Skip to content

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

26 de październik de 2022
10 Strongest Boba Fett Enemies Ranked 00

Boba Fett jest jednym z najbardziej znanych, płodnych, zabójczych łowców nagród w galaktyce w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Sklonowany najemnik Mandaloriański stoczył wiele bitew z najpotężniejszymi stworzeniami w galaktyce, podejmując się najtrudniejszych zadań. Nawet Darth Vader wybrał go do brudnej roboty tylko dlatego, że wiedział, że Boba jest najlepszym z najlepszych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Boba Fett walczył z niesamowicie silnymi wrogami. Bez zbędnych ceregieli, oto lista dziesięciu najsilniejszych wrogów Boby Fetta, uszeregowanych od najsłabszego do najsilniejszego.

10. Bib Fortuna

Bib Fortuna był majordomusem Jabby the Hut przez dziesięciolecia. Będąc szefem sztabu Jabby, Bib zajmował się wszystkimi sprawami chaty Jabby i obowiązkami pałacowymi. Każdy, kto chciał robić interesy z Chatą, musiał najpierw przejść przez Bib.

Po eksplozji statku Jabby myśleliśmy, że Bib Fortuna zginął, ale zamiast tego Twi’lak uciekł i przeżył wybuch. Następnie przejął pałac Jabby i został panem zbrodni.

Niestety dla niego nie trwało to długo. Pokręcona, żałosna Fortuna została zabita przez Boba Fetta, który następnie przejął jego tron ​​i kontrolę nad pałacem.

Podczas gdy sam śliniaczek Fortuna nie był realnym zagrożeniem dla Boby Fetta, umieściłem go na liście ze względu na moce, które udało mu się zgromadzić dzięki oszustwom i oszustwom. Śmierć Biba była dla fanów świetnym momentem, a on zasługuje na miejsce na liście.

9. Asajj Ventress

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Asajj Ventress pojawia się w filmie, komiksach i programie telewizyjnym Star Wars: Clone Wars. Jest łowczynią nagród Mrocznych Jedi, obdarzoną niesamowitymi mocami. Asajj wielokrotnie próbował zabić Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego, ale Sithom nigdy się to nie udało.

Asajj Ventress i Boba Fett jako zabójca Sithów kilkakrotnie przecinali ścieżki, czasami jako wrogowie, ale czasami jako sojusznicy. W pewnym momencie Asajj Ventress dołącza do grupy najemników / łowców nagród prowadzonych przez Bobę Fetta, aby ukończyć konkretną misję.

Innym razem walczyli po przeciwnych stronach. Ciężko określić, kto by dominował, ponieważ Asajj i Boba mają unikalne, różne umiejętności. Mimo to jej niesamowite umiejętności i zdolności Sithów z pewnością sprawiają, że Ventress jest jednym z poważniejszych przeciwników, z jakimi kiedykolwiek zmierzył się Boba.

8. Han Solo

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Han Solo jest prawdopodobnie najbardziej znanym przeciwnikiem, z jakim Boba Fett kiedykolwiek spotkał się w swoim życiu. Jako najlepszy łowca nagród w galaktyce, Boba Fett był poszukiwany przez wszystkich do wykonywania najtrudniejszych zadań. Jedno z tych zadań otrzymał Boba od Dartha Vadera.

Boba musiał schwytać Hana Solo żywego i zabrać go do Vader, co, jak wszyscy wiemy, nie było łatwym zadaniem – nawet dla najlepszych najemników galaktyki. Łotr Solo był niezwykle nieuchwytny, odważny, inteligentny, a przede wszystkim miał szczęście. Jednak Boba w końcu go schwytał i zaprowadził do Jabby the Hut.

Na Tatooine doszło do walki, gdy Luke Skywalker próbował uratować Solo. Han Solo na oślep uderzył w plecak Boby Fetta, co spowodowało, że łowca nagród wpadł do dołu Sarlacca. Był uważany za zmarłego przez lata, zanim The Mandalorian Season 2 potwierdził, że Boba przeżył.

Mimo to Han Solo prawie go zabił – choć przypadkowo – i ma dość niesamowitych wyróżnień, przyznając mu miejsce na liście najsilniejszych wrogów Boby Fetta.

7. Chewbakka

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Gdziekolwiek jest Han Solo, jest też Chewbacca. Niesamowity wojownik Wookie jest ulubioną postacią fanów, odkąd po raz pierwszy pojawił się w filmach Gwiezdnych Wojen. Chewie jest nie tylko niesamowity i zabawny – to genialny wojownik, pilot i jedna niezwykle silna istota.

Jednak w tym artykule nie skupiam się na tym, jak Chewie i Boba zmierzą się w filmach, ale raczej na jednym z ich spotkań w komiksach. W Star Wars: Wars of the Bounty Hunters #3 w 2021 Chewbacca i Księżniczka Leia próbują dostać się do Hana Solo, który jest przetrzymywany przez Jabbę the Hut z Darthem Vaderem.

Leia i Chewie wpadają na Bobę Fetta, wszyscy są tam, aby dostać się do Hana Solo. Chewie wie, że musi milczeć, a Boba też o tym wie, więc nie mogą używać miotaczy. Zamienia się to w walkę wręcz, a wiesz, że Wookie rzadko kiedy przegrywa takie walki.

Chewbacca chwyta Fetta za szyję i stawia go na ścianie. Prawdopodobnie byłaby to inna walka, gdyby cała broń była dostępna, ale jest to świadectwo siły Chewiego, zasługującego na miejsce na tej liście.

6. Starkiller/PROXY

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Starkiller był tajnym uczniem Sithów Dartha Vadera, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Galen Marek. Starkiller był niezwykle potężny, ale po pewnym czasie zbuntował się przeciwko Vaderowi, w wyniku czego były Jedi kazał go zaatakować. Oczywiście Boba Fett podjął tę pracę, mimo że wiedział, jak niezwykle potężny jest Starkiller.

Podczas swojej misji Boba Fett walczył z PROXY, droidem Galena Marka, który ma zainstalowaną technologię holograficzną, która pozwala PROXY zmieniać swój wygląd i wyglądać jak każdy. Podczas walki PROXY zamienił się w Jango Fetta, ojca Boby, czyniąc pracę łowcy nagród o wiele trudniejszą i bardziej osobistą.

Widząc potęgę Starkillera, Boba postanowił uniknąć frontalnego konfliktu. Zamiast tego użył swojego snajpera, aby pokonać Galena. Był świadkiem, jak Starkiller pokonał Dartha Vadera w bitwie, prawie go zabijając, zanim został zatrzymany. Pokaz Fetta jest bardziej emocjonalną stroną, kiedy postanawia pozwolić Starkillerowi odejść zamiast go zabić po tym, jak był świadkiem czułej chwili między Galenem i Juno.

Boba mógł wtedy zabić Starkillera, ale gdyby była frontalna walka jeden na jednego, Boba by przegrał. Nawet Darth Vader przegrał z facetem, udowadniając, jak potężny jest Starkiller – i jak niesamowicie utalentowany jest Boba Fett w swojej pracy w polowaniu na nagrody.

5. Buława Windu

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Mace Windu to jeden z Jedi, grany przez Samuela L. Jacksona w filmach Gwiezdnych Wojen. Można powiedzieć, że Mace jest pierwszym arcy-nemezis Boby Fetta, ale także jednym z najtrudniejszych wrogów, z jakimi mierzył się łowca nagród.

W filmie Atak klonów z 2002 roku Mace Windu zabija Jango Fetta podczas Pierwszej Bitwy o Geonosis, pozostawiając małego Boba sierotą. Boba przysiągł pomścić swojego ojca, zabijając Mace Windu, i prawie mu się to udało – dwukrotnie.

Za pierwszym razem umieścił bombę tripwire w prywatnych kwaterach Windu, ale Jedi miał szczęście i uratował, ponieważ zamiast tego szturmowiec aktywował bombę. Boba i Windu po raz drugi podeszli do siebie, mimo że Fett był tylko nastolatkiem.

Zranili się na krawędzi śmierci, a kiedy Boba Fett przygotowywał się do zadania ostatecznego ciosu i pomszczenia Jango, cesarz Palpatine interweniował i zatrzymał walkę.

To niesamowite, jak Boba Fett mógł wykorzystać swoje niesamowite umiejętności do walki z mistrzem Jedi, nie mówiąc już o kimś na poziomie Windu – i prawie wygrać, mimo że wciąż był dzieckiem.

4. Sarlacc

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Okej, Sarlacc nie był per se wrogiem Boby Fetta, ale to nie znaczy, że stworzenie nie zasługuje na miejsce na tej liście jako jedna z najsilniejszych istot, z którymi kiedykolwiek się zmierzył – i przeżył. Po bitwie na Tatooine, Boba Fett wpadł w usta Sarlacca – miejsca, z którego nawet Jedi nie może wrócić.

Gigantyczny robak piaskowy zamyka cię w swoim kolosalnym ciele, trawiąc cię przez lata. Jednak Boba Fett zdołał jakoś się wydostać, jak widzieliśmy w drugim sezonie programu telewizyjnego The Mandalorian. Nie wyjaśniono, jak dokładnie Boba wydostał się z dołu Sarlacca, ale cokolwiek to jest, jest to spektakularna funkcja.

ZWIĄZANE Z:

Sarlacc: 11+ ważnych rzeczy na temat stworzenia z Gwiezdnych Wojen

W jednej z wersji tej historii Boba Fett tworzył mentalną więź ze stworzeniem przez lata, a następnie jakoś aktywował swój plecak odrzutowy, wylatując z Sarlacca, paląc jego przełyk. W innej wersji Sarlacc wypluwał Boba, ponieważ nie mógł strawić jego beskarskiej zbroi.

Jednak najbardziej prawdopodobną wersją, która, jak sądzę, zostanie potwierdzona w nadchodzącej serii spin-offów The Book of Boba Fetta, jest ta przedstawiona w kanonicznej powieści Aftermath: Life Debt. To druga powieść trylogii Aftermath Chucka Wendiga z lat 2015-2017.

W nim ujawniono, że Sarlacc skończył z ogromną, rozcinającą dziurę na brzuchu po wybuchu statku Jabby the Hut. To było prawdopodobnie wyjście dla Boby Fetta, ale będziemy musieli sprawdzić, czy Księga Boby Fetta daje nam bardziej ostateczną odpowiedź.

3. Obi-Wan Kenobi

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Obi-Wan Kenobi był uczniem Jedi Qui-Gon Jinna, który później został mentorem Luke’a Skywalkera, najpotężniejszego Jedi wszechczasów. Kenobi ma na swoim koncie kilka wybitnych osiągnięć, ale pokonanie Boby Fetta w walce nie jest jednym z nich.

Obaj walczyli w pojedynku na Czerwonych Bliźniakach, dwóch umierających gwiazdach w pobliżu planowanej Bellassy. Co ciekawe, Obi-Wan Kenobi prawie nie mógł się równać z Fettem, który pokonał Jedi i prawie zabił Jedi.

Podczas gdy ich spotkania były krótkie, a ich walka z Czerwonymi Bliźniakami dość jednostronna, Obi-Wan jest zdecydowanie jednym z najpotężniejszych wrogów, z jakimi kiedykolwiek zmierzył się Boba Fett. Mimo to walka z Kenobim nie jest najtrudniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobił Boba, ani najsilniejszym wrogiem, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia.

2. Luke Skywalker

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Luke Skywalker jest synem Dartha Vadera. Anakin przeszedł na ciemną stronę, ale Luke stał się prawdopodobnie najpotężniejszym Jedi w historii, sprowadzając Jedi z powrotem do galaktyki. Jednak, gdy Luke zmierzył się z Bobą Fettem, uda nie były dla niego zbyt dobre. Oczywiście nie był wtedy w pobliżu swoich szczytowych poziomów mocy, ale to nie umniejsza tego, jak szalenie utalentowany jest Boba Fett.

W powrocie filmu Jedi ich walka jest dość krótka i przerwana przez Han Solo aktywującego plecak odrzutowy Boby i wysłanie go do ust Sarlacca. Jednak w komiksach była walka, która jest prawdziwym świadectwem zdolności Fetta.

W komiksie Star Wars #6 z 2015 roku Luke wraca na Tatooine, aby kontynuować trening Jedi. Jednak Darth Vader nakazał Boba Fettowi podążać za Skywalkerem, a obaj ostatecznie starli się w domu Obi-Wana.

Luke nie jest w tym momencie bliski poziomu Boba, a młody Jedi prawie ginie, zanim coś – lub ktoś – w tajemniczy sposób powali Boba Fetta do nieprzytomności.

Pokonanie faceta, który stał się jednym z najpotężniejszych Jedi w historii, jest z pewnością niesamowitym wyczynem, zasługującym na drugie miejsce na tej liście.

1. Dartha Vadera

10 najsilniejszych wrogów Boba Fetta w rankingu

Wreszcie, najsilniejszym wrogiem, z jakim zmierzył się Boba Fett, był Darth Vader. Vader był tym, który wybrał Bobę Fetta jako swojego łowcę nagród, ale Boba był prawdopodobnie jedną z nielicznych osób, które mogły porozmawiać z byłym Jedi i pozostać przy życiu. Jednak poszło nawet dalej niż w komiksach.

W miniserialu z 1999 roku zatytułowanym Boba Fett: Enemy of the Empire, Darth Vader próbuje pokonać Fetta. Zatrudnia łowcę nagród, aby wytropił i zabił cesarskiego pułkownika, ale jednocześnie Vader zatrudnia trzech zabójców, aby zabili Boba, gdy tylko zakończy swoją misję.

W końcu obaj walczą ze sobą, ale nawet potężny Vader nie może zabić Boby Fetta. Walka kończy się remisem, który jest czystym świadectwem niesamowitości, umiejętności i siły, jaką posiada ulubiona przez fanów łowca nagród.

  • Luka Glavas

    Luka Glavas Luka Glavas

    Luka uwielbia thrillery psychologiczne, horrory i tajemnice. Jednak jego głównym zainteresowaniem są fantasy i fikcja, zwłaszcza świat Śródziemia Tolkiena, Harry Potter, Gra o Tron i uniwersum Marvela. Amatorski filmowiec, scenarzysta, kinematograf i miłośnik ciekawostek.

Czy ten post był pomocny?