Skip to content

Wiedźmin S3 – Kim jest dziewczyna, która ukradła pieniądze Ciri (i kto ją gra)?

3 de lipiec de 2023
l intro 1688137939

Streaming Netflixa

Mistle mówi

Sezon 3 „Wiedźmina” wprowadza zarówno Geralta (Henry Cavill), jak i fanów do grona nowych postaci (oraz znanego zestawu aktorów, którzy je wcielą). Jest jednak jedna szczególna nowa twarz, której fani mogą być bardzo ciekawi. W sezonie 3, odcinku 3, zatytułowanym „Reunion”, Ciri (Freya Allan) otrzymuje pomoc od tajemniczej dziewczyny w pokonaniu brutalnej małej wiwerny, tylko po to, by złodziej ujawnił, że okradła Ciri i zabrała jej pieniądze. Rola tej intrygującej złodziejki nie została jeszcze w pełni rozwinięta, ale w rzeczywistości jest dość ważną postacią dla przyszłości serii.

Łotrzykiem jest nikt inny jak Mistle, grana przez Christelle Elwin. Mistle jest członkiem Szczurów, gangu odmieńców, którzy używają podejrzanych metod, aby okraść bogatych dla własnego zysku. Zgodnie z oficjalnym opisem Mistle z ogłoszenia o castingu Elwina: „Jest twarda, podejrzliwa wobec wszystkich i żądna zemsty, aż do przypadkowego spotkania, które wszystko zmieni”. Podczas gdy widzowie muszą jeszcze zobaczyć, jak postać Mistle została w pełni zrealizowana przez zakończenie 3. sezonu „Wiedźmina”, tom 1, jej historia w oryginalnych książkach daje pewne wskazówki, czego można się po niej spodziewać w przyszłości.

Mistle i Ciri mają wspólne połączenie w książkach

W oryginalnej sadze książkowej „Wiedźmin” historia Mistle jest ściśle powiązana z historią Ciri. Podobnie jak jej odpowiednik z Netflix, jest członkiem Szczurów i złodziejem. Ma dość tragiczną historię do rozruchu, uciekła z rodzinnego miasta, aby uciec przed brutalnym stłumieniem buntu politycznego, tylko po to, by cierpieć przemoc seksualną z rąk swoich męskich porywaczy. Jej niebezpieczna podróż ostatecznie doprowadziła do tego, że wraz z kilkoma rówieśnikami pomogła założyć Szczury.

Podczas gdy podstawy dynamiki między Ciri i Mistle w serii są obecnie na niepewnym gruncie (w końcu ta ostatnia ukradła temu pierwszemu), ich związek w książkach to romans. Para tworzy głęboką więź w czasie, który spędzają ze sobą, i jest to duży krok milowy dla Ciri pod względem jej łuku emocjonalnego. To, czy wszystko to zostanie powtórzone w serialu Netflix, dopiero się okaże, ale z ich początkowej interakcji wydaje się jasne, że ich życie Mistle i Ciri przynajmniej w jakiś sposób będą ze sobą splecione.

Christelle Elwin ma doświadczenie zarówno w telewizji, jak iw teatrze

Mistle mówi

Aktor grany przez Mistle, Christelle Elwin, jest obecnie trochę wschodzącą gwiazdą. Jej kariera filmowa i telewizyjna rozpoczęła się w 2022 roku, kiedy wystąpiła gościnnie jako Marianne w brytyjskim sitcomie „Bloods”. Od tamtej pory pojawiała się gościnnie w odcinkach serialu fantasy Netflix „The Bastard Son & The Devil Himself” oraz w długo emitowanym serialu komediowym „Death in Paradise”.

Elwin jest także artystką teatralną, która zadebiutowała w branży mniej więcej w tym samym czasie, co jej pierwszy występ w telewizji. Do tej pory największą rolą aktora była rola Posłańca w produkcji Roya Alexandra Weise’a, klasycznej sztuki Williama Szekspira „Wiele hałasu o nic”.

Podczas gdy rola Mistle w „Wiedźminie” nie została jeszcze w pełni rozwinięta w pozostałej części sezonu 3 i później, Elwin był dość entuzjastycznie nastawiony do swojej roli jako tej postaci. Nawiązywała nawet do tego, że czytała oryginalne książki, na których opiera się serial Netflix. „Podziękowania dla CAŁEJ ekipy i obsady za pomoc w ożywieniu tej postaci” – aktor podpisał post Mistle na Instagramie. „Książki są świetne i bez względu na wszystko kocham Mistle”.

Czy ten post był pomocny?