Skip to content

Dlaczego Raftel nazywa się Laugh Tale w One Piece? Czy to błędna wymowa?

29 de wrzesień de 2022
one piece raftel laugh tale

Świat Jeden kawałek zawiera mnóstwo ciekawych postaci i dziwnych, tajemniczych wysp – ale ponieważ oryginalny materiał źródłowy jest oparty na języku japońskim, sporo nazw może zagubić się w tłumaczeniu. Wyspa Raftel jest owiana tajemnicą, ale wielu fanów zastanawia się, dlaczego Raftel jest nazywany „Laugh Tale” w nowszych wersjach Jeden kawałek publikacje, kwestionowanie, czy to tylko z powodu błędnej wymowy, czy może czegoś bardziej znaczącego.

Oda chciał przez chwilę zmienić „Raftel” na „Laugh Tale”, ale zdecydował się Jeden kawałek: Stampede do odsłonięcia. Najwyraźniej w tłumaczeniu z japońskiego słowa „Raftel” i „Laugh Tale” są pisane jako „ラフテル” i wymawiane „ra-fu-te-ru”, co czyni je podobnymi, biorąc pod uwagę, że japońskie krótkie „u” są często ignorowane i „R” / „L” mogą być wymienne.

Chociaż Raftel i Laugh Tale to ta sama wyspa, fani zaczęli się zastanawiać, dlaczego nastąpiła tak nagła zmiana nazwy znikąd. Trzymaj się, aby dowiedzieć się o wyspie Raftel w Jeden kawałeka także dlaczego twórcy zaczęli nazywać tę lokację Laugh Tale.

Wyspa Raftel

Istnieje niezliczona ilość szalonych teorii One Piece, które fani poskładali razem przez lata, a kilka z nich obraca się wokół wyspy Raftel, znanej później jako Laugh Tale. Niektórzy fani uważają, że wyspa Raftel może być domem dla skarbu One Piece, podczas gdy inni uważają, że skrywa ona tajemnice dotyczące starożytnego królestwa, stulecia pustki, starożytnych broni i wielu innych – oprócz lokalizacji skarbu One Piece.

Najwyraźniej wyspa została początkowo odkryta przez Gol D. Rogera i jego załogę, gdzie odkryli wiele tajemnic dotyczących One Piece, a także prawdziwej historii wszechświata One Piece. Ale nikomu innemu we wszechświecie One Piece nie udało się znaleźć wyspy Raftel – główny powód, dla którego wielu fanów One Piece wierzy, że ostatni łuk odbędzie się w Raftel.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych jednoczęściowych statków w rankingu mocy

Istnieje jednak garść Poneglyphów z dziwnymi starożytnymi tekstami w różnych miejscach, prawdopodobnie wskazującymi na lokalizację wyspy Raftel po połączeniu. Tak czy inaczej, Raftel jest niezaprzeczalnie ważny dla całej fabuły One Piece.

Dlaczego Raftel nazywa się Laugh Tale w One Piece?

Jeden kawałek: Stampede był całkiem udanym hitem kasowym dla i tak już niezwykle udanej serii One Piece, stworzonej z okazji 20. rocznicy serii anime One Piece. Ale w filmie pojawiło się również coś, czego fani nie oczekiwali – zmiana nazwy jednego z najbardziej znanych miejsc w historii.

Dlaczego Raftel nazywa się Laugh Tale w One Piece? Czy to błędna wymowa?

Wyspa Raftel pojawiła się w filmie pod nazwą „Laugh Tale”, angielska nazwa drastycznie różna od nazwy, którą wszyscy znali. Zmiana nazwy wywołała liczne debaty i teorie wśród fanów One Piece.

Tłumaczenie japońskie: czy to błąd w wymowie?

Wielu fanów One Piece doszło do wniosku, że zmiana nazwy wynikała przede wszystkim z przejścia z japońskiego na angielski lub podobnego do „Gold Roger” i „Gol D. Roger”. Nie było to jednak w ogóle błędne wymówienie, ponieważ twórcy One Piece zamierzali dokonać tej zmiany – nie było to błędne wyobrażenie o partiach fanów.

Czy kanon „Śmiech opowieści”?

Wielu fanów kwestionowało, czy opowieść Laugh jest niekanonicznym spin-ffem, ale redaktor One Piece Media, Takuma Naito, podzielił się powodem zmiany nazwy w wywiadzie dla Aktualności Oriconu. Oprócz potwierdzenia, że ​​nazwa „Laugh Tale” jest całkowicie kanoniczna, redaktor stwierdził również, że wiedział o nazwie i jej znaczeniu na długo przed wprowadzeniem zmiany, i wyjaśnił, dlaczego ta zmiana zadebiutowała w filmie, a nie na późniejszy punkt w serii anime One Piece.

Znaczenie słowa „raftel” kontra „śmiejąca się opowieść”

Najwyraźniej decyzja o zmianie nazwy z Raftel na Laugh Tale w rzeczywistości pochodziła od samego Eiichiro Ody i właśnie to imię chciał ujawnić w pewnym momencie fabuły – ostatecznie decydując się na Jeden kawałek: Stampede. Ale wydaje się, że ta nazwa ma głębsze znaczenie, niż mogliby się spodziewać fani.

Dlaczego Raftel nazywa się Laugh Tale w One Piece? Czy to błędna wymowa?

Istnieje dość dziwny most między japońskim a angielskim, szczegółowo opisany w poście zagorzałego fana One Piece na Reddicie. Ten fan wyjaśnia, w jaki sposób tłumaczenie może się drastycznie różnić, nie biorąc pod uwagę wymowy, i może bardzo dobrze łączyć się z „głębszym znaczeniem”, które sugerowała Oda – lub może raczej nadać znaczenie niż zmienić znaczenie.

„To „odsłonięcie przekładu”, które jest rodzajem rozwinięcia fabuły. W rezultacie „ラフテル” musi mieć dwie formy w historii. Jeden to angielski „Laugh Tale”, a drugi to niejednoznaczny termin napisany w innym języku, takim jak ラフテル (który ma tylko wymowę, ale nie ma dosłownego znaczenia).”

Inny fan tego samego wątku zauważył, że zmiana w nazwach ma niewielką lub żadną różnicę techniczną, w zależności od tego, jak ją postrzegasz.

„ラフテル to rafuteru i biorąc pod uwagę japońskie krótkie „u” są często mniej lub bardziej ignorowane, a litery R i L są wymienne, Raftel jest równie dobrym tłumaczeniem, jak każde inne.”

Podkreślanie wiedzy o jednym kawałku w anime, mandze i filmach

Chociaż dokładny motyw zmiany nazwy wyspy nie został wprost wyjaśniony, mówi się, że nazwa Laugh Tale i zaangażowanie w film były dla Ody sposobem na pójście pod prąd. Zmiana Raftel i ujawnienie jego nazwy na Laugh Tale sprawiła, że ​​film się wyróżniał i wypełnił lukę między ważnymi lub nowymi szczegółami kanonu, debiutując tylko w formatach manga i anime – po prostu po to, aby zostać ulepszonym przez filmy One Piece.

Zmiana na Laugh Tale została poparta w rozdziale 967 mangi One Piece, jak widać poniżej dzięki fanom na Quorze. Postacie z fabuły One Piece wydają się kontynuować zmiany, chociaż nie wszystkie formaty i wersje są pod tym względem takie same.

Dlaczego Raftel nazywa się Laugh Tale w One Piece? Czy to błędna wymowa?

Po wydaniu Jeden kawałek: Stampedenazwa Laugh Tale została przyjęta przez inne platformy, takie jak dub on Funimacja, w przeciwieństwie do nazwy Raftel używanej wcześniej zarówno do oficjalnych, jak i nieoficjalnych tłumaczeń. Jednak niektóre odcinki anime One Piece wydają się uchronić nazwę Raftel przed wyborem.

ZWIĄZANE Z:

Czym jest pociąg morski w jednym kawałku, kto go stworzył i jak działa?

Powód, dla którego wyspa Raftel została nazwana Laugh Tale, mógł początkowo wydawać się niezwykle tajemniczy, szczególnie w odniesieniu do potencjalnej prawdy o wyspie Raftel. Chociaż istnieje wiele pytań bez odpowiedzi dotyczących tego miejsca, Raftel, nazywany śmiechem, wydaje się, że pojawił się tylko w wyniku tłumaczenia znaczeń między japońskim i angielskim – oprócz kilku pobocznych motywów twórców One Piece.

 • Dlaczego Raftel nazywa się śmiechem w jednym kawałku? Czy to błędna wymowa?

  Jeijei

  Jeijei

  Jeijei to ekscentryczny dziwak mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i gier wideo, zwłaszcza gier MMO i RPG, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, konsola czy telefon komórkowy.

Czy ten post był pomocny?