Skip to content

Shay Rudolph z The Baby-Sitters Club w sezonie 2 Stacey straszy cukrzycą, „presja, by być tą idealną dziewczyną”

20 de październik de 2021
the baby sitters club season 2 episode 3 stacey diabetes crop

Dla niezwykle wyrafinowanej byłej mieszkanki Manhattanu, Stacey McGill, trzeci odcinek Klub opiekunekDrugi sezon to podwójny koszmar.

Cukrzyca Stacey nie tylko wymyka się spod kontroli i sprawia, że ​​czuje się okropnie, ale także, gdy przemawia na charytatywnym pokazie mody o chorobie na cukrzycę pod kontrola — a wszyscy jej przyjaciele są tam, by tego widzieć.

TVLine rozmawiał z Zabójcza broń absolwentka Shay Rudolph, która gra Stacey w serialu Netflix opartym na książkach Ann M. Martin, o tym, czego drugi program uczy Stacey o sobie, jej chorobie i jej ukochanych opiekunach.

TVLINE | Wiem, że mówiłeś o badaniach, które przeprowadziłeś na temat cukrzycy typu I. Ale jak się z tym czujesz? Czy nosisz jej pompę insulinową, nawet kiedy jej nie widzimy?
[Laughs] Nie jestem aktorem metodycznym, ponieważ Stacey i ja jesteśmy dość podobne pod względem osobowości… Jeśli chodzi o noszenie pompy i wszystkiego innego, nie, ponieważ dział rekwizytów musi ją zabrać z powrotem i upewnić się, że się nie zgubi czy cokolwiek, ponieważ mamy tylko jeden z nich.

klub-opiekunki-dziecko-sezon-2-odcinek-3-stacey-cukrzycaTVLINE | W odcinku 3, kiedy Stacey czuje, że ma kontrolę nad swoją cukrzycą, wydaje się, że daje jej to duży impuls. Ale kiedy traci tę kontrolę, to naprawdę ją trawi. Czy możesz opowiedzieć trochę o tym, czego dowiadujemy się o jej osobowości, czego wcześniej nie wiedzieliśmy?

Myślę, że udało ci się to osiągnąć dzięki kontroli. Stacey ma dużą presję, aby być tą idealną dziewczyną, która ma wszystko razem. To znaczy, wiesz, to tak jak z jej modą i po prostu z jej stylem życia w ogóle, pochodzącym z Nowego Jorku i całą uwagą, jaką przyciągają jej chłopcy… Ona po prostu ciągle odczuwa tę presję, a może to nawet nie jest zewnętrzna presja wszystkich myśląc, że jest idealna i myśląc, że musi być idealna. Często jest to dla niej wewnętrzna presja. Czuje, że po prostu musi kontrolować wszystkie te rzeczy i musi mieć wszystko w spokoju, aby móc się zrelaksować, co czasami może być prawdą. Wiem, że czasami tak się czuję. Muszę zrobić wszystko, a potem mogę się zrelaksować.

Ale w tym sezonie naprawdę widzimy, jak posunęła się do skrajności, czując, że może to wszystko pokonać i może to wszystko kontrolować – a potem zdając sobie sprawę, że czasami może to być trochę za dużo, aby zrobić wszystko na własną rękę, a czasami musisz poprosić o pomoc osoby, którym ufasz, na przykład te niesamowite dziewczyny, z którymi się przyjaźni. Myślę, że jest to jedno z najważniejszych przesłań, jakie możesz przekazać młodym dziewczynom w tej chwili: że można prosić o pomoc i można polegać na ludziach, których kochasz, aby pomóc ci przejść przez pewne rzeczy, które mogą być naprawdę trudno sobie z tym poradzić na własną rękę.

klub-opiekunki-dziecko-sezon-2-odcinek-3-stacey-cukrzycaTVLINE | Co ładnie prowadzi do mojego następnego pytania: Zawsze lubiłem związek Stacey-Claudii, ale po śmierci Mimi wydawał się nieco pogłębić. Zastanawiam się, jak ty i Momona Tamada podeszliście do tego.

Nie musieliśmy nawet prowadzić zbyt wielu rozmów, ponieważ Mo i ja mamy po prostu takie połączenie, że czujemy, że nie musimy nic mówić. Po prostu wiemy. Myślę, że to naprawdę przekłada się na sposób, w jaki przedstawiamy Claudię i Stacey, ponieważ łączy nas tak ścisła przyjaźń, w której to tak, jakbyśmy wiedzieli, co inni mówią tylko po spojrzeniu w nasze oczy… Kiedy kręciliśmy ten odcinek, było to naprawdę trudne emocjonalnie dla nas obojga, ponieważ dla mnie za każdym razem, gdy widzę kogoś, na kim mi tak bardzo zależy, robię się naprawdę smutny, jestem kompletnym empatą, więc też odczuwam te emocje. [Even though I was] grając, wciąż musiałam siedzieć i patrzeć, jak Mo podchodzi do tych rzeczy naprawdę emocjonalnie, i to… to też naprawdę wpłynęło na mnie, więc czuję, że tak naprawdę nie musimy o tym rozmawiać ani o niczym dyskutować. To była po prostu niewypowiedziana wiedza o tym, jak będziemy emocjonalnie zainwestowani w te rzeczy i naprawdę mam nadzieję, że to się pojawi, ponieważ podczas kręcenia było to tak surowe i prawdziwe.

TVLINE | W scenariuszach jest tak wiele odniesień kulturowych — czy były jakieś, o które musiałeś poszukać lub zapytać?

Właściwie był jeden. Myślę, że dzieje się to w pierwszym odcinku, kiedy robimy te wszystkie ankiety, a Stacey coś mówi. Odwołuje się do postaci z Seks w wielkim mieście, i rozmawiałem o tym z mamą i pomyślałem: „Och, chyba nie wiem, co to jest”. Więc musiałem zapytać reżysera i właśnie o tym rozmawialiśmy. [Laughs] Tak, są pewne odniesienia do popkultury z przeszłości, których nie rozumiemy.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?