Skip to content
TV

The Walking Dead Sezon 11 Odcinek 8 Wyjaśnienie zakończenia

11 de październik de 2021
l intro 1633914035

Finał sezonu 11A „The Walking Dead” był prostym i intensywnym epizodem, który pozostawił wiele głównych bohaterów serialu w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Odcinek z zeszłego tygodnia zakończył się tym, że Maggie (Lauren Cohan) wzięła przykład od Szeptaczy i poprowadziła ogromną hordę spacerowiczów prosto do Meridian. Na początku „For Blood” jej załoga dotarła do murów osady, ale daleko im do tego. Żniwiarze mają granicę z minami lądowymi, które szybko rozprawiają się z hordą piechurów i narażają zamaskowanych ludzi na ryzyko – lub gorzej. Na szczęście Aleksandryjczycy mają ogromną przewagę w postaci Daryla (Norman Reedus), który wciąż pozostaje pod przykrywką ze Żniwiarzami. Zaczyna pracować za kulisami, próbując dać grupie Maggie szansę walki.

Podczas gdy Maggie i Żniwiarze walczą w Meridian, potężna burza szybko obnaża rozmiary problemów infrastrukturalnych Aleksandrii. W całej osadzie zawalają się mury, a pożar w wiatraku zaczyna przyciągać rzesze spacerowiczów z okolic. Kiedy dorośli rozstają się, by podjąć próbę naprawy w nagłych wypadkach, Judith (Cassidy McClincy) i reszta dzieci ze społeczności przeżywa jedną z najbardziej intensywnych nocy w ich młodym życiu.

Oto jak potoczyły się wydarzenia w finale sezonu 11A „The Walking Dead”.

Judith otrzymuje kilka słów zachęty od Virgil

Gdy burza zbliża się do Aleksandrii, Rosita (Christian Serratos) i Virgil (Kevin Carroll) — który wciąż leczy rany kłute, które otrzymał podczas ucieczki z domu okropności z Connie (Lauren Ridloff) w „W środku” — zobowiąż się do pozostania w tyle i pomocy w ochronie dzieci społeczności. Daje to Virgilowi ​​szansę na dogonienie Judith. Chociaż zastanawialiśmy się, czy Virgil był z Michonne, kiedy odkryła dowody na to, że Rick (Andrew Lincoln) może nadal żyć, może spowodować, że przekaże reszcie Aleksandryjczyków, że ich były przywódca wcale nie jest martwy, brzmi to tak: może tak nie być. Kiedy Judith pyta go, czy wie, dokąd poszedł Michonne, Virgil po prostu odpowiada: „Nie wiem, przepraszam”.

Gdy na zewnątrz szaleje burza, Judith pozwala sobie na chwilę bezbronności. Mówi Virgilowi, jak bardzo chciałaby, żeby Michonne był z nią. Virgil ze swojej strony wie, co należy powiedzieć. Mówi Judith, że Michonne rzeczywiście jest z nimi. „Widzę ją w sposobie, w jaki trzymasz swój miecz”, mówi, „Sposób, w jaki jesteś gotowy, aby wbiec w burzę… Twoja mama wciąż jest z tobą i możesz się założyć, że gdziekolwiek ona jest, jesteś z tobą ją.”

Nauka radzenia sobie z żalem, że nie ma już rodziców w swoim życiu, była głównym tematem historii Judith w tym sezonie. Na szczęście zarówno w Rosicie, jak i Virgilu otrzymuje radę i zachętę, której potrzebuje, aby uszanować swój smutek, jednocześnie nie pozwalając, by ją pochłonął.

Maggie robi to w Meridian

Podczas gdy Maggie zasługuje na znaczne uznanie za wytrwałość i determinację, które uchroniły misję Meridian przed upadkiem pod ciężarem nieszczęścia, Daryl również zdobył specjalne uznanie za swoje zakulisowe wysiłki. Porwanie, a następnie ukrywanie się w obozie Żniwiarzy nie było częścią pierwotnego planu gry. Jednak wykorzystał sytuację na korzyść Aleksandryjczyków i naraża swoje życie, aby pomóc grupie Maggie w każdy możliwy sposób. W „For Blood” kontynuuje, sabotując wysiłki Żniwiarzy, by odeprzeć atak szwendacza Maggie.

Po zadźganiu Żniwiarza na warcie Daryl pomaga skierować Maggie i Gabriela (Seth Gilliam) do Meridianu. W środku para rozdzieliła się, a Gabriel wygodnie rozsiadł się w gnieździe snajperskim, a Maggie podłączyła samochód, którego następnie używa do rozbicia jednej z bram do miasta. Szwendacze (w tym Negan i Elijah) zaczynają napływać do osady i wybucha chaos.

Chociaż jej grupa została zmniejszona do zaledwie pięciu osób, wygląda na to, że Maggie może mimo wszystko po prostu odzyskać Meridian. Jest świadectwem wytrwałości, ponieważ osoba z mniej nerwami prawdopodobnie odwróciłaby się i wróciła do domu dawno temu, jak wiele innych postaci próbowało ją do tego przekonać. Jeśli grupie Maggie uda się zdobyć potrzebne zapasy żywności od Meridian, będzie to duże piórko w jej czapce.

To jednak wciąż duże „jeśli”. Podczas gdy Aleksandryjczycy robią imponujące postępy w Meridian, Żniwiarze wciąż mają w zanadrzu jeszcze jedną wybuchową sztuczkę.

Papież posuwa się za daleko

W ostatnim odcinku Daryl poczynił duże postępy w nakłonieniu Leah (Lynn Collins) do współpracy z nim przeciwko Pope’owi (Ritchie Coster) i reszcie Żniwiarzy. W tym tygodniu dowiaduje się, że jest skłonna do współpracy, ale to nie znaczy, że są po tej samej stronie.

Kiedy Żniwiarze odkrywają potężną wyrzutnię pocisków załadowaną wybuchowymi strzałami i celują ją w hordę piechurów (i ukrywających się wśród nich Aleksandryjczyków), Daryl wie, że musi zrobić coś drastycznego. Odciąga Leah na bok i mówi jej wszystko. Błaga ją, by nie uruchamiała wyrzutni rakiet i apeluje do poczucia wspólnoty Leah, co w rzeczywistości łączy ją z Maggie. „To dobrzy ludzie” – mówi. „Mają rodziny… proszę, nie możesz pozwolić im tak umrzeć”.

Leah jest, co zrozumiałe, bardzo zdenerwowana, że ​​Daryl ją okłamał. Kiedy jednak przybywa Papież, sytuacja znacznie się komplikuje. Pope chce natychmiastowego wystrzelenia pocisków, a kiedy Leah prosi go, aby najpierw dał czas Żniwiarzom, którzy są na ziemi, aby zeszli z drogi, ten odmawia. „Pan przemawia przeze mnie! Nie kwestionujesz Pana, nie kwestionujesz mnie!” on krzyczy.

Przez cały sezon widzieliśmy, jak Leah zmaga się z przywództwem Pope’a, szczególnie ze sposobem, w jaki tak bezczelnie posyła na śmierć ludzi, których nazywa swoją rodziną (lub sam ich zabija). Wcześniej zerwała z nim szeregi w tej sprawie, ale teraz przenosi sprawy na inny poziom.

Daryl, nie mogąc dłużej stać z boku, wyciąga noże, by zaatakować Pope’a, ale to Leah w końcu dźga go w szyję. Po okresie terroru rządy papieża jako przywódcy Żniwiarzy dobiegły końca.

Leah przejmuje kontrolę

Po tym, jak Leah zabija swojego byłego przywódcę, Daryl bierze to za znak, że oficjalnie zmieniła strony. Jednak dla Leah, usunięcie Pope’a miało niewiele wspólnego z jej uczuciami do Daryla. Chodziło o zachowanie samych Żniwiarzy. Gdy tylko Pope nie żyje, Leah włącza się do radia i ogłasza: „Papież nie żyje. Dixon go zamordował. Jest z wrogiem”.

Użycie demaskowania Daryla jako przykrywki, aby usunąć Pope’a, było oportunistycznym posunięciem ze strony Leah. Pozwoliło jej to wyeliminować mężczyznę, który stał się urojony, dyktatorski i niebezpieczny, bez martwienia się o jakiekolwiek napięcia, które mogą powstać z resztą Żniwiarzy, gdy czyn zostanie dokonany. W Daryl ma idealnego kozła ofiarnego i może teraz czuć się jeszcze bezpieczniej w towarzystwie ludzi, po których stała od czasu, gdy poznaliśmy ją w sezonie 10C: Żniwiarzy, których uważa za swoją rodzinę.

Uczucia Leah do Daryla są bez wątpienia złożone, ale teraz wydaje się jasne, że nigdy nie wybierze go zamiast Żniwiarzy. Daje mu jednak szansę na ucieczkę, być może z szacunku dla romantycznych uczuć, które dzielą. A może dlatego, że wciąż planuje zniszczyć Maggie i resztę Aleksandryjczyków i wie, że nie będzie stanowił większego niebezpieczeństwa.

Na samym końcu odcinka Maggie i Negan podnoszą wzrok z pola bitwy, na którym się znajdują, i widzą Leah, teraz de facto przywódczynię Żniwiarzy, stojącą obok wyrzutni rakiet. Odcinek kończy się, gdy zaczynają strzelać jeden po drugim. Jak – lub czy – przetrwają, to tajemnica, która zostanie rozwiązana dopiero w sezonie 11B.

Gracie korzysta z rad Judith

Podczas gdy grupa Maggie stoi w obliczu ognistej eksterminacji, sprawy wyglądają równie strasznie w zalanej wodą Aleksandrii. Piechurowie wtargnęli do społeczności dzięki zwalonym ścianom, a wiatr z burzy wybił okna i wywalił drzwi domu, w którym ukrywają się dzieci.

Wcześniej w odcinku widzieliśmy, jak Judith daje Gracie (Anabelle Holloway) przemowę motywującą po tym, jak Gracie wyraziła podziw dla faktu, że Judith nigdy się nie boi. Judith wyjaśniła, że ​​się boi, właśnie nauczyła się wykorzystywać swój strach, zamiast pozwolić mu kontrolować ją. „Podobnie jak możesz szybciej biegać, kiedy się boisz, możesz też lepiej walczyć” – mówi swojej przyjaciółce. „To czyni cię silniejszym.”

Gracie bierze tę lekcję do serca w dalszej części odcinka. Kiedy spacerowicze włamują się do domu, znika, co prowadzi Judith do odnalezienia jej w piwnicy. Gracie ujawnia, że ​​przybyła, aby znaleźć broń, której może użyć do walki z najeźdźcami. Inne dzieci z Aleksandrii zawsze wydawały się nieco mniej napalone niż Judith, ale teraz, gdy wędrowcy dosłownie stoją u drzwi, nawet one zdają sobie sprawę, że muszą walczyć albo zginąć. Ten moment jest zarówno wzmacniający, jak i smutny. Widok Gracie broniącej się jest zachęcający, ale biorąc pod uwagę, jak wiele w tym sezonie dotyczyło niepokoju, jakiego doświadczają dorośli w Aleksandrii, ponieważ nie mogą zapewnić bezpiecznej społeczności swoim dzieciom, to bolesne, gdy widzimy, jak rzeczy osiągnęły ten punkt.

Kiedy Judith i Gracie próbują wyjść z zalanej piwnicy, odkrywają, że spacerowicze w pełni opanowali dom. Kończymy tę część historii młodą parą, która utknęła między powodziami a chodzącymi trupami.

W przeciwieństwie do sezonu 11A ta burza jeszcze się nie skończyła.

Czy ten post był pomocny?