Skip to content

Tajna inwazja: czym jest żniwo i dlaczego zostało zrobione?

19 de lipiec de 2023
l intro 1689783523

Miniserial telewizyjny

Gravik wyciąga ramię Groota

Zawiera spoilery dotyczące sezonu 1, odcinka 5 „Secret Invasion” — „Harvest”

Nie będąc dla nikogo zaskoczeniem, odcinek 5 „Secret Invasion” Marvela ujawnia, jak brudne mogą być ręce Fury’ego (Samuel L. Jackson). Były dyrektor SHIELD nigdy wcześniej nie miał moralnych skrupułów, co jest niemal warunkiem wstępnym bycia szpiegiem. Ale „Harvest” dowodzi, że Fury nie tylko jest zaangażowany w inwazję Skrulli, ale także miał swój udział w jej spowodowaniu.

Choć nie zamierzone, próby podstępu Fury’ego umożliwiły Gravikowi (Kingsley Ben-Adir) zdobycie takiej mocy, jaką posiada. Szef szpiegów mówi to samo Sonyi Falsworth (Olivia Colman), kiedy wyjaśnia pochodzenie Żniw. Po bitwie o Ziemię pod koniec „Avengers: Koniec gry” Fury instruuje swoją siatkę szpiegów, aby usunęli DNA superbohaterów z pola bitwy. Tego dnia wszyscy Avengersi krwawią, a Fury chce się upewnić, że ma próbki. Jedyny problem? Jego sieć szpiegów obejmowała wówczas Gravika.

Z zasianym w umyśle ziarnem, Gravik w naturalny sposób wpada na pomysł wchłonięcia zdolności supermocnych jednostek. Teraz ma moc przejęcia planety i stworzenia nowego raju Skrullów, w którym nikt nie jest wystarczająco potężny, aby go powstrzymać. Ale tym, co ten odcinek pomija, jest przede wszystkim pomysł Fury’ego na kradzież.

Fury jest fanem planu awaryjnego

Jak ustalono w „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, Fury zawsze ma plan, nawet jeśli doprowadza to Steve’a Rogersa (Chris Evans) do szału. Zanim ktokolwiek się dowie, że Hydra zinfiltrowała najwyższe poziomy SHIELD, Fury planuje wykorzystać Project Insight do ochrony świata. Oczywiście to przynosi odwrotny skutek, a Hydra używa swoich uzbrojonych Helicarrierów, aby zapewnić, że każdy, kto im się sprzeciwi, szybko się skończy. To najprawdopodobniej wpływa na jego decyzję o wydobyciu DNA Avengersów.

Mimo że próba Fury’ego, aby zapobiec atakom sił cienia w „Zimowym żołnierzu”, nie działa, przypomina, że ​​nie ma pewnego sposobu, aby to zrobić. Nadal potrzebuje planu awaryjnego na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Pobranie materiału genetycznego od najpotężniejszych bohaterów Ziemi może oznaczać, że nawet jeśli Thor (Chris Hemsworth), Kapitan Marvel (Brie Larson) lub Hulk (Mark Ruffalo) umrą, istnieje sposób na odtworzenie ich mocy w razie potrzeby. Następne zagrożenie może być jeszcze większe i chociaż Fury wymienił SHIELD na SABRE, zawsze pracuje pod kątem.

Niestety dla niego Żniwa to tylko kolejny przykład planu, który się nie udaje. Im bardziej Fury próbuje ocalić świat, tym bardziej prawdziwi wrogowie zdobywają technologię i broń, których nigdy nie powinni mieć. To z powodu Furii Super Skrulle stają się zagrożeniem, a nawet gdyby mógł sklonować Avengersów, prawdopodobnie jest już za późno na tę bitwę.

Czy ten post był pomocny?