Skip to content

Alien: Seria FX nie będzie miała nic wspólnego z postacią Ellen Ripley

4 de listopad de 2022
alien hulu

Pod koniec ubiegłego roku oficjalnie ogłoszono pierwszy serial telewizyjny, którego akcja rozgrywa się w kosmosie Obcych! Serial jest opracowywany dla FX / Hulu, a Noah Hawley (Fargo, Legion) jest showrunnerem i producentem wykonawczym. Do tej pory niewiele wiadomo o fabule serialu. Dowiedzieliśmy się tylko tyle, że znajduje się w niedalekiej przyszłości, że dzieje się na Ziemi i że czeka nas przerażająca i ekscytująca przejażdżka, która powinna nas zachwycić. Ale teraz w końcu otrzymaliśmy więcej informacji, które Hawley ujawnił w wywiadzie dla Vanity Fair.

Hawley ujawnił w ten sposób, że seria Alien to jego kolejny projekt i że napisał już „dwa pierwsze scenariusze”, które wejdą do produkcji wiosną przyszłego roku. Zwrócił też uwagę, że projekt wymaga wielu efektów specjalnych. Jeśli chodzi o fabułę, Hawley podkreślił, że serial nie będzie się toczyć ani dotykać kultowej postaci Ellen Ripley. „Jest jedną z najwspanialszych postaci wszechczasów i myślę, że jej historia jest opowiedziana całkiem perfekcyjnie i nie chcę z nią zadzierać”.

Dotknął również, czym serial będzie się faktycznie różnił od filmów, przede wszystkim oprawą. Akcja rozgrywa się na Ziemi, podczas gdy dotychczasowe historie filmowe były dość „zamknięte”, rozgrywające się wewnątrz statku kosmicznego lub więzienia. Hawley chciał zbadać ideę tego, co się stanie, jeśli nie możesz „zatrzymać” Aliene. Ujawnił również, że historia będzie również dotyczyć nierówności na pewnym poziomie.

„W ten sposób zobaczysz, co się stanie, gdy nierówności, z którymi teraz walczymy, nie zostaną rozwiązane. Jeśli my jako społeczeństwo nie potrafimy wymyślić, jak wspierać i rozpowszechniać bogactwo, to co się z nami stanie? Jest takie gówno Sigourney Weaver, w którym mówi Paulowi Reiserowi: „Nie wiem, co to za góra. Przynajmniej nie będą się pieprzyć ze względu na procent.

Najwyższy czas, aby przytulacze twarzy i ksenomorfy wbiły szpony w wysokich rangą dyrektorów odpowiedzialnych za zsyłanie tak wielu pracowników na upadek. Jak wydaje ci się to podstawą opowieści?

  • Robert Milaković

    Robert Milaković

    Robert jest współwłaścicielem Fiction Horizon i od zawsze fanem filmów, programów telewizyjnych, komiksów i gier wideo. Szczególnie zafascynowany Marvelem, cieszy się każdym aspektem serii.

Czy ten post był pomocny?