Skip to content

Czy Luffy zostaje królem piratów? (& Kiedy?)

26 de sierpień de 2022
RogerPK

Legenda o One Piece i Jeden kawałek zaczyna się również od słynnego Króla Piratów, Gol D. Rogera. I chociaż wielu próbowało to zrobić, Monkey D. Luffy wydaje się być tym, który ma powtórzyć dziedzictwo Rogera i zostać kolejnym Królem Piratów w świecie opowieści Eiichiro Ody. Aby pomóc Ci zrozumieć przyszłość tej historii, w tym artykule przeanalizujemy związek między Luffym a tytułem Króla Piratów, ponieważ powiemy Ci, czy Monkey D. Luffy zostanie następny Król Piratów w Jeden kawałek.

W oparciu o wszystko, co wiemy w tej chwili, Monkey D. Luffy zostanie następnym Królem Piratów, chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, a Jeden kawałek manga jeszcze się nie skończyła. Szansa, że ​​ktoś inny zostanie następnym Królem Piratów jest prawie niemożliwa, ale dopóki Oda lub historia nie potwierdzą tego, nie możemy być w 100% pewni. Mimo to wszystko wskazuje na to, że Luffy jest kolejnym Królem Piratów.

Pozostała część tego artykułu zostanie podzielona na dwie odrębne sekcje. Pierwsza opowie o tytule Króla Piratów, o jego powstaniu i historii. W drugiej części dowiesz się, czy Monkey D. Luffy, główny bohater opowieści, zostanie następnym Królem Piratów na podstawie wszystkich informacji, jakie mamy w tej chwili.

Kim jest Król Piratów w Jeden kawałek?

Król Piratów jest najpotężniejszym żyjącym piratem i właścicielem legendarnego skarbu, który później został nazwany „One Piece”. Termin „Król Piratów” był pierwotnie prostym pseudonimem dla Gol D. Rogera, aby odróżnić go od innych. Po egzekucji Rogera ludzie uczynili z tego przydomka romantyczny tytuł Jeden kawałek świecie, w taki sam sposób, w jaki One Piece był znany tylko jako „skarb Rogera” aż do śmierci Króla Piratów. Ponad 22 lata po jego śmierci bajeczny skarb Rogera wciąż nie został odkryty, piractwo jest nadal aktywne i nie pojawił się żaden inny Król Piratów.

Gol D. Roger opłynął świat i trafił na nagłówki gazet, zwiększając swoją popularność na arenie międzynarodowej. Staje się także celem innych piratów. Roger był ścigany przez piratów, którzy chcieli jego bogactwa. Marynarka Wojenna wzmocniła swoją obecność na morzach. Wszystkie skarby zgromadzone przez Rogera stały się znane jako One Piece. Właśnie wtedy Rayleigh zdał sobie sprawę, dlaczego Rząd Światowy ukrył prawdziwe nazwisko Rogera.

Przed śmiercią Gol D. Roger, „Król Piratów”, odnalazł jeszcze nieznany skarb i postanowił pozostawić wszystko, co dostał w podróży wraz z tym przedmiotem, „tworząc” w ten sposób One Piece. Skarb znajduje się na Laugh Tale, ostatniej wyspie Grand Line. Gorączka poszukiwania i odnajdywania tego skarbu doprowadziła do początku „Wielkiej Ery Piractwa”.

Dopóki nie znajdzie się One Piece, nie będzie nowego Króla Piratów. Do śmierci Rogera najbliższą osobą bycia Królem Piratów był Białobrody. Wielu ludzi, którzy znali Luffy’ego, tacy jak Vivi, Koby, Helmeppo i Katakuri, wierzy, że będzie on następnym Królem Piratów; Kokoro wierzył również, że Luffy zostanie Królem Piratów, a Shakuyaku wraz z Silvers Rayleighem powiedział, że Luffy może osiągnąć swoje cele.

Powodów, dla których ktoś chce zostać Królem Piratów, jest kilka, Gecko Moria i Czarnobrody chcą go mieć ze względu na władzę i wpływy, jakie może im dać tytuł, podczas gdy inni piraci, tacy jak Czterej Cesarze, są uważani za najlepszych kandydatów do posiadać go ze względu na jego ekstremalną moc i bliskość, chociaż Shanks i Białobrody nie wydawali się być zainteresowani tym tytułem.

Jednak inni, tacy jak Luffy czy Crocodile (przed tym, co się z nim stało, że porzucił swoje marzenie) chcą zostać Królem Piratów, ponieważ to jest ich marzenie. Luffy (i Krokodyl, gdy był młody) wydaje się lubić przygody związane z poszukiwaniem go. Król Piratów będzie tym, który będzie rządził morzami. Podczas rozmowy z Silvers Rayleighem Luffy wspomniał, że Król Piratów jest najwolniejszą osobą na morzu. Usłyszawszy to, Rayleigh uśmiechnął się do siebie, prawdopodobnie dlatego, że sam Roger również o tym wspomniał.

Znane postacie, które chcą zostać Królem Piratów to Monkey D. Luffy, Eustace Kid, Trafalgar D. Water Law, Jewelry Bonney, Sir Crocodile, Gecko Moria, Donquixote Doflamingo, Marshall D. Teach (znany również jako Czarnobrody), Klaun Buggy, Gabri (niekanoniczny), Don Krieg, Hody Jones, Zenny (niekanoniczny), Puzzle (niekanoniczny), Patrick Redfield (niekanoniczny), Charlotte Linlin (znana również jako Big Mom), Douglas Bullet (niekanoniczny) i Kaido. Co ciekawe – jak już powiedzieliśmy – Yonko Shanks i były Yonko Edward Newgate (znany również jako Białobrody) pozornie nie byli zainteresowani zostaniem Królem Piratów (zwłaszcza Shanks).

W następnym rozdziale powiemy Ci, czy Luffy mógłby zostać kolejnym Królem Piratów w Jeden kawałek.

Czy Luffy zostanie Królem Piratów?

Według Luffy’ego, Król Piratów jest „najwolniejszym facetem na wszystkich morzach”. Ten pogląd na sprawy jest zgodny z poglądem Rogera, który miał podobną odpowiedź, gdy Shiki, Złoty Lew, poprosił go, aby dołączył do niego w rządzeniu światem: „Jaki jest sens rządzenia światem, jeśli nie możesz robić tego, chcieć?”. Dlatego wydaje się, że każda postać ma swoją definicję Władcy Piratów, ale definicja Luffy’ego wydaje się być najbliższa własnemu poglądowi Rogera. Czy Luffy zostaje królem piratów?

Cóż, tak naprawdę nie mamy dokładnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ manga Ody nie jest jeszcze skończona, ale na podstawie wszystkiego, co wiemy, Luffy z pewnością zostanie koronowany na kolejnego króla piratów i godnego następcę zmarłego Gol D. Zrozumiałem. Teraz to prawdopodobnie jeszcze trzy lub cztery lata, jeśli nie ma znaczących opóźnień, ale wszystko, co wydarzyło się do tej pory, od samego początku wskazuje na to, że Luffy zostanie kolejnym Królem Piratów.

ZWIĄZANE Z:

Czy Gol D. Roger jest spokrewniony z Luffym?

Jest bohaterem opowieści i stwierdził, że jego celem jest zostanie Królem Piratów, więc byłoby dość głupie, gdyby to się nigdy nie wydarzyło. Ma też bardzo szlachetny i idealistyczny światopogląd, co daje więcej argumentów przemawiających za tym, by został Królem Piratów. Teraz istnieje niewielka teoretyczna możliwość, że tak się nie stanie, ale szczerze mówiąc, jest tak mało prawdopodobne, że nie możemy nawet wziąć tego pod uwagę.

Czy ten post był pomocny?