Skip to content

Co Bantha jedzą w Gwiezdnych Wojnach (i czym jest pasza dla banthów)?

16 de październik de 2022
What Do Banthas Eat In Star Wars What Is A Bantha Fodder 00

Wszechświat Gwiezdnych Wojen jest pełen różnych stworzeń, które pochodzą z różnych planet w różnych systemach gwiezdnych w znanej galaktyce. To powiedziawszy, na planecie Tatooine zawsze widzimy Tusken Raiders podróżujących i mieszkających u boku Banthów, które są ich wiernym towarzyszem na pustynnych piaskach. Ale biorąc pod uwagę, że Tusken Raiders i Banthowie żyją na pustyni, co Banthas jedzą w Gwiezdnych Wojnach?

Banthy znane są z tego, że jedzą substancję zwaną paszą bantha, która składa się z różnych roślin rosnących na całym Tatooine. Pasza bantha, ze względu na swój śmierdzący charakter, jest również wykorzystywana jako zniewaga w uniwersum Gwiezdnych Wojen. I co zaskakujące, jak widać w Księdze Boby Fetta, Banthas potrafi również jeść mięso.

Chociaż Banthas nigdy nie zostanie wyróżniony, dowiedzieliśmy się o nich więcej w Księdze Boby Fetta w czasach, gdy tytułowa postać przebywała na piaskach Tatooine. Oczywiście warto również dowiedzieć się więcej o różnych stworzeniach, które można znaleźć w rozległej galaktyce Gwiezdnych Wojen.

Co Bantha jedzą na Tatooine?

W całej długiej historii serii Gwiezdnych Wojen widzieliśmy wiele różnych stworzeń, które pochodzą z różnych planet rozsianych po wielu układach gwiezdnych w galaktyce. To powiedziawszy, zauważyliśmy również, że Gwiezdne Wojny za bardzo skupiają się na opustoszałej pustynnej planecie Tatooine, która jest również domem dla wyjątkowych stworzeń.

Do najbardziej wyjątkowych tubylców na planecie Tatooine należą Poszukiwacze Tusken, koczownicza grupa ludzi żyjących w pustynnych piaskach planety. I chociaż najeźdźcy Tusken mają tendencję do trzymania się z dala od innych ludzi, żyją razem ze stworzeniami znanymi jako Banthas, które są również ich głównym sposobem podróżowania przez pustynię.

ZWIĄZANE Z:

Jak wyglądają najeźdźcy Tusken bez maski? (Obrazy w zestawie)

Ale, jak wspomniano, Tusken Raiders i Banthowie żyją głównie na pustyniach Tatooine. A już wiesz, że na pustyni nie rośnie wiele rzeczy. Więc co Banthas jedzą na Tatooine?

Chociaż może być prawdą, że na pustyniach Tatooine nie rośnie wiele roślin, prawdą jest również to, że wciąż istnieją rośliny, które od czasu do czasu mogą rosnąć na pustynnych piaskach. W większości przypadków Tusken Raiders konsolidują wszystkie różne rośliny i zielenie, które rosną na pustyni, aby wyprodukować to, co nazywamy paszą bantha.

Zasadniczo głównym źródłem pożywienia dla banthów jest pasza bantha, którą te zwierzęta żywią się tak długo, jak istnieją.

Co to jest pasza bantha?

Jeśli zastanawiasz się, czym jest pasza Bantha, jest to po prostu rodzaj jedzenia, które jedzą Bantha na Tatooine. Wykonany jest z różnych roślin, które rosną na pustyniach planety. Chociaż nie wiemy, jakie rośliny są używane do produkcji paszy dla bantha, wiemy, że korzeń grzyba Teggi jest jednym z głównych składników używanych przez Tusken Raiders do produkcji paszy dla Bantha.

Jedną z głównych cech paszy Bantha jest to, że bardzo brzydko pachnie. Oznacza to, że jeden ze składników użytych do produkcji paszy bantha prawdopodobnie również pachnie bardzo nieprzyjemnie, a może to być korzeń grzyba Teggi, który jest często używany jako jeden z głównych składników.

Co oznacza Poodoo w Gwiezdnych Wojnach?

Co Bantha jedzą w Gwiezdnych Wojnach (i czym jest pasza dla banthów)?

Pasza bantha jest również terminem używanym jako zniewaga w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Alternatywnie, w języku hutskim nazywa się go również paszą dla pudoo, a termin ten jest również używany w tym samym celu – jako zniewaga.

Powodem, dla którego pasza bantha jest terminem często używanym do obrażania ludzi, jest to, że jak wspomniano, pasza bantha ma naprawdę nieprzyjemny zapach. Ten zapach jest jedną z głównych cech paszy Bantha. Innym powodem, dla którego bantha lub karma dla pudoo jest używana jako zniewaga, jest to, że bantha to ogólnie spokojne stworzenia, które znajdują się na dole łańcucha pokarmowego. Uznanie za pokarm ogólnie nieszkodliwego zwierzęcia oznacza, że ​​należysz do najniższych z najniższych.

Czy Banthas są roślinożercami?

W tym momencie prawdopodobnie myślisz, że banthy są roślinożercami. W końcu jedzą paszę Bantha, która składa się głównie z roślin i innych rodzajów ziół rosnących na piaskach Tatooine. Oczywiście banthy przypominają zwierzęta, takie jak krowy i mamuty, które są roślinożercami. Ale czy banthy są rzeczywiście roślinożercami?

W odcinku 4 Księgi Boby Fetta mogliśmy zobaczyć krótką i wzruszającą chwilę pomiędzy Boba Fettem i jego towarzyszem z Banthy, krótko po tym, jak plemię Fetta Tusken Raider zostało zmasakrowane przez grupę Nikto Riders. Boba Fett, po zbadaniu dawnego pałacu Jabby, powiedział swojej Banthy, że jest zbyt wielu strażników patrolujących okolicę. Powiedział też swojemu towarzyszowi, że dostaną trochę jedzenia.

ZWIĄZANE Z:

Firespray Gunship: nowa nazwa statku Boby Fetta i dlaczego ją zmienili

Gdy widziano, jak Boba Fett piecze coś podczas biwakowania ze swoją Banthą na pustyni, widzimy, jak Bantha oblizuje usta, podczas gdy łowca nagród jadł jakiś rodzaj mięsa. Natychmiast rzucił kawałek mięsa swojej Banthy, która nie zawahała się go zjeść.

To powiedziawszy, możliwe jest, że Banthy są wszystkożerne i nie są wyłącznie roślinożercami, biorąc pod uwagę fakt, że Księga Boby Fetta pozwoliła nam zobaczyć na ekranie banthę jedzącą mięso. To może wyjaśniać, dlaczego Banthas nie wymiera pomimo braku dostępnych roślin i ziół na Tatooine.

Co to jest niebieskie mleko (mleko Bantha)?

Co Bantha jedzą w Gwiezdnych Wojnach (i czym jest pasza dla banthów)?

Podczas gdy Najeźdźcy Tusken nie jedzą ani nie używają swoich banthów do innych produktów, ponieważ widzą te zwierzęta jako towarzyszy, inne rasy żyjące na Tatooine faktycznie wykorzystują banthy jako źródło pożywienia. Jednym z takich rodzajów jedzenia lub napoju, który jest dość popularny na Tatooine, jest niebieskie mleko, które w rzeczywistości jest mlekiem produkowanym przez Bantha.

Niebieskie mleko to tylko mleko, które produkuje samica Bantha. To po prostu mleko o bogatym, niebieskim kolorze, które jest często spożywane przez ludzi w całej galaktyce, nie tylko na Tatooine. Niebieskie mleko jest powszechnie podawane jako napój w zakładach na całym Tatooine i może być również przetwarzane na różne produkty, takie jak masło Bantha, ser z niebieskiego mleka i lody z niebieskiego mleka. W pewnym sensie niebieskie mleko nie różni się zbytnio od mleka krowiego, które spożywamy w prawdziwym świecie.

  • Co Bantha jedzą w Gwiezdnych Wojnach (i czym jest pasza dla banthów)?

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?