Skip to content
TV

Tajna inwazja: gdzie seria prowadzona przez Nicka Fury’ego pasuje do osi czasu MCU?

15 de czerwiec de 2023
l intro 1686780669

Telewizja

Nick Fury patrzy w górę, zaciśnięty

Kiedy masz franczyzę, taką jak Marvel Cinematic Universe, która obejmuje ponad dekadę i popycha trzy tuziny projektów, w tym filmy, seriale i pojedyncze zdjęcia, może być trochę skomplikowane wiedzieć, kiedy wszystko ma miejsce i jak to wszystko układa się razem w nadrzędną oś czasu. Kiedy Nick Fury (Samuel L. Jackson) zmierzy się z jednym ze starszych wrogów w serii, pytanie, kiedy ma miejsce jego nowy serial „Secret Invasion”, jest uzasadnione.

Na szczęście podczas konferencji prasowej poświęconej serialowi prezes Marvela, Kevin Feige, był w stanie wyjaśnić kwestię osi czasu i ujawnił, że dzieje się to tu i teraz, co oznacza, że ​​kiedy serial się skończy, będzie to ostatnie wydarzenie, które miało miejsce w MCU. Oznacza to, że Skrulle ukrywają się w MCU od samego początku, co sprawia, że ​​zastanawiamy się, co knują i co planują.

Ostatni raz Fury stanął twarzą w twarz ze Skrullami w „Kapitan Marvel”, kiedy superszpieg po raz pierwszy zdał sobie sprawę, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. Znalazł się w środku bitwy, która sprowadziła Tesserakt i Skrulle na Ziemię, tworząc wydarzenia, które ukształtowały krajobraz MCU idącego naprzód. Ale odpowiedź Feige może również sugerować, że w jego odpowiedzi jest coś więcej, niż nam się wydaje.

Odpowiedzi może być więcej

Pytań o serial jest bardzo dużo. Jaka jest przyszłość debiutantów, takich jak Emilia Clarke i Olivia Colman? Dlaczego Skrullowie odrzucili groźbę Thanosa? Ale pytanie, które chcemy wiedzieć, zostało zadane Feige. „To współczesne MCU” — powiedział Feige, zapytany, gdzie seria pasuje do serii. „Tak to nazywamy. Więc istnieje zasadniczo na osi czasu programów. Po” She-Hulk ”, po blipie. Dokładnie w tym dzisiejszym dniu w MCU. To wszystko, co mogę powiedzieć”.

Ostatnie zdanie jest ciekawym dodatkiem do oświadczenia. Wydaje się, że jest to prosta i jednoznaczna odpowiedź, mająca miejsce tu i teraz. Samo stwierdzenie, że dzieje się to dzisiaj, jest pełną odpowiedzią. Ale dodanie ostatniego zdania sprawia, że ​​​​myślimy, że odpowiedź może zawierać coś więcej, co mogłoby zepsuć coś fanom, gdyby poszedł głębiej. Być może seria rozgrywa się w wielu liniach czasowych, z retrospekcjami interakcji Fury’ego ze Skrullami na przestrzeni lat. Być może widzimy przyszłość bez Nicka Fury’ego, sygnalizującą, że to wszystko dla superszpiega.

Słychać, jak Samuel L. Jackson pyta Feige’a, czy to jest odpowiedź, co jeszcze bardziej potwierdza pomysł, że pytanie, gdzie to się dzieje, jest czymś więcej. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, ale nieśmiałość Feige’a i Jacksona co do odpowiedzi prowadzi nas do przekonania, że ​​na osi czasu jest coś więcej niż to, co zostało przedstawione.

Czy ten post był pomocny?