Skip to content

Dlaczego Boba Fett zdejmuje hełm w „Księdze Boby Fetta”?

22 de październik de 2022
boba fett without helmet

The Book of Boba Fetta to nowa seria Disney+, która pozwala nam zobaczyć Boba Fetta jako główną postać, a nie tylko fajną drugorzędną postać z ograniczonymi liniami i czasem spędzonym na ekranie. Jednak, gdy widzimy więcej postaci Boby Fetta, widzimy również fakt, że nie wstydzi się zdejmować hełmu w tej serii. Dlaczego więc Boba Fett dość często zdejmuje hełm?

Boba Fett od czasu do czasu zdejmuje hełm i nie nosi go nawet przed innymi ludźmi, ponieważ nie jest prawdziwym Mandalorianinem i nie został wychowany jako Mandalorianin. Jego ojciec, Jango Fett, mógł być mandaloriańskim podrzutkiem, ale zarówno on, jak i Boba nigdy nie byli tradycyjnymi Mandalorianami.

Jeśli widziałeś inne serie Gwiezdnych wojen z Mandalorianami, jedną z rzeczy, które zauważysz, jest to, że Mandalorianie nie są tak naprawdę nieśmiali w zdejmowaniu hełmów i odsłanianiu twarzy innym ludziom. Pod tym względem Din Djarin z The Mandalorian wydaje się być rzadkością, ponieważ nie jest taki sam jak Boba, który nie ma nic przeciwko pokazywaniu twarzy.

Dlaczego Boba Fett zdejmuje hełm?

Boba Fett jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych postaci w całym kanonie Gwiezdnych Wojen. Jednym z powodów, dla których był tak popularny, jak w pierwszej trylogii, jest jego chłodna i surowa postawa. Oczywiście fakt, że nosi fajną zbroję i nigdy nie popisuje się twarzą w oryginalnej trylogii, jest jednym z powodów, dla których przyciąga do niego wiele osób.

To powiedziawszy, jedną z rzeczy, które szybko zauważysz w Księdze Boby Fetta, która koncentruje się na Bobie Fetta jako głównej postaci, jest to, że Boba Fett nie wstydzi się zdjąć hełmu i pokazywać swojej twarzy innym ludziom. Widzieliśmy to w The Mandalorian, kiedy nie bał się pokazać swojej twarzy innym ludziom. Ale miał wtedy dobrą wymówkę, ponieważ nie miał swojej zbroi przez kilka lat.

Jednak w Księdze Boby Fetta regularnie zdejmuje hełm przed innymi ludźmi, nawet gdy spaceruje po ulicach Tatooine. Może to być zaskakujące dla fanów starej szkoły, którzy pokochali pozbawionego twarzy Boba Fetta z oryginalnej trylogii. Więc, mówiąc to, dlaczego Boba Fett zdejmuje hełm w Księdze Boby Fetta?

ZWIĄZANE Z:

Jak łączy się „Księga Boby Fetta” z „Mandalorianinem”?

Tak więc, jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego Boba Fett zdejmuje hełm w Księdze Boby Fetta, musisz spojrzeć na kulturę Mandaloriańską z głębszego poziomu. Oczywiście fakt, że zastanawiasz się, dlaczego Boba Fett zdejmuje hełm, oznacza, że ​​widziałeś również Mandalorianina.

Kiedy mówimy o kulturze Mandalorian, tak naprawdę istnieją dwa różne typy Mandalorian, i to jest podobne do naszego dzisiejszego społeczeństwa w tym sensie, że są ci, którzy są bardziej nowocześni i ci, którzy są bardziej tradycyjni.

W kulturze Mandalorian, Mandalorianie, którzy przestrzegają kodeksu w najściślejszy sposób i nie mogą pokazywać twarzy nikomu, to ci, którzy mają bardziej tradycyjne podejście. Jednocześnie są to Mandalorianie, którzy nie uważają bycia Mandalorianinem za coś związanego z rasą lub dziedzictwem. Zamiast tego bycie Mandalorianinem jest bardziej religią w tym sensie, że ci, którzy zostali wychowani zgodnie z kodeksem Mandalorian, są Mandalorianami, niezależnie od tego, czy urodzili się w Mandalorii, czy z rodziców Mandalorian.

Tymczasem są Mandalorianie, którzy są bardziej nowocześni w swoim podejściu i nie boją się zdejmować hełmów, aby pokazać twarze. Ci Mandalorianie reprezentują prawie całą społeczność Mandalorian.

W pewnym sensie Boba Fett należy do Mandalorian, którzy są bardziej nowocześni. Chociaż Jango Fett może być mandaloriańskim podrzutkiem i wychował się jako Mandalorianin, dorastał w bardziej nowoczesnej kulturze Mandaloriańskiej, która nie jest tak surowa jak tradycyjna. A biorąc pod uwagę fakt, że Jango nie był tradycyjnym Mandalorianinem i nie wstydził się pokazywać swojej twarzy innym ludziom (jak widać w Ataku klonów), Boba również był wychowywany w ten sam sposób.

Czy inni Mandalorianie mogą zdjąć hełmy?

Jak wspomniano, Mandalorianie, którzy mogą zdjąć hełmy i pokazywać swoje twarze innym ludziom, stanowią zdecydowaną większość pozostałych Mandalorian w galaktyce. Z drugiej strony ci, którzy postrzegają kulturę Mandaloriańską jako religię lub kodeks, są rzadkością.

W związku z tym prawie wszyscy Mandalorianie w galaktyce mogą zdjąć hełmy. Oprócz Boba widzieliśmy również Mandalorian, takich jak Bo-Katan i Koska Reeves, zdejmujących hełmy w The Mandalorian. Co więcej, jeśli śledziłeś Star Wars: Clone Wars, zobaczysz, że prawie wszyscy na planecie Mandalore nie wstydzą się pokazywać twarzy.

Dlaczego niektórzy Mandalorianie mogą zdjąć hełmy, a inni nie?

Wracając, wspomnieliśmy, że są Mandalorianie, którzy są bardziej tradycyjni w swoim podejściu, ponieważ postrzegają bycie Mandalorianinem jako przestrzeganie kodu. Tak więc, w pewnym sensie, ci Mandalorianie są podobni do współczesnych religijnych fanatyków, którzy mogą być nieliczni, ale są bardzo pobożni i lojalni wobec swoich przekonań.

W tym sensie Mandalorianie, tacy jak Din Djarin i reszta innych Mandalorian, których widzieliśmy w pierwszym sezonie The Mandalorian, należą do tej rzadkiej klasyfikacji Mandalorian. Większość takich Mandalorian była w rzeczywistości podrzutkami, które zostały wychowane zgodnie z kodeksem Mandalorian, który w zasadzie zabrania im zdejmowania hełmów i pokazywania twarzy innym ludziom.

Co się stało z hełmem Boby Fetta?

Co się stało z hełmem Boby Fetta?

Jeśli oglądałeś odcinki z udziałem Boby Fetta w Mandalorianie, zrozumiałbyś, że Fett nie był w posiadaniu swojej zbroi najdłużej. W Księdze Boby Fetta ujawniono, że Jawas ukradł jego zbroję, gdy upadł tuż po ucieczce z Sarlacca.

Pod tym względem kolejny powód, który może wyjaśnić, dlaczego Boba Fett czuł się teraz bardziej komfortowo, zdejmując hełm i pokazując twarz, kiedy tylko było to możliwe, można przypisać faktowi, że od lat nie miał hełmu i zbroi. W pewnym sensie mógł przyzwyczaić się do życia bez noszenia hełmu przez cały czas, nawet po odzyskaniu zbroi od Din Djarina.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?