby Fetta do władzy w jego własnej serii. W Księdze Boby Fetta widzimy tytułowego bohatera wcielającego się w nowego władcę pałacu Jabby. Udał się nawet do rekrutacji niektórych byłych popleczników Jabby pod jego rządami jako jednego z nowych bossów przestępczych w Tatooine.

Można przypuszczać, że Boba Fett był w stanie przejąć kontrolę nad pałacem Jabby dzięki swojej zbroi i pomocy Fennec Shand, wykwalifikowanej zabójczyni na własną rękę. Bez zbroi Boba Fett był skorupą swojego dawnego ja, ponieważ nie miał dostępu do uzbrojenia i ochrony, jaką dawała mu jego Mandaloriańska zbroja. Ale dzięki swojej zbroi Fett był w stanie odzyskać dawną chwałę jako jeden z najniebezpieczniejszych łowców nagród w całej galaktyce.

Dzięki swojej zbroi Boba Fett był teraz wystarczająco silny, aby przejąć resztki byłego syndykatu przestępczego Jabby. W związku z tym, bez wydarzeń w The Mandalorian, Fett nigdy nie byłby wystarczająco silny, aby zostać jednym z bossów przestępczych Tatooine.

Czy Din Djarin jest w Księdze Boby Fetta?

Jak łączy się

Jak wspomniano, pojawienie się Boby Fetta w The Mandalorian było jedną z największych niespodzianek w serii. To dlatego, że nie tylko potwierdziło przetrwanie Fetta, ale także potwierdziło możliwość serii spin-off Boba Fetta. Tak więc, biorąc pod uwagę fakt, że Boba Fett pojawił się w Mandalorianie, czy Din Djarin jest również w Księdze Boby Fetta?

Ponieważ Księga Boby Fetta właśnie rozpoczęła transmisję strumieniową, nie ma potwierdzenia, czy Din Djarin pojawi się we własnej serii Boby Fetta. Jednak nadal istnieje możliwość, że tak się stanie.

W drugim sezonie The Mandalorian misja Din Djarina polegająca na przekazaniu Grogu Jedi została już zakończona, a to nie pozostawiło mu nic do roboty. Oczywiście Mandalorian nadal będzie miał trzeci sezon, ale możliwe wydarzenia tego sezonu nie zostały ustalone.

Oznacza to, że istnieje duża szansa, że ​​Din Djarin pojawi się w Księdze Boby Fetta i że cokolwiek się z nim stanie w tej serii, zapoczątkuje 3 sezon The Mandalorian, podobnie jak Mandalorian pomógł w przygotowaniu Księgi Boby Fetta.

Czy będą inne postacie z Mandalorian?

Już w pierwszym odcinku Księgi Boby Fetta widzieliśmy Fenneca Shand, który pojawił się w Mandalorianie i jest najprawdopodobniej jedną z najważniejszych postaci w serii Boba Fetta. Jednak poza Fett i Shand, czy w Mandalorianie pojawią się inne postacie?

Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno Księga Boby Fetta, jak i Mandalorianin rozgrywają się w tym samym czasie, jest duża szansa, że ​​zobaczymy inne postacie przechodzące z jednej serii do drugiej. Oczywiście jest to tylko możliwość, ponieważ Księga Boby Fetta może skupiać się na wprowadzaniu nowych postaci lub nawet starych, które widzieliśmy w poprzednich filmach i spin-offach Gwiezdnych Wojen.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?