Skip to content

Dlaczego agent Smith pomógł Neo w „Matrix Resurrections”?

27 de październik de 2022
Groff As Agent Smith in Matrix Resurrections

Agent Smith zostaje wskrzeszony w najnowszej odsłonieMacierz franczyzy, tym razem granego przez Jonathana Groffa, a nie Hugo Weavinga i ostatecznie robi coś dość nieoczekiwanego – pomaga Neo. Dlaczego dokładnie agent Smith pomógł Neo?

Pod koniec Zmartwychwstania MatrixAgent Smith, który był zaprogramowaną istotą, której jedynym celem było podążanie za Neo i celowanie w niego, w końcu otrzymał możliwość wyboru, tj. wolność. Odrywając się od swojego programowania i decydując się na wolność, Agent Smith faktycznie pomaga Neo pokonać Analityka.

W dalszej części tego artykułu rozwiniemy odpowiedź podaną powyżej. Zagłębimy się w psychologię Agenta Smitha, a także w fabułę Zmartwychwstania Matrix, wyjaśniając dokładnie, dlaczego zakończenie filmu było takie, jakie było. Przed nami dużo spoilerów, więc jeśli nie chcesz wiedzieć, co dzieje się w Zmartwychwstania Matrix zanim go obejrzysz, bądź ostrożny podchodząc do tego artykułu.

Dlaczego agent Smith pomógł Neo?

Teraz, aby właściwie zrozumieć, dlaczego Agent Smith, który ścigał Neo przez większość serii, ostatecznie pomógł „The One”, musimy zbadać historię ich relacji w serii. Przeczytasz o tym, jak to wszystko się zaczęło i jak doprowadziło to do ostatniego momentu, w którym Agent Smith zdecydował się uwolnić i pomóc Neo.

Hugo Weaving jako Agent Smith w Macierz

Agent Smith nienawidzi Matrix i chce go opuścić. W tym celu chce schwytać Morfeusza, aby m.in. uzyskać dostęp do Sion, podziemnego miasta ludzi, które wciąż wymyka się spod kontroli maszyn, oraz zniszczyć ostatnich ludzi odpornych na działanie Matrycy, co sprawi, że jego obecność w to bezużyteczne.

Dostaje w swoje ręce Thomasa A. Andersona, młodego hakera, z którym skontaktował się Morfeusz, i próbuje go przekupić, ale bezskutecznie. Po schwytaniu Morfeusza dzięki zdradzie Cyphera, Agent Smith próbuje wydobyć z niego jego sekrety. Morfeusz jest dostarczany przez Andersona, który od tego czasu stał się Neo i Trinity. Agent Smith konfrontuje się z Neo i ostatecznie go morduje.

Ale zmartwychwstaje, prawdopodobnie dlatego, że Wybraniec jest w stanie zajrzeć w Matrycę na tyle wyraźnie, że jego umysł nie uważa, że ​​jego wirtualna śmierć jest jego rzeczywistą śmiercią, i zabija Smitha.

ZWIĄZANE Z:

26 najsilniejszych postaci z matrycy w rankingu

W wyniku tej miażdżącej porażki Agenci muszą przejść aktualizacje, a w tym celu muszą powrócić do Źródła (bazy danych Matrix, która znajduje się w Świecie Rzeczywistym). Smith, po otrzymaniu pewnych kodów z Matrycy w wyniku walki, nie musi wracać do Źródła i postanawia pozostać w Matrycy.

Nie jest już zależny od Źródła i może robić wszystko, co chce, aby rozprzestrzeniać i niszczyć ludzi. Więc staje się wirusem i nawet Matrix nie może nic z tym zrobić.

Dlaczego agent Smith pomógł Neo w

W Matrix ReaktywacjaAgent Smith uzyskał zdolność kopiowania samego siebie

Smith wytrzymuje. Został przekształcony przez Neo w program renegata, który może dopasować się do każdej istoty w Matrixie, wchłonąć osobę i przekształcić ją w innego Smitha w sposób podobny do pierwszego. Jeśli chodzi o program ochronny, błąd spowodowany przez Neo – który sam w sobie jest błędem – zamienia go w wirusa.

Smith stopniowo przekształca istoty Matriksa w kopie samego siebie, infekując cały system, niszcząc innych agentów jak koń trojański, tak że same maszyny, twórcy programu, nie mogą już dłużej zatrzymać. Wielu Smithów zmierzy się kilka razy z Neo w Matrixie, nie zdołając go wchłonąć, ale bez Neo zdołał ich pokonać, którzy stali się zbyt liczni.

Wirus Smitha udaje się „skopiować” w człowieku, Bane’u, gdy ten miał wrócić do otoczki swojego ciała w prawdziwym świecie. Smith ma zatem „ludzkie ciało” w realnym świecie. Ten „Smith / Bane” będzie wielokrotnie próbował zamordować Neo i sabotować opór Syjonu.

Dlaczego agent Smith pomógł Neo w

Rewolucje Matrix pokazał nam, co naszym zdaniem było ostateczną, ostateczną konfrontacją między Neo a agentem Smith

Smith / Bane ponownie próbuje zabić Neo w prawdziwym świecie, ale bezskutecznie. Udało mu się jednak poważnie go zranić. W Matrixie Smith wchłania Serafina, Sati i Wyrocznię. Rozprzestrzenia się w całej matrycy i wymyka się spod kontroli. Neo będzie negocjował zniszczenie Smitha w zamian za pokój między ludźmi i maszynami, gdy oblężenie Syjonu będzie miało miażdżącą przewagę maszyn.

Podczas ostatecznej konfrontacji w Matriksie między Neo a jego nemezis Smithem / Oracle i kiedy te dwie istoty nie mogą naprawdę pokonać się nawzajem, Neo daje się pochłonąć, gdy Wyrocznia manifestuje się pod postacią Smitha, przypominając mu, że „Wszystko, co ma początek, ma koniec, Neo ”, ujawniając się w ten sposób, ponieważ program Smitha zwykle nazywa go” Panem Andersonem ”i nie rozumie tego, co właśnie powiedział.

ZWIĄZANE Z:

Czy Neo był tym jedynym w Matrixie?

Neo w końcu pozwala się „zainfekować” i wchłonąć, dzięki czemu Maszyny mogą wizualnie usunąć „program renegata” Smitha w taki sam sposób, jak w pierwszym filmie. Wybraniec jest połączony ze Źródłem, program Smith zostaje zatem zidentyfikowany i usunięty.

Istnieje inna teoria na temat tłumienia programu Smitha: Smith jest odwrotnością Neo, jego antymaterią, jego Yang. A podczas wchłaniania Neo przez Smitha, połączenie materii i antymaterii imploduje i samotłumi.

Dlaczego agent Smith pomógł Neo w

Jonathan Groff zastąpił Hugo Weavinga w Zmartwychwstanie Matrycy jako zrewitalizowany Agent Smith

Odkąd maszyny zmieniły matrycę, Smith wrócił w innym świetle. Obecnie jest szefem firmy zajmującej się grami wideo, która zatrudnia pana Andersona / Neo, który wbrew swojej woli powrócił do matrycy (po ożywieniu przez maszyny). Programista jest znany na całym świecie z programowania trylogii Matrix ze swoich wspomnień (chociaż jego pamięć została wymazana).

Neo odkrywa tożsamość swojego szefa, który jest jego starym wrogiem, gdy świat zewnętrzny próbuje się z nim skontaktować. Później, gdy Neo wychodzi z Matrycy, Smith walczy z przeciwnikiem, gdy jego przeciwnik wraca do Matrycy.

Później, gdy Neo znajduje Trinity (przywróconą do życia i zamkniętą w Matrixie przez maszyny), aby ją wydobyć, Smith idzie za Analitykiem, nowym przywódcą Matrix, który pozwala zewnętrznemu zespołowi wydobyć ciało Trinity z Machine City utrzymując ją w kontakcie.

Następnie Smith ogłasza Neo nieoczekiwany koniec sojuszu i odchodzi. Neo i Smith spotkają się na zbliżającym się starciu, jak się przypuszcza.

Dlaczego maszyny pomogły Neo?

Maszyny faktycznie znajdowały się w środku wojny domowej i miały mniej więcej te same powody, by pomagać Neo, co agent Smith, ponieważ ostatecznie pomogło to ich sprawie.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?