Skip to content

Timothée Chalamet miażdży sny w cukierkach w pierwszym zwiastunie Wonki

11 de lipiec de 2023
l intro 1689091465

Kino

Uśmiech Willy'ego Wonki

Kierując się ukochaną książką Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady” jako przewodnikiem, reżyser Mel Stuart dał widzom coś wyjątkowego w 1971 roku. Film zatytułowany „Willy Wonka i fabryka czekolady” zabiera widzów w podróż czystej wyobraźni po tytułowym miejscu . Ekscentryczny Willy Wonka (Gene Wilder) wskazuje drogę, pokazując swoją historycznie osłoniętą fabrykę cukierków przed garstką szczęśliwych dzieci i ich opiekunów. Jednak Charlie Bucket (Peter Ostrum) okazuje się być jedynym godnym wygrania ostatecznej nagrody na koniec trasy.

Dzięki surrealistycznym obrazom, chwytliwym piosenkom i czarującej historii „Willy Wonka i fabryka czekolady” stał się filmową legendą. Niemniej jednak nie powstrzymało to Hollywood przed próbą wydobycia większej ilości pieniędzy z nostalgii, którą prezentuje. Na przykład w 2005 roku reżyser Tim Burton poprowadził kolejną adaptację książki Dahla, bezpośrednio zatytułowaną „Charlie i fabryka czekolady”. Tym razem Johnny Depp wcielił się w rolę Willy’ego Wonki w ponurym i ponurym filmie, który, co zaskakujące, jest znacznie bliższy materiałowi źródłowemu niż jego poprzednik.

Prawie dwie dekady po premierze „Charlie i fabryka czekolady” nadchodzi nowy film z Willym Wonka: „Wonka”. Nareszcie pojawił się pierwszy zwiastun.

Wonka zdradza pochodzenie najsłynniejszego cukiernika popkultury

W końcu pojawił się pierwszy zwiastun „Wonki”. Chociaż nie ujawnia wszystkich potencjalnych zwrotów akcji, jakie mógłby mieć film tego rodzaju, zwiastun rzuca nieco światła na historię pochodzenia Willy’ego Wonki – prowadzony przez Timothée Chalamet, który zaśpiewa sporo piosenek w czasie trwania — będzie miał w zanadrzu kinomanów. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda to na zabawny film, który będzie zabawnym wakacyjnym oglądaniem, gdy się pojawi.

„Wonka” potoczyła się wzdłuż linii produkcyjnej mniej więcej tak szybko, jak melasa, a rozmowy o jej rozwoju sięgają 2016 roku. Z biegiem lat ciekawostki, takie jak pojawienie się Paula Kinga na fotelu reżysera i obsada Chalameta, zaalarmowały zaniepokojonych fanów, że projekt nie umarł. Rzeczywiście, produkcja w końcu ruszyła i wybrano datę premiery 17 marca 2023 roku. Jak teraz wiemy, Warner Bros. postanowił nie trzymać się tej daty, przesuwając „Wonka” dalej w tym roku.

W końcu spieniężysz swój złoty bilet na „Wonka” 15 grudnia 2023 r.

Czy ten post był pomocny?