Skip to content

Szefowie „All American: Homecoming” o przeciwdziałaniu zagrożeniom bombowym w HBCU i złożoności wspólnej traumy

8 de listopad de 2022
AHC204fg 0027r b3abfcc54c5b3873

Zwykle tętniące życiem życie studentów Uniwersytetu Bringston ustało po zamknięciu kampusu z powodu zagrożenia bombowego podczas poniedziałkowego odcinka serialu CW Wszyscy Amerykanie: powrót do domu.

Jest to historia, którą showrunnerzy Nkechi Okoro Carroll i Marqui Jackson mieli nadzieję przenieść na mały ekran od samego początku serialu, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę gróźb bombowych skierowanych przeciwko historycznie czarnym uczelniom i uniwersytetom w ciągu ostatnich kilku lat.

HBCU w Stanach Zjednoczonych były celem ataków bombowych co najmniej 57 razy w tym roku. W sierpniu Howard University otrzymał dwa groźby bombowe w ciągu tygodnia. Do chwili obecnej nie dokonano żadnych aresztowań w związku z żadnym z tych incydentów.

„Jeśli kiedykolwiek był jakiś program, w którym można by o tym porozmawiać, czułem, że to nasz, ponieważ jesteśmy w środowisku HBCU i naprawdę staramy się umieścić autentyczny portret czarnej młodzieży w telewizji” – powiedział Carroll podczas niedawnego spotkania. wywiad.

W trakcie odcinka studenci i wykładowcy są zmuszeni do prowadzenia trudnych rozmów o tym, jak najlepiej przejść przez tę wspólną traumę, której doświadczają. Oczywiście studenci mają bardzo różne pomysły na to, jak sobie radzić, a także jak zapobiec ponownemu wystąpieniu tego zjawiska na ich kampusie.

Carroll i Jackson rozmawiali z Wszykina o tym, jak stworzyli złożoną narrację i jak ten incydent przygotuje grunt pod jeszcze więcej dyskusji na temat zdrowia psychicznego i znaczenia radości Czarnych w odcinku 5.

DEADLINE: Dlaczego ważne było, aby skoncentrować te dwa epizody na zagrożeniu bombowym w Bringston, w przeciwieństwie do wielu innych incydentów, które mogłyby wywołać rozmowę na temat zdrowia psychicznego?

NKECHI OKORO CARROLL: Marqui i ja rozmawialiśmy o tym od pierwszego sezonu — i to nie tylko dla wartości szokowej, ale [laying] opracuj plan powrotu do zdrowia po czymś takim, w przeciwieństwie do obserwowania, jak coś takiego się dzieje, a następnie oczekiwania, że ​​społeczność będzie po prostu odporna, podniesie się następnego dnia i będzie kontynuować. Jak malujemy obraz, jaki chcemy, pomagając naszej młodzieży wyzdrowieć z takich rzeczy? Mimo że jest to bardzo specyficzna historia, która wydarzyła się w HBCU, jest to bardzo uniwersalna opowieść o tym, co dzieje się na tym świecie. Wczoraj w szkole średniej w Santa Monica było zagrożenie bombowe i te dzieciaki musiały zostać zamknięte. Nasza młodzież ma po prostu zupełnie inne doświadczenia i czuliśmy, że jesteśmy w stanie zrobić tę bardzo konkretną historię, a także dotrzeć do mas. Przyznajemy, że tak się dzieje i pytamy: Jak przeżyć je zdrowo?

DEADLINE: Doceniam rozmowę, która odbywa się na korcie tenisowym, gdzie studenci mają bardzo różne pomysły na to, jak sobie radzić. Niektórzy chcą iść dalej, podczas gdy inni muszą poświęcić czas na przetwarzanie. Jak ukształtowałeś te głosy, aby były autentyczne?

MARQUI JACKSON: Cóż, wiele z tego było po prostu próbą zrozumienia, przez co przechodzą dzieci i jakie są ich perspektywy, a nie jakie były nasze perspektywy. Naprawdę próbujesz porozmawiać z wieloma ludźmi, którzy mieli krewnych HBCU lub którzy chodzili do HBCU, aby naprawdę poznać te perspektywy, jak to zrobić? Jak reagujesz, gdy coś takiego dzieje się cały czas, ale nadal musisz codziennie wstawać i nie możesz żyć pod przykrywką? Co musisz zrobić we własnej psychologii, aby przez to przejść? Dla niektórych to tylko przyznanie, że takie rzeczy się zdarzają, nie pozwolę, by mnie to przygniotło, zamierzam to otrzepać i iść dalej. Jest w tym odporność. Ale chcieliśmy też porozmawiać z [idea that] że możesz pozwolić, aby to na ciebie wpłynęło. Rzeczą, przez którą naprawdę chcemy przejść w tej scenie iw całym odcinku 4, jest to, że wszyscy możecie się nie zgadzać i postrzegać coś inaczej, ale nadal jesteście jednostką. Nadal jesteś rodziną, nawet jeśli masz spór dotyczący wspólnego doświadczenia.

DEADLINE: W związku z tym toczy się również bardzo skomplikowana dyskusja między inną grupą uczniów na temat najlepszego sposobu reakcji na zagrożenie bombowe. Kiedy ktoś sugeruje większą obecność policji na kampusie, niektórzy studenci są temu przeciwni. Jak te dyskusje w pokoju pisarzy kształtowały tę rozmowę na ekranie?

KOLEJKA: Piękno naszego programu polega na tym, że mamy pokój pisarzy, który jest pełen pisarzy, którzy są bardzo otwarci na swoje osobiste doświadczenia, czy to w takiej sytuacji, jak i w innych sytuacjach, w których doszło do jakiegoś traumatycznego doświadczenia. A to jak: „Ok, więc czy gliniarz zranił czy pomógł w tej sytuacji?” Jako społeczność nie zawsze się zgadzamy. Chcieliśmy więc upewnić się, że w tych odcinkach przedstawiamy różne punkty widzenia. Nie chodzi o wywieszenie naszego programu, ale o otwarcie dialogu i rozmowy, niezależnie od tego, czy są to opinie, z którymi się zgadzamy, czy nie, będą opinie, które pojawiły się w naszych rodzinach, w naszych relacjach z innymi ludźmi, w naszym pokoju pisarzy i [it was about] naprawdę po prostu przenosząc je na ekran.

TERMIN: Nie widzimy zbyt wiele Cama w tym odcinku po tym, jak odbierze wezwanie do wybuchu bomby, ale na końcu między nim a Amarą jest przejmująca scena, w której oboje płaczą w jej biurze, gdy wiedzą, że są bezpieczni. Wydawało się, że w tym momencie byli jedynymi, którzy się rozumieli.

JACKSONA: Gdy Cam (Mitchell Edwards) odbiera telefon, a Amara (Kelly Jenrette) jest rektorem uniwersytetu, oboje są na pierwszej linii frontu. Dla Amary jej zadaniem jest pocieszanie i pocieszanie uczniów. Kiedy agent FBI zamyka ją i wyłącza ją z procesu, to potęguje traumę, którą odczuwa, [she is] starając się pozostać silnym. To wszystko, co może zrobić. Ale kiedy to się skończy, wszystko jest jasne, że jest to wydanie i ze względu na to, gdzie jest i ze względu na jej pozycję, nie ma zbyt wielu ludzi, z którymi mogłaby się tym podzielić, z wyjątkiem Cama, ponieważ on tam był. Cierpi inny rodzaj traumy niż inni i po prostu postanawia tam siedzieć i być z nią. To moment, w którym nie ma słów, aby tak naprawdę opisać to, przez co wszyscy przeszli. Więc kochamy piękno po prostu, on upewni się, że nie będzie sama, kiedy w końcu pozwoli sobie poczuć to, co czuje.

DEADLINE: Jak ta dyskusja będzie kontynuowana w odcinku 5?

JACKSONA: Kiedy dochodzimy do pięciu, chodzi o uzyskanie pomocy i wsparcia, z którym musisz się zmierzyć [this trauma]. Oczekuje się, że podobnie jak osoby czarnoskóre lub osoby z mniejszości mamy i mamy, ale [we wanted to] daj miejsce i przestrzeń do rozmowy, ponieważ myślę, że często, gdy ludzie przechodzą przez traumatyczne wydarzenia, nie rozmawiają o tym. Po prostu przyjmują to w milczeniu, ponieważ czują, że powinni po prostu zlekceważyć to i iść naprzód, nie mówiąc o tym i nie rozumiejąc, że nie są sami.

Czy ten post był pomocny?