Skip to content

TMNT zmierza do góry nogami dzięki crossoverowi Stranger Things

29 de czerwiec de 2023
l intro 1688048524

Komiksy

Ekipa TMNT i obsada Stranger Things

Zawiera spoilery dotyczące filmu „Teenage Mutant Ninja Turtles x Stranger Things #1”

„Teenage Mutant Ninja Turtles” i postacie z „Stranger Things” wkrótce spotkają się w zupełnie nowym crossoverze „Teenage Mutant Ninja Turtles x Stranger Things #1” od IDW Publishing, w którym zderzą się dwie kultowe serie.

Połączenie „Stranger Things” z serią „Teenage Mutant Ninja Turtles” może na pierwszy rzut oka wydawać się dziwną kombinacją, ale biorąc pod uwagę korzenie obu serii w popkulturze lat 80., oba całkiem dobrze się łączą. Poza tym to nie pierwszy raz, kiedy „Stranger Things” łączy się z inną posiadłością. „Stranger Things” zrobił oficjalny crossover komiksu z „Dungeons & Dragons” w „Stranger Things i Dungeons & Dragons”. Tymczasem Nancy Wheeler i Steve Harrington stali się grywalnymi postaciami w horrorze „Dead by Daylight”. Heck, „Teenage Mutant Ninja Turtles x Stranger Things” nie jest nawet pierwszym oficjalnym crossoverem między dwiema seriami, a Playmates wypuszcza figurki przedstawiające postacie z różnych światów w 2022 roku.

Teraz, w „Teenage Mutant Ninja Turtles x Stranger Things #1”, grupa składająca się z Mike’a, Willa, Eleven, Dustina, Lucasa i Maxa musi stawić czoła wspólnemu wrogowi wraz z bohaterami: Raphaelem, Michałem Aniołem, Donatello, i Leonardo z „Wojowniczych Żółwi Ninja”. Ta nieprawdopodobna para będzie wspólnie stawiać czoła niebezpiecznym zagrożeniom w czteroczęściowym miniserialu. Chociaż nowy komiks nie będzie kanonem głównego uniwersum „Stranger Things”, nie oznacza to, że nadchodząca przygoda nie będzie świetną zabawą. I wydaje się, że jest to idealna historia, która zaostrzy apetyt fanów przed piątym sezonem „Stranger Things”.

Jak spotykają się Żółwie i obsada Strange Things?

W zupełnie nowej zapowiedzi „Teenage Mutant Ninja Turtles x Stranger Things” nr 1, autorstwa Camerona Chittocka i Fero Pe z ComicBook.com, przedstawiono bliższe spojrzenie na to, jak dzieci ze „Stranger Things” spotykają się z „Wojowniczymi Żółwiami Ninja” ”.

Na stronach podglądu ujawniono, że Mike, Eleven, Dustin, Lucas, Max i Will są na wycieczce w Nowym Jorku. Jednak po spóźnieniu na pociąg słyszą odgłosy dochodzące z wnętrza metra. Zdając sobie sprawę, że nie mogą pozwolić, aby potencjalny Demogorgon lub Demodog szalał w Nowym Jorku, dzieci rozpoczynają śledztwo. Po przejściu przez tunele metra szybko odkrywają, że podąża za nimi kilka potworów z Upside Down. Gdy Eleven przygotowuje się do użycia swoich mocy, dołączają do nich Wojownicze Żółwie Ninja, które pokonują stwory swoją kultową bronią.

Wojownicze Żółwie Ninja spotykają się z obsadą Stranger Things

Żółwie pojawiają się w klasycznych czerwonych maskach z wczesnych przygód komiksu „Wojownicze żółwie ninja” Kevina Eastmana i Petera Lairda i mówią dzieciom, żeby się nie bały. Żółwie ujawniają, że są tam, aby chronić dzieci i pomagać im w nadchodzącej walce.

Obsada Stranger Things i Turtles mogą stawić czoła nowemu zagrożeniu

dzieci ze Stranger Things walczące u boku Żółwi

Strony podglądu pierwszego numeru crossovera „Teenage Mutant Ninja Turtles x Stranger Things” wskazują na większe zagrożenie w miniserialu. Kiedy dzieci i Żółwie walczą z Demogorgonami, nie mają swojego zwykłego mięsistego wyglądu. Zamiast tego wydają się być przedmiotem eksperymentów i częściowo stały się robotami. Czy długoletni szalony naukowiec Baxter Stockman z „Wojowniczych Żółwi Ninja” w jakiś sposób dostał się w ręce Demogorgonów i użył technologii, by przekształcić je w maszyny? Nie zostało to ujawnione w podglądzie, ale biorąc pod uwagę nowy wygląd potwora, z pewnością wydaje się to możliwe. Tak więc wspólna praca nie jest tylko spontaniczną rzeczą dla dzieci Hawkins i Żółwi, ponieważ ich połączona wiedza pozornie pomoże powstrzymać siły zła w zasięgu ręki.

Stranger Things walczy z Demogorgonem

Komiks będzie zawierał kilka okładek z głównymi bohaterami z każdej serii, z Pe, Jorge Corona, Jenn Woodall, Adamem Gorhamem, Rafaelem Albuquerque, Ivanem Tao i Danielem Warrenem Johnsonem – wszystkie rysunki do debiutanckiego numeru.

„Teenage Mutant Ninja Turtles x Stranger Things” nr 1 od IDW Publishing pojawia się w sklepach z komiksami i sklepach internetowych 12 lipca 2023 r.

Czy ten post był pomocny?