Skip to content

Black Krrsantan kontra Chewbacca: kto jest najsilniejszym Wookie

20 de październik de 2022
Black Krrsantan vs. Chewbacca

Mimo że w przeszłości widzieliśmy Wookiee w uniwersum Gwiezdnych Wojen, Chewbacca był jedynym Wookiee, który odegrał znaczącą rolę w serii. Jednak wprowadzenie czarnego Wookiee Czarnego Krrsantana w Księdze Boby Fetta zmienia wszystko, ponieważ ten Wookie może odegrać dużą rolę w serii. Ale kto pomiędzy Czarnym Krrsantanem a Chewbaccą jest silniejszym Wookie?

Zarówno Black Krrsantan, jak i Chewbacca są tak samo silni. Zostało to udowodnione w komiksach Marvela o Gwiezdnych Wojnach, w których Wookiee walczyli bez wyraźnego zwycięzcy wychodzącego z bójki. Jednak zarówno Black K, jak i Chewbacca mają swoje mocne strony.

Obecny kanon Gwiezdnych Wojen stawia Czarny Krrsantan i Chewbaccę na równym sobie poziomie, jeśli chodzi o ich pierwszą i jedyną bitwę. Aby jednak poznać i zrozumieć, dlaczego nie ma wyraźnego zwycięzcy między dwoma Wookieemi, przyjrzyjmy się ich możliwościom bardziej szczegółowo.

Siła fizyczna

Czarny Krrsantan wygląda, jakby był większy i silniejszy niż jakikolwiek Wookie, którego kiedykolwiek widzieliśmy, ponieważ jego czarne futro i jego złośliwa twarz sprawiają, że wygląda o wiele bardziej onieśmielająco. Oczywiście wiadomo, że Wookiee są dość silne, a to oznacza, że ​​Czarny K jest tak samo silny, a nawet silniejszy niż jakikolwiek inny Wookiee w galaktyce.

Chewbacca może nie mieć tej samej zastraszającej aury, którą nosi Czarny Krrsantan, ale nie ma wątpliwości, że jest również niesamowicie silny. Jak powiedział sam Han Solo, widział, jak Chewbacca z łatwością odrywa ręce od osoby. Oznacza to, że może być równie silny, a nawet silniejszy niż jakikolwiek inny Wookiee.

To powiedziawszy, nie ma jasnej decyzji, który z czarnych K i Chewie jest silniejszy fizycznie. W komiksach wydają się być tak samo do siebie dopasowane pod względem siły. W związku z tym nikt nie ma tutaj sensu.

Punkty: Czarny K 0, Chewie 0

Umiejętności walki wręcz

Jedną z rzeczy, które sprawiły, że Czarny Krrsantan stał się legendarnym łowcą nagród, był fakt, że był gladiatorem, który walczył dla braci Xonti. Spędził wiele lat na doskonaleniu swoich umiejętności walki jako gladiator. Ponadto przez kilka lat pracował jako jeden z popleczników Jabby. Oznacza to, że jest jednym z najlepszych wojowników walczących wręcz w galaktyce, a to sprawia, że ​​jest przerażający, gdy połączysz jego umiejętności z jego brutalną siłą.

ZWIĄZANE Z:

55 najlepszych postaci z Gwiezdnych Wojen według popularności

Chewbacca nie jest garbaty, jeśli chodzi o walkę, a Wookiee wydają się być naturalnymi wojownikami dzięki swojemu treningowi i naturalnym instynktom walki. Jednak jeśli chodzi o jego wyczyny, Chewbacca zwykle korzysta z kuszy zamiast brutalnej siły i umiejętności walki wręcz. Nie odrzucamy możliwości, że mógłby być dobrym wojownikiem, ale nie widzieliśmy tego wiele w kanonie Gwiezdnych Wojen.

Ponieważ Czarny Krrsantan spędził lata jako gladiator w nadziei na doskonalenie swoich umiejętności bojowych, jest lepszym wojownikiem walczącym wręcz w porównaniu z Chewbaccą. Właśnie dlatego ma tutaj znaczenie.

Punkty: Czarne K 1, Chewie 0

Umiejętności kuszy

Black K, jak każdy inny Wookiee, woli walczyć przy użyciu tradycyjnej broni Wookiee zwanej kuszą. Wiemy, że jako łowca nagród potrafi używać swojej kuszy jako swojej podstawowej broni. I nie byłby sam w sobie legendarnym łowcą nagród, gdyby nie był dobrym strzelcem.

Z drugiej strony Chewbacca raz po raz udowadniał, że jego umiejętności z kuszą są wyjątkowe. Używał tej broni przez całe życie i wykazał się niesamowitymi umiejętnościami. I chociaż rzadko widzimy użytkowników Mocy walczących z bronią typu blasterowego, Chewbacca był w stanie zranić potężnego byłego Jedi Kylo Rena swoją kuszą po tym, jak zobaczył, jak Han Solo został zamordowany.

Jeszcze nie zobaczyliśmy niektórych wyczynów Czarnego Krrstantana z kuszą. Niezależnie od tego, jak dobry jest w tradycyjnej broni Wookieech, fakt, że Chewie był w stanie zranić potężnego Kylo Rena, który był w stanie z łatwością powstrzymać ostrzał blasterów za pomocą Mocy, jest niesamowitym wyczynem, który daje dobremu Wookieemu punkt.

Punkty: Czarne K 1, Chewie 1

Inteligencja

Czarny Krrsastan zawsze był opisywany jako brutalny zbir, ponieważ spędził całe swoje życie jako wojownik. Jeszcze nie zobaczymy niektórych z jego bardziej inteligentnych wyczynów, ale możemy tu wywnioskować, że nie jest on najinteligentniejszym Wookie. Jest bardziej brutalny, jeśli chodzi o jego sprawność bojową.

Z drugiej strony Chewbacca może nie wydawać się inteligentny, ale w rzeczywistości wykazał się dużą inteligencją, jeśli chodzi o jego umiejętności techniczne. Zna wewnętrzne działanie droidów i innych maszyn do tego stopnia, że ​​był w stanie zbudować nadajnik z rozbitego statku. Chociaż nie pomoże mu to w walce, może okazać się przydatne w innych sprawach, zwłaszcza gdy musi użyć swojej inteligencji, aby zdobyć przewagę nad bardziej brutalnym przeciwnikiem.

Nie mówimy, że czarne K jest głupie. Jednak wyczyny inteligencji Chewbaccy znacznie wyprzedzają to, co pokazał Black K. W związku z tym podajemy tutaj punkt Chewie.

Punkty: Czarne K 1, Chewie 2

Doświadczenie

Czarny K

Z doświadczenia wiemy, że Black K widział to wszystko. Spędził lata walcząc jako gladiator i dalej doskonalił swoje umiejętności, pracując pod zwierzchnictwem Jabby the Hutt jako łowca nagród. Spójrz na przykład na Bobę Fetta, który stał się tak silny jak on dzięki dniom łowcy nagród. A jeśli weźmiesz pod uwagę, jak Czarny Krrsantan spędził znaczną część swojego życia jako gladiator walczący z różnymi przeciwnikami, jego doświadczenie jest najwyższej klasy.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest czarny Wookiee w Księdze Boby Fetta? Objaśnienie Czarnego Krrsantana

Chewbacca również sam doświadczył wielu walk, zwłaszcza w czasach, gdy walczył u boku Rebeliantów. Jego dni jako mięśnia Hana Solo, kiedy byli przemytnikami, również mogły być przydatne w poprawie jego doświadczenia. Jednak doświadczenie Chewie było bardziej w grupie liniowej na rzeczywistym polu bitwy, a nie w walce jeden na jednego.

Zarówno Black K, jak i Chewbacca to bardzo doświadczeni wojownicy, którzy w swoim życiu widzieli wiele walk. Jednak, jak wspomniano, dni walki Chewbaccy były bardziej zgodne z walką na prawdziwym polu bitwy, a to może mu nie pomóc, jeśli chodzi o pojedynek jeden na jednego. Tymczasem Black K ma doświadczenie zarówno na polu bitwy, jak i w różnych warunkach, które pozwoliły mu doskonalić swoje umiejętności bojowe i instynkt wojownika. Dlatego podajemy mu tutaj punkt.

Punkty: Czarne K 2, Chewie 2

Black Krrsantan kontra Chewbacca: kto wygrywa?

W obecnej sytuacji zarówno Black Krrsantan, jak i Chewbacca są sobie równe, jeśli spojrzysz na ich indywidualne mocne strony. Czarne K może być lepsze na innych polach, ale Chewie ma również swoje specyficzne mocne strony. Dlatego trudno powiedzieć, który z dwóch Wookiech jest najsilniejszy. Oczywiście komiksy pokazały nam również, że nie ma wyraźnego zwycięzcy w pierwszym pojedynku pomiędzy dwoma bestiami.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?