Skip to content

Roku wita Netflixa na rynku reklam, mówi szef oryginałów David Eilenberg: „Jesteśmy zasadniczo różnymi produktami”

4 de listopad de 2022
WEIRD 06244 e1658943183389

Roku powitał Netflix na rynku strumieniowego przesyłania reklam.

Ponieważ serwis SVoD Netflix w tym tygodniu uruchamia niskokosztowy, wspierany reklamami poziom na 12 terytoriach, szef Roku Originals, David Eilenberg, powiedział, że jego platforma nie widzi bezpośredniego zagrożenia i zamiast tego koncentruje się na korzyściach płynących z długoterminowych zmian na rynku.

„Wierzymy, że katalityczny efekt [Netflix’s entrance] będzie miał na holistycznym przejściu z linearnego na strumieniowe na wydatki reklamowe przewyższa krótkoterminową konkurencję” – powiedział.

Twierdził również, że pudełko Roku jest „zasadniczo innym” produktem od Netflix i innych tanich streamerów „ponieważ nasz jest naprawdę darmowy i ostatecznie wymaga miesięcznej subskrypcji, nawet przy obniżonej opłacie. Inaczej rezonują z konsumentami”.

Netflix jest również dostępny za pośrednictwem Roku w USA. „Wszystkie te firmy, które pod jednym względem są konkurentami, są partnerami pod innym”, powiedział Eilenberg.

Roku z pewnością stoi przed wyzwaniami, ponieważ pomimo łącznych przychodów i liczby użytkowników znacznie wyprzedzających prognozy analityków z czwartego kwartału w tym tygodniu, jego akcje spadły, ponieważ akcjonariusze kłócą się ze spadkiem na rynku reklamy cyfrowej. Roku koncentruje się jednak na ekspansji międzynarodowej, ponieważ wierzy, że kanały AVoD i FAST zdominują przyszłość rozrywki i nakreśliły zwyżkowe plany dotyczące oryginalnych programów. Jest obecnie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Meksyku, gdzie niedawno uruchomiono pierwszą usługę w języku hiszpańskim.

„Nastąpił niezwykły wzrost oglądalności kanałów FAST”, powiedział Eilenberg. „Odnosi się to zarówno do nas, jak i do całego sektora AVOD — niektóre z nich dotyczą wiadomości i pogody, ale niektóre są wyselekcjonowanymi kanałami telewizyjnymi. Jeśli wiesz, że masz wystarczająco dużo godzin, aby zapełnić kanał FAST i widzów, którzy tego chcą, zawsze chcesz to zrobić”.

Roku oferuje teraz większość, jeśli nie wszystkie, z Wielka Brytyjska Bake Off w Stanach Zjednoczonych na jednym z wyselekcjonowanych kanałów po tym, jak dyrektorzy zauważyli zaangażowanie w stany pod tytułem Love Productions, znanym w kraju jako Wielki brytyjski pokaz pieczenia. Po tym nastąpiło zamówienie sześcioczęściowego zamówienia na Wielki amerykański pokaz pieczenia, który kręci się w słynnym brytyjskim namiocie z sędziami oryginalnego serialu Paulem Hollywoodem i Pru Leithem. Ellie Kempter i Zach Cherry prezentują pieczenie, a Love Productions USA nadzoruje pieczenie. Startuje w przyszłym roku.

Kolorowe projekcje

Eilenberg, były szef ds. treści Turner i ITV America, rozmawiał wyłącznie z Wszykina jako najgłośniejszy do tej pory oryginalna zawartość kanału Roku, z udziałem Daniela Radcliffe’a Dziwne: historia Al Yankovica, uruchomiona w tym tygodniu. Pełen nieoczekiwanych epizodów ze świata komedii (bez spoilerów) film przyciąga uwagę, dlatego Roku zorganizował zabawne, kolorowe pokazy i imprezy w Nowym Jorku i Londynie. Recenzję Valerie Complex z TIFF można przeczytać tutaj.

„Jeśli jest tutaj kluczowe stwierdzenie” – powiedział Eilenberg Dziwny„Chodzi o to, by zaskoczyć i zachwycić widzów. Wydaje się, że ludzie reagują z takim entuzjazmem i nie możemy się doczekać, kiedy dołączymy do naszej służby w tym tygodniu”.

Eilenberg rozmawiał z londyńskim biurem Wszykina z USA, dołączając na początku tego roku do Roku z amerykańskiego ramienia ITV, gdzie był Chief Content Officer, aby poprowadzić wspólny nacisk na oryginalne filmy i programy telewizyjne. W momencie ogłoszenia zatrudnienia Roku planował zamówić około 50 oryginałów w ciągu najbliższych dwóch lat. Wraz z pogarszającą się koniunkturą i spadkiem cen akcji obserwatorzy rynku będą chcieli zobaczyć, jak daleko może się posunąć do tej obietnicy.

Roku z pewnością robił hałas na froncie międzynarodowym, a wdrożenie nadzoruje holenderska wiceprezes International Platform Mirjam Laux, były menedżer krajowy Prime Video. Jednak to właśnie schwytanie prezesa Fox Entertainment Charliego Colliera, który został liderem Roku Media, było prawdziwym deklaracją zamiaru dla branży rozrywkowej, wraz z paplaniną, która rozwinęła się po przeprowadzce Eilenberga, innego dyrektora z tradycyjnym doświadczeniem telewizyjnym. koniec.

„Bycie częścią organizacji to ekscytujący czas”, powiedział Eilenberg. „Sam Roku istnieje już od dwóch dekad, ale oryginały Roku mają zaledwie rok, więc fakt, że działamy na czterech dużych terytoriach, oznacza, że ​​jest to ekscytujący czas dla kanału, a mój czas na czele oryginałów”.

Eilenberg i jego zespół Roku Originals wykonali ostatnio kilka interesujących zagrań. W zeszłym miesiącu Wszykina ujawnił, że kanał uratował serię kabli TBS Czad, komedia o dorastaniu o persko-amerykańskim chłopcu, przekazująca jej drugi sezon po tym, jak Warner Bros Discovery zdecydowało się na złomowanie go wraz z kilkoma innymi w ramach trwającej akcji cięcia kosztów. Roku zrobił to samo z Niezwykła lista odtwarzania Zoey po tym, jak NBC go anulowało.

Eilenberg wskazał na nadchodzącą komedię scenariuszową POŚLIZG, napisanym, z udziałem i wyreżyserowanym przez Zoe Lister-Jones, a także z kanadyjskiego Boat Rocker oraz Dakoty Johnson i TeaTime Pictures Ro Donnelly’ego. Podąża za Mae (Lister-Jones) przez fantastyczną podróż przez równoległe wszechświaty, gdy wchodzi w nowe związki, próbując odnaleźć drogę powrotną do swojego partnera i siebie.

Ma też duże nadzieje na Do Paryża po miłość: „Rom Com” z rzeczywistością z Hello Sunshine Reese Witherspoon i Cinestar Zoe Saldana, które Eilenberg opisuje jako „sednem sprawy jest nieopisany w scenariuszu serial randkowy i romansowy, ale wycięty w formie jednego filmu komediowego — to zupełnie inny sposób na zaatakowanie tego gatunku”.

Będzie też drugi sezon animowanej komedii Josha O’Keefe Kraina Zagładyktóry był jednym z programów Roku nabył aktywa programowe nieudanego streamera Quibi.

To wszystko jest częścią misji Roku, aby stać się firmą medialną i z dala od poprzedniego profilu jako telewizyjnej platformy technologicznej. „”Media” są w Charlie [Collier]rzeczywiste stanowisko, co wskazuje na powagę intencji” — powiedział Eilenberg. „Dla mnie życie w środowisku bardziej opartym na danych było intelektualnie ożywiające. Rozmowa z ludźmi, którzy dorastali w branży, która różni się od twojej, zmusza cię do spojrzenia nowymi oczami i uważam, że to naprawdę przyjemne”.

Zauważył, że zwroty takie jak „szybkość wprowadzania na rynek” to język Doliny Krzemowej, który został zaadaptowany na potrzeby telewizji. „Bycie w firmie z tym wbudowanym w DNA było ożywcze” – powiedział.

Czy ten post był pomocny?