Skip to content

Ile lat ma Ahsoka Tano w Księdze Boby Fetta?

11 de październik de 2022
Ahsoka Tano Feature

Jedną z postaci Gwiezdnych Wojen, która widziała i doświadczyła więcej niż prawie jakakolwiek inna postać, jest Ahsoka Tano, która była obecna w czasie Wojen Klonów, aż do wydarzeń z Księgi Boby Fetta. Teraz, biorąc pod uwagę, że między Wojnami Klonów a jej ponownym pojawieniem się w epoce Mandalorian istnieje znaczna przerwa czasowa, ile lat miałaby Ahsoka w Księdze Boby Fetta?

Ahsoka Tano powinna mieć około 45 lat w czasie Księgi Boby Fetta. Urodziła się 36 roku BBY, czyli 40 lat przed upadkiem Imperium w Powrocie Jedi. Tak więc, ponieważ Księga Boby Fetta wydarzy się 9 ABY lub pięć lat po Powrocie Jedi, Ahsoka powinna mieć około 45 lat.

Chociaż Ahsoka w zasadzie widziała to przez cały czas jako postać z Gwiezdnych Wojen, ważne jest, aby pamiętać, że była dość młoda podczas jej wprowadzenia do Gwiezdnych wojen: Wojny klonów. W związku z tym, jeśli się nad tym zastanowić, jej czterdziestolatka w Księdze Boby Fetta powinna być idealna dla kogoś, kto ma wystarczająco dużo doświadczenia i mądrości, aby być przyjacielem i doradcą młodszego Luke’a Skywalkera.

Ile lat miała Ahsoka Tano w Wojnach Klonów?

W całej galaktyce Gwiezdnych Wojen jest wiele różnych interesujących postaci, biorąc pod uwagę fakt, że jest to dość rozległy wszechświat, który może być większy niż cokolwiek w historii filmu i telewizji. Oczywiście jedną z najciekawszych postaci, jakie widzieliśmy w długiej historii Gwiezdnych Wojen, jest Ahsoka Tano.

Ahsoka Tano to postać, która widziała prawie wszystko, co można sobie wyobrazić od czasów Wojen Klonów, aż do wydarzeń, które miały miejsce po upadku Imperium i tuż przed trylogią sequeli. To dlatego, że została przedstawiona w Gwiezdnych wojnach: Wojnach klonów jako uczennica padawan Anakina Skywalkera, uczennica Jedi, która uczy się na polu pod okiem rycerza Jedi.

Kiedy została przedstawiona, Ahsoka była niedojrzałą, ale upartą postacią, która była dość podobna do Anakina Skywalkera, który prawdopodobnie otrzymał to od samego swojego mistrza Obi-Wana Kenobiego. Jest również bardzo dowcipna i została nazwana „Snips” przez Anakina ze względu na jej dowcipny dowcip. Była jednak stałym elementem podczas Wojen Klonów i brała udział w wielu bitwach, jakie Republika prowadziła z Separatystami.

Ale biorąc pod uwagę fakt, że wciąż była uczennicą padawanów, kiedy została przedstawiona w Wojnach Klonów, ile lat miała Ahsoka w Gwiezdnych Wojnach: Wojnach Klonów?

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Ahsoka Tano opuściła Zakon Jedi w Wojnach Klonów?

Ahsoka Tano urodziła się 36 BBY, czyli 14 lat przed wydarzeniami z Wojen Klonów, które miały miejsce w 22 do 19 BBY. Oznacza to, że Ahsoka miała zaledwie 14 lat, kiedy była uczennicą padawanów pod kierunkiem Anakina Skywalkera.

Podczas Wojen Klonów Ahsoka została niesłusznie oskarżona o przestępstwo. Rada Jedi szybko wyrzuciła ją z zakonu, zanim stali się wystarczająco chętni, by sprowadzić ją z powrotem, gdy jej imię zostało oczyszczone. Ale ponieważ Ahsoce nie podobał się sposób, w jaki Rada Jedi traktowała ją, gdy przez cały czas była niewinna, opuściła Zakon Jedi sama w środku Wojen Klonów.

Ahsoka po raz kolejny była główną postacią podczas końcowych części Wojen Klonów, mimo że nie była już Jedi współpracującą z Republiką, aby powstrzymać Separatystów. Była świadkiem upadku Zakonu Jedi podczas Rozkazu 66, ale była w stanie to przeżyć, ponieważ nie była w tym czasie z Jedi. Podczas powstania Imperium i końca Wojen Klonów Ahsoka miała około 17 lat.

Ile lat ma Ahsoka Tano w Księdze Boby Fetta?

Ile lat miała Ahsoka Tano w Rebeliantach?

Podczas powstania Imperium i panowania Imperatora Palpatine’a wielu Jedi ukryło się, ponieważ Darth Vader i jego Inkwizytorzy polowali na nich w całej galaktyce. Podczas gdy wielu Jedi spadło na Vadera, Ahsoka przeżyła w tym czasie, ponieważ ukryła się na terytoriach Zewnętrznych Rubieży.

W tym czasie spędziła życie jako nomada, która nie miała odpowiedniego domu, aby mogła nadal chronić się przed Imperium, a także przeżywać przygody. To był czas, kiedy stworzyła parę białych mieczy świetlnych, które były dla niej wyjątkowe.

Jednak Ahsoka powróciła w Star Wars: Rebels, co wydarzyło się 14 lat po Epizodzie III: Zemsta Sithów i pięć lat przed Epizodem IV: Nowa nadzieja. Teraz nosząc białe miecze świetlne, asystowała Rycerzowi Jedi Kananowi Jarrusowi, który teraz zabrał padawana o imieniu Ezra Bridger. Czas spędzony z frakcją rebeliantów Syndulli pozwolił jej również stanąć twarzą w twarz z Darthem Vaderem, o którym nie wiedziała, że ​​jest jej byłym mistrzem, Anakinem Skywalkerem.

Ile lat ma Ahsoka Tano w Księdze Boby Fetta?

W czasach Star Wars: Rebels, które wydarzyły się w okresie od 5 do 0 roku BBY, Ahsoka musiała mieć od 31 do 36 lat. To był ostatni raz, kiedy widzieliśmy Ahsokę, ponieważ nie pojawiła się w głównych wydarzeniach Rebelii podczas oryginalnej trylogii.

Ile lat ma Ahsoka Tano w Mandalorianie?

Po tym, jak nie pojawiła się w czteroletnim pełnym buncie, który Rebelianci mieli przeciwko Imperium podczas oryginalnej trylogii, Ahsoka Tano powróciła do ciągłości Gwiezdnych Wojen w The Mandalorian. W swoim występie w drugim sezonie The Mandalorian spotkała Din Djarina i The Child, z którymi była w stanie się porozumieć. Wtedy dowiedzieliśmy się, że Dziecko nazywa się tak naprawdę Grogu.

Ile lat ma Ahsoka Tano w Księdze Boby Fetta?

Powodem, dla którego Ahsoka była w stanie spotkać Din Djarina i Grogu, było to, że szukała Wielkiego Admirała Thrawna, głównego antagonisty ostatnich części Gwiezdnych wojen: Rebeliantów. To Bo-Katan Kryze skierował Djarin na jej miejsce na planecie Corvus. Po jej współpracy z Din Djarin w wyzwoleniu miasta kontrolowanego przez pozostałości Imperium, dała Din Djarinowi czystą włócznię Beskar, którą zdobyła od Morgan Elsbeth.

ZWIĄZANE Z:

Jak łączy się „Księga Boby Fetta” z „Mandalorianinem”?

Ponieważ The Mandalorian wydarzył się 9 ABY lub dziewięć lat po rozpoczęciu Rebelii, Ahsoka powinna mieć około 45 lat w swoim pierwszym występie w serialu Gwiezdne Wojny na żywo. Zwróć uwagę, że miała około 40 lat podczas upadku Imperium, czyli pięć lat przed Mandalorianinem.

Ile lat ma Ahsoka Tano w Księdze Boby Fetta?

Po debiucie aktorskim w The Mandalorian, Ahsoka Tano powróciła z niecierpliwością w odcinku 6 Księgi Boby Fetta. Była na tej samej planecie, na której Luke Skywalker trenował Grogu. Pomagała także Luke’owi zbudować nową Świątynię Jedi na tej planecie.

Ahsoka był tym, który spotkał się z Dinem Djarinem, który chciał odwiedzić Grogu, aby zobaczyć, jak sobie radzi. Była także tą, która powiedziała Mandalorianinowi, że zobaczenie go tylko zaciemniłoby umysł Grogu, i wtedy Din Djarin postanowił odejść, nie widząc swojego przyjaciela. Jednak zostawił prezent dla Ahsoki, aby dał Grogu, zanim opuścił planetę.

Ile lat ma Ahsoka Tano w Księdze Boby Fetta?

Biorąc pod uwagę, że nie minęło dużo czasu po tym, jak Din Djarin spotkał Ahoskę na Corvusie i że Księga Boby Fetta wydarzyła się zaraz po wydarzeniach z drugiego sezonu The Mandalorian, Ahsoka Tano powinna nadal mieć 45 lat i zbliżać się do 46 w chwili pisania tego tekstu.

  • Ile lat ma Ahsoka Tano w Księdze Boby Fetta?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?