Skip to content

Tajna inwazja: brutalny sposób Marii Hill na zidentyfikowanie Skrullów w komiksach Marvela

5 de lipiec de 2023
l intro 1688511839

Komiks Marvela

Maria Hill skacze z eksplozji.

Skrullom nie jest obca potajemna inwazja na Uniwersum Marvela, ale komiksowa wersja Marii Hill niedawno odkryła dość obrzydliwy sposób identyfikacji zmiennokształtnych kosmitów, który może się przydać w adaptacji na żywo „Secret Invasion”: Zabij ich krew .

„Secret Invasion” pojawiła się w Marvel Cinematic Universe wraz z serią akcji na żywo, luźno adaptującą wydarzenia z komiksu o tym samym tytule autorstwa Briana Michaela Bendisa, Leinila Francisa Yu, Marka Moralesa i Laury Martin. Wersja MCU dotycząca tajnego przejęcia Skrulla rozpoczęła się od szokującej śmierci byłej agentki SHIELD, Marii Hill (Cobie Smulders). Jej nieoczekiwana śmierć oraz ujawnienie przez Skrull Talos (Ben Mendelsohn) Nickowi Fury (Samuel L. Jackson), że na Ziemi istnieje co najmniej milion Skrullów, znacznie zmieniły krajobraz Uniwersum Marvela.

Z Skrullem, Gravikiem (Kingsley Ben-Adir), prowadzącym szarżę mającą na celu infiltrację i przejęcie kontroli nad rządami planety za pomocą swoich tajnych agentów, nigdy nie było tak ważne, aby móc zidentyfikować, kto jest naprawdę człowiekiem. Podczas gdy Fury nie znalazł jeszcze rozwiązania tego problemu, Hill znalazł sprytny sposób, aby dowiedzieć się, kto jest człowiekiem, a kto nie.

Jak Maria Hill testowała Skrulle w komiksach

Maria Hill może już nie żyć w wersji „Secret Invasion” MCU (przynajmniej tak chce, aby widzowie uwierzyli), ale komiksowa wersja postaci wymyśliła ważny alternatywny sposób wykrywania Skrullów. W niedawnej miniserialu „Secret Invasion” autorstwa Ryana Northa, Francesco Mobili, Jordie Bellaire i Joe Caramagna z VC z Marvel Comics, Hill i Nick Fury pracowali razem, aby powstrzymać powstanie kolejnej inwazji Skrullów. Hill połączył siły z Avengersami, aby zapobiec kolejnemu bliskiemu upadkowi Wszechświata Marvela z rąk Skrullów. Jednak kiedy spotkała się z najpotężniejszymi bohaterami Ziemi, odkryła, że ​​jeden z nich był w rzeczywistości Skrullem w przebraniu. Ale Hill miał doskonałą metodę, aby dowiedzieć się, kto był oszustem.

Gdy grupa bohaterów siedzi przy stole konferencyjnym, okazuje się, że poprzedni wykrywacz Skrull Reeda Richardsa, który pomógł uratować planetę podczas pierwszej „tajnej inwazji”, stał się bezużyteczny, a Skrullowie zastanawiają się, jak go uniknąć. Hill decyduje się na inny sposób identyfikacji Skrulla, biorąc krew schwytanego zmiennokształtnego i „zabijając” go, aby przywrócić mu naturalną zieloną postać. Hill pobiera próbki krwi każdego Mściciela i używa promieniowania jonizującego, aby zabić znajdujący się w nim środek maskujący. Kiedy opadnie kurz, krew Natashy Romanoff zmienia kolor na zielony (nie She-Hulk na zielony), ujawniając, że jest Skrullem w przebraniu, co pozwala Hillowi i Avengersom obezwładnić fałszywego bohatera.

Chociaż w nowej serii „Secret Invasion” będzie więcej zwrotów akcji, zabicie krwi Skrulla okazało się dla Hill przełomowym sposobem na zidentyfikowanie, kto działa przeciwko niej i w imieniu najeźdźców z kosmosu.

Czy Maria Hill może zastosować tę metodę w MCU?

Maria Hill trzymająca broń

Czy Maria Hill może użyć techniki zabijania krwi, aby zidentyfikować Skrulle w Marvel Cinematic Universe? Biorąc pod uwagę, że technicznie jest martwa, odpowiedź brzmi oczywiście nie. Ale to nie znaczy, że ktoś inny, na przykład Nick Fury, może nie być w stanie użyć tej metody, aby dowiedzieć się, kto naprawdę jest Skrullem. Z ponad milionem Skrulli na Ziemi, Fury będzie musiał wymyślić skuteczny sposób ich identyfikacji; w przeciwnym razie Skrullowie, którzy chcą wyprzedzić Ziemię, będą mieli niewiele przeszkód do pokonania. Testowanie i zabijanie ich krwi rozwiązuje najważniejszy problem ludzkości polegający na demaskowaniu Skrulli.

Jeśli jednak śmierć Marii Hill nie jest tym, czym się wydaje, wciąż może być tą, która odkryje obrzydliwy sposób, aby dowiedzieć się, kto jest Skrullem. Ale jeśli wkrótce nie zostanie wskrzeszona lub okaże się, że żyje, metoda zabijania krwi nie wydaje się być w kartach dla Hill. Trzeci odcinek „Secret Invasion” pojawi się w tę środę na Disney+.

Czy ten post był pomocny?