Skip to content
TV

Recenzja Bupkis: nie spełnia oczekiwań

4 de maj de 2023
l intro 1683068007

Recenzje Recenzje telewizji

Pete i Joe Larocca patrzą w lewo

OCENA REDAKCJI : 4 / 10

Zalety
  • Główne występy są dobre, zwłaszcza Edie Falco
  • To miłe, gdy Pete jest szczery ze swoją rodziną
Cons
  • Gościnnie występuje zbyt wiele celebrytów
  • Odcinki mają bardzo różne poziomy sukcesu
  • Program oferuje prawie zbyt szczegółowe spojrzenie na celebrycki styl życia Pete’a

Pete Davidson już od wielu lat jest częścią kulturalnego ducha czasu iw tym czasie udało mu się uchwycić nagłówki gazet daleko poza tym, czego ktokolwiek początkowo oczekiwał. Teraz wszyscy znamy jakąś wersję jego przesiąkniętej narkotykami opowieści o rozpuście, odkupieniu i umawianiu się z naprawdę gorącymi kobietami. W rzeczywistości jest to terytorium, które zostało już omówione w filmie „Król Staten Island”. Jednak w programie telewizyjnym „Bupkis” powraca — i opowiada historię o wiele bardziej szczegółowo.

„Bupkis” to w rzeczywistości osiem w większości luźno powiązanych odcinków, które zawierają migawki z życia Davidsona. Albo przynajmniej myślimy, że to migawki. Zastrzeżenie na początku każdego odcinka mówi, że chociaż serial jest częściowo inspirowany prawdziwymi ludźmi i wydarzeniami, istnieją części serialu, które zostały fabularyzowane. Oczywiście problem polega na tym, że nie wiemy, które części, więc pozostaje nam się zastanawiać. Wystarczy jednak powiedzieć, że w większości surowe elementy serialu wydają się prawdziwe — na dobre i na złe.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje pomocy w problemach z uzależnieniami, pomoc jest dostępna. Odwiedzić Witryna internetowa administracji ds. nadużywania substancji i usług w zakresie zdrowia psychicznego lub skontaktuj się z krajową infolinią SAMHSA pod numerem 1-800-662-HELP (4357).

Epizody mają różne poziomy sukcesu

Pierwsze sześć odcinków dotyczy głównie codziennego życia Pete’a Davidsona, niezależnie od tego, czy spędza czas ze swoim dziadkiem Poppy (Joe Pesci), spędza czas z przyjaciółmi, czy wytryskuje na swoją matkę (Edie Falco) po niefortunnym przypadku ruchania w wirtualnej rzeczywistości. Epizody te są naznaczone dwiema rzeczami: interakcjami, przeważnie napiętymi, z jego rodziną; lub interakcje, w większości niesamowite, z jego przyjaciółmi. Potem są odcinki siódmy i ósmy, które dotyczą go, gdy zdaje sobie sprawę, że musi iść na odwyk, a potem w końcu iść – pierwsze odcinki, które łączą się w jakikolwiek rzeczywisty sposób.

Ze względu na sposób prezentacji odcinków mogą wydawać się dziwnie chaotyczne. Wiemy, że wszystkie w jakiś sposób dotyczą życia „Davidsona”, ale wszystkie mają inny wpływ. W drugim odcinku młody Davidson na weselu swojego wujka uczy się nowych rzeczy, zwłaszcza narkotyków, podczas gdy w czwartym odcinku on i jego przyjaciele biorą udział w pościgu samochodowym w doskonałym przybliżeniu serii „Szybcy i wściekli”. Następnie, w piątym odcinku, próbuje pokazać, że potrafi być dobrym tatą, zabierając młodą dziewczynę, którą zna jego przyjaciółka Nikki (Chase Sui Wonders), do lokalnego parku rozrywki. Odcinki nie mają zbyt wiele przelotu i jako takie, całość może wydawać się trochę niedbała poza przedostatnimi i ostatnimi odcinkami.

Co więcej, ze względu na to zróżnicowane podejście do różnych odcinków, wszystkie mają różne poziomy sukcesu. Na przykład podobał mi się trzeci i siódmy odcinek, podczas gdy wielu innych nie mogłem znieść lub, w najlepszym razie, uznałem za znośne do oglądania. Twoje wrażenia mogą się różnić. Tak czy inaczej, program wydaje się zaprojektowany tak, aby przynajmniej przez jakiś czas trafiał w gusta prawie wszystkich. Jednak przez resztę czasu każdy może zgadywać. Mam wrażenie, że Davidson i firma rzucili wszystko o ścianę, aby dowiedzieć się, co zadziałało. Niestety nie gwarantuje to udanego występu. Dobre programy mają swój punkt widzenia i coś do powiedzenia. Z drugiej strony „Bupkis” wydaje się mieć kilka luźnych pomysłów, ale nic na tyle solidnego, by ustawić cały serial. Możliwe, że serial jeszcze się nie zżelował, a przyszłe sezony (jeśli się pojawią) będą miały silniejszą perspektywę. W obecnym stanie jest to głównie luźna grupa myśli bez sensu.

Celebryci są wszędzie

Ojciec Mac pochyla się do przodu

Podczas gdy Pete Davidson i jego przyjaciele i rodzina są głównymi bohaterami programu, jest jeszcze jeden powód do oglądania: gwiazdy gościnne. Oczywiście w głównej obsadzie są już gwiazdy. Poza tym, że Joe Pesci i Edie Falco reagują na różne nazwiska w serialu, jest Bobby Cannavale jako wujek Tommy i Davidson jako on sam. To już byłoby wiele gwiazd dla każdego programu, ale Davidson i spółka nie byli usatysfakcjonowani. W rezultacie gwiazdy grają siebie lub kogoś innego. W tej drugiej kategorii są ludzie tacy jak Steve Buscemi jako ksiądz, Ojciec Mac; Charlie Day jako terapeuta Glen Rossi; oraz Simon Rex jako sprzedawca biżuterii, Crispy. W pierwszej kategorii są wszyscy, od Jona Stewarta i Sebastiana Stana po JJ Abramsa i Jadakissa. Zanim dotarliśmy do ósmego odcinka serialu, występy celebrytów stały się tak obfite, że trudno traktować je poważnie.

Chociaż pokazuje to, że wiele osób kocha Davidsona i chce pomóc mu opowiedzieć jego historię, ze strony zespołu kreatywnego nie ma poczucia umiaru. W końcu, chociaż musi być miło mieć wszelkiego rodzaju celebrytów, którzy próbują być częścią twojego programu, jest ich tak wielu, że obezwładniają wiele odcinków, ponieważ jesteś rozproszony, zastanawiając się, dlaczego zostali wybrani do swoich ról lub ponieważ zastanawiasz się, czy to naprawdę im się przydarzyło w prawdziwym życiu.

Ponadto, podczas gdy wiele osób marzyło o celebryckim stylu życia, ten program daje mu prawie zbyt szczegółowe spojrzenie, zwłaszcza jeśli chodzi o przyjaciół Davidsona. Jest stale otoczony przez grupę facetów, którzy wydają się nie mieć żadnej pracy poza spędzaniem czasu, kiedy tylko chce. Nie mają żadnych prawdziwych osobowości, ale sprawiają, że Davidson czuje się ważny. Oczywiście większość z nas nie ma grupy facetów na zawołanie, w wyniku czego ten aspekt jest mniej relatywny — i cierpi na tym serial.

Podsumowując, serial nie jest wsadem w swoim pierwszym sezonie. Zespół kreatywny nie znalazł odpowiedniego tonu, aby ich historia o uzależnieniu i wyzdrowieniu (i znowu uzależnieniu) zabłysła. Wygląda na to, że trochę za bardzo lubią opowieści o rozpuście Davidsona, co może stać się problemem w przyszłości, jeśli naprawdę spróbują wykorzystać jego trzeźwość. Chociaż czułem, że serial miał kilka jasnych punktów – takich jak występy głównych bohaterów, zwłaszcza Edie Falco, oraz czasy, w których serial pozwala Davidsonowi poważnie zająć się rodziną – ostatecznie myślę, że to zagmatwany bałagan. I chociaż jest to trochę podobne do samego Davidsona, to nie działa w przypadku „Bupkisa”.

Wszystkie osiem odcinków „Bupkis” będzie miało swoją premierę w Peacock 4 maja.

Czy ten post był pomocny?