Skip to content
TV

Wyjaśnienie związku Triss i Ciri w 2. sezonie Wiedźmina

18 de grudzień de 2021
l intro 1639623794

Spoilery przed drugim sezonem „Wiedźmina”

W rozległym krajobrazie Kontynentu jest wiele postaci „Wiedźmina”, które się ze sobą nie spotkały — nawet jeśli łączy ich wiele osób. Jako tytułowy Wiedźmin, Geralt z Rivii (Henry Cavill) ma wielu znajomych, którzy spotykają się dopiero na początku sezonu 2. Dwie z tych postaci to Triss Merigold (Anna Shaffer) i księżniczka Cirella (Freya Allan). Wydaje się, że obaj nie mogliby być dalej od siebie w sezonie 1. Ale w sezonie 2 są integralną częścią swoich historii.

Jak wielu widzów wie, Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotra) jest związana z przeznaczeniem Geralta. Ale to nie powinno wykluczać Triss wśród tych, na których mu zależy. Geralt i Triss spotkali się po raz pierwszy, gdy został zaciągnięty do walki ze strzygą, potworem z „Wiedźmina”, który nawiązuje do prawdziwej mitologii. Triss wierzyła w jego zdolności i podziwiała Geralta za uratowanie księżniczki Temerii zamiast jej zabicia. Po tym, jak Geralt akceptuje Ciri jako swoją Dziecięcą Niespodziankę, Triss odnajduje dwoje w Kaer Morhen. Dwie kobiety z życia Geralta odkrywają, że łączy ich więcej, niż im się wydawało.

Obie postacie są połączone przez Geralta

Geralt często unikał kontaktu z ludźmi. Do tego stopnia, że ​​przez 10 lat ignorował Prawo Niespodzianki, zanim przyjął Ciri jako swoją podopieczną. Ale kiedy Geralt oficjalnie spotyka Ciri, łączy ich na całe życie. Ciri kocha Geralta jak ojca. Ufa mu bezgranicznie i wie, że zrobi wszystko, aby ją chronić. To przywiązanie do Wiedźmina to coś, co podziela również Triss.

Po bitwie pod Sodden Triss nie może się wyleczyć z ran. Odnajduje Geralta w Kaer Morhen, ponieważ tylko on może zrozumieć jej emocjonalne rany i głęboką samotność. W bolesnym momencie Geralt odrzuca propozycję Triss spędzenia z nią nocy, mówiąc, że nie jest w emocjonalnym miejscu, by cokolwiek zacząć. Ale Triss jest zdruzgotana. Choć dwójka nie mogła tego zrobić, Triss znajduje pocieszenie w zaakceptowaniu prośby Geralta o pomoc Ciri.

Triss uczy Ciri panowania nad chaosem

Geralt niemal natychmiast zaczyna podejrzewać talent Ciri do chaosu. Kiedy spotykają się po raz pierwszy, Ciri pyta, kim jest Yennefer, osoba, której nigdy nie spotkała. Geralt wie, że Ciri ma zdolności prekognitywne, ale podejrzewa, że ​​brakuje mu czegoś jeszcze. Gdy Triss przybywa do Kaer Morhen, postanawiają pomóc Ciri zapanować nad chaosem. Triss uczy ją podstaw władania magią, stając się przy tym kobiecym wzorem dla Ciri.

Ostatnią postacią matki Ciri była jej babka, królowa Calanthe, która zginęła podczas najazdu na Cintrę. Ich związek był dość bliski i chociaż Ciri jest związana z Geraltem, to kobiecego towarzystwa brakowało. Ciri w pewien sposób ubóstwia Triss, próbując nawet stylizować się w podobny sposób jak starsza czarodziejka. Oczywiście Wiedźmini w Kaer Morhen żyją ciężkim życiem i drażnią Ciri za jej kwiecisty wygląd. Triss wpada w złość, gdy słyszy, jak Lambert kpi z Ciri i jest wściekła na to, jak ubierają Ciri w szmaty. Ciri walczy z Wiedźminami, ale pociesza ją wspierająca kobieca obecność. Ta dwójka tworzy silną więź — ale to nie wszystko płynne.

Przerażająca wizja Triss

Tajemnicza Starsza krew Ciri to problem, który szybko staje się trudny do zignorowania. Geralt wyrusza, by zbadać zniszczony Monolit, pozostawiając ją pod opieką Vesemira (Kim Bodnia) i Triss. I choć wydaje się, że nie doprowadziłoby to automatycznie do katastrofy, często tak jest, gdy Geralt zostawia Ciri w spokoju. Vesemir odkrywa, że ​​Feainnewedd wyrosło tam, gdzie przelana została krew Ciri. To stara legenda, ale uwiarygodnia ideę, że Ciri ma Starszą krew.

Jeszcze innym dowodem tej mocy jest sytuacja, w której Triss zabiera Ciri na misję wizji. Oboje wybierają się w podróż do podświadomości Ciri, ale nie idzie zgodnie z planem. Wizje stają się bardziej intensywne, dopóki nie natkną się na przerażającą wizję przepowiedni Ithlinne (Ithlinne była elfką, która przepowiedziała koniec czasów). Obiecuje, że pewnego dnia powróci osoba ze Starszą krwią i zakończy świat w płomieniach. Wizja następnie zwraca się przeciwko nim, gdy Ithlinne dusi Triss.

Triss jest przerażona. Wizja nie tylko nie powinna wchodzić w interakcje z nimi fizycznie, ale treść przepowiedni jest szczególnie przygnębiająca dla Triss. Triss jest przekonana, że ​​Ciri jest niebezpieczna, a ich związek po incydencie jest rozbity. Geralt rozumie, że Ciri musi nauczyć się dalej kontrolować swój chaos i zabiera ją do Świątyni Melitele po dalsze wskazówki.

Czy ten post był pomocny?