Skip to content

Szczytowe osiągnięcie: LeBron James zostaje liderem wszechczasów NBA pod względem punktacji, składa serdeczne, wulgarne podziękowania fanom w telewizji na żywo

8 de luty de 2023
Screen Shot 2023 02 07 at 9.13.08 PM

W tym sezonie fani Lakers nie mieli wiele do świętowania, ale dziś wieczorem LeBron James dostarczył coś wyjątkowego. Po podaniu Russella Westbrooka, James pod koniec trzeciej kwarty wypuścił swojego charakterystycznego skoczka cofającego się i zdobył 38 388. punkt, co czyni go liderem strzelców wszechczasów NBA.

„On to zrobił! On to zrobił! – krzyknął spiker Lakers, Bill Macdonald.

James Lebron. Wielkość.#Król Punktacji https://t.co/E8IRNGxzsU pic.twitter.com/VdHuonIefX

— NBA (@NBA) 8 lutego 2023 r

To był moment stworzony dla telewizji, kiedy The King przeszedł obok świetnego kolegi z Lakers, Kareema Abdula-Jabbara w obecności Jabbara, aby zobaczyć pobicie rekordu. Po wrzuceniu do kosza gra została zatrzymana, a James błysnął swoim charakterystycznym szerokim uśmiechem, gdy jego synowie Bryce i Bronny, córka Zhuri i żona Savannah rzucili się na kort, a za nimi falanga kamerzystów.

Potem przyszedł Kareem i komisarz NBA Adam Silver, aby wręczyć zapłakanemu Jamesowi piłkę meczową.

Kareem 🤝 LeBron

Co za chwila pic.twitter.com/oJy1Len9UM

— NBA w TNT (@NBAonTNT) 8 lutego 2023 r

„Chcę tylko podziękować wiernym Laker” — powiedział James, biorąc mikrofon.

„Być w obecności takiej legendy i tak wspaniałej jak Kareem, to bardzo upokarzające. Proszę o owację na stojąco dla kapitana – powiedział James, odnosząc się do Abdula-Jabbara swoim przezwiskiem.

James wypisał listę osób, która obejmowała jego żonę, mamę i dzieci oraz nieżyjącego już komisarza NBA Davida Sterna, po czym wrócił do fanów.

„Chcę tylko podziękować, bo bez was wszystkich nie byłbym sobą” — powiedział, a następnie zakończył: „Kurwa, stary. Dzięki chłopaki.”

To nie było dokładnie „Mamba, out”, ale było niezapomniane i oczywiście od serca.

7′ 2″ Kareem grał w lidze przez 20 lat – niezwykła długowieczność – i miał w swoim arsenale prawie nie do zablokowania strzał, skyhook. Biorąc pod uwagę te cechy, wielu uważało, że jego rekord największej liczby punktów jest nie do pobicia przez innego śmiertelnika. Ale potem przyszedł LeBron James.

Podobnie jak jego poprzednik, James jest również w swoim 20. sezonie. Chociaż James nie ma 7′ 2″, 6′ 8″ James – który konserwatywnie waży 250 funtów – jest niezrównanym sportowcem, który podobno wydaje 1 milion dolarów rocznie, aby utrzymać swoją i tak już niezwykłą sylwetkę w szczytowej formie.

Ta decyzja opłaciła się przez całą karierę Jamesa. W ciągu swojej dwudziestoletniej kampanii James 10 razy występował w finałach NBA, w tym osiem razy z rzędu. Te rundy play-off są odpowiednikiem trzech dodatkowych sezonów rozgrywanych na szczycie 20-letniej kariery Jamesa w sezonie regularnym. Pomimo tego wszystkiego, do trzydziestki był wyjątkowo wolny od kontuzji. A on jeszcze nie skończył.

Podczas gdy James zaczął opuszczać coraz więcej meczów w każdym sezonie w ciągu ostatnich kilku lat, jego wydajność, gdy jest na korcie, jest nadal niezwykle wysoka. W rzeczywistości James ma obecnie drugą najwyższą średnią punktacji w sezonie na poziomie 30,3, ustępując jedynie trzeciemu sezonowi w lidze, kiedy miał 21 lat i średnio 31,4 punktów na mecz.

Podczas gdy wciąż toczą się debaty na temat tego, kto jest najlepszym graczem wszechczasów, często koncentrując się wokół liczby zdobytych tytułów mistrzowskich, James bez wątpienia wyróżnił się dzisiejszym osiągnięciem. Podczas gdy wielu graczy zdobyło wiele tytułów mistrzowskich — James zrobił to cztery razy — jest tylko jeden wszechczasowy lider punktacji. Ten zaszczyt należy teraz do LeBrona Jamesa.

Liderzy punktacji wszechczasów NBA

  1. James Lebron
  2. Kareem Abdul-Jabbar
  3. Karola Malone’a
  4. Kobe Bryant
  5. Michaela Jordana
  6. Dirka Nowitzkiego
  7. Wilta Chamberlaina
  8. Shaquille’a O’Neala
  9. Carmelo Antoni
  10. Mojżesz Malone

Czy ten post był pomocny?