Skip to content

Świąteczna oferta specjalna Strażników Galaktyki w końcu spełnia obietnicę Rocket z Infinity War

25 de listopad de 2022
l intro 1669240996

Rocket Raccoon w Infinity War

Zawiera spoilery dotyczące „Świątecznej oferty specjalnej Strażników Galaktyki”

Wywołania zwrotne są wszyte w włókno Marvel Cinematic Universe. To właśnie sprawia, że ​​przepychamy się łokciami w kinach, kiedy Kapitan Ameryka (Chris Evans) po raz drugi wsiada do windy lub co nas podnieciło, gdy Tony Stark (Robert Downey Jr.) ratuje wszechświat, mówiąc po prostu Thanosowi ( Josh Brolin), kim był. W przypadku „The Guardians of the Galaxy Holiday Special” jest mnóstwo uroczych momentów rozsypanych jak kosmiczny pył w świątecznym preludium Jamesa Gunna do „Strażników Galaktyki Vol. 3”. Jednak w drugiej specjalnej prezentacji Marvela jest jeden konkretny szczegół, który nie tylko wywołuje śmiech, ale może mieć wpływ na więcej niż kilka przyszłych projektów na planszy mega studia.

Incydent, o którym mowa, ma miejsce podczas szczerego montażu, w którym zastępcza kosmiczna rodzina Petera Quilla (Chris Pratt) wprowadza się w świąteczny nastrój. Podczas obecnej wymiany jesteśmy traktowani jak jeden członek zespołu otrzymuje niespodziankę od kogoś, kogo nigdy się nie spodziewaliśmy, z prezentem, który wciąż próbujemy rozgryźć. Wiesz jednak, jaka jest Nebula (Karen Gillan) — zawsze trzyma się na dystans.

Rocket naprawdę dostał rękę Bucky’ego na Boże Narodzenie

Po zdobieniach deski rozdzielczej i porwaniach Kevina Bacona jesteśmy obdarowani (przepraszam za kalambur) puentą trzyletniego żartu, który usłyszeliśmy podczas bitwy o Wakanda w „Avengers: Infinity War”. Gdy nasi bohaterowie rozpakowują prezenty, które sobie nawzajem przygotowali, Nebula wręcza Rocketowi (Bradley Cooper) — ku naszemu absolutnemu szokowi — wibranium należące do kumpla Steve’a, Bucky’ego Barnesa (Sebastian Stan). Nigdy tak naprawdę nie wyjaśniono, w jaki sposób dostała w swoje ręce wysoce zaawansowaną protezę, ale nie ma to znaczenia, gdy widzisz, że Rocket jest uszczęśliwiony prezentem, który otrzymał ostatnim razem, gdy jego złodziejskie oczy spojrzały na to.

Podczas Bitwy o Wakandę Rocket i Bucky chwycili za broń, aby powstrzymać siły Thanosa, pozostawiając szopa pracza (nie mów mu, że tak go nazywaliśmy) plecami do byłego Zimowego Żołnierza i krótką pogawędkę podczas strzelali do wroga. To tutaj Rocket pyta o cenę kultowej ręki Bucky’ego, ale dowiaduje się, że nie jest na sprzedaż. Rocket odpowiada pod nosem: „Zabieram to ramię”.

To świąteczny cud: rzeczywiście to zrobił. Chociaż jest to imponujący prezent od źle traktowanej córki Thanosa, nasuwa się pytanie, jak Bucky zareaguje, gdy nie będzie mógł znaleźć swojej wyjątkowej ręki.

Czy Bucky wróci do swojego starego ramienia Zimowego Żołnierza w Thunderbolts?

Pioruny

Wszyscy jesteśmy za odwieczną mantrą, że liczy się myśl, ale jasne jest, że niewiele powiedziano o tym, w jaki sposób Bucky otrzyma zastępstwo od Wakandy. Jeśli już, będzie to jeszcze trudniejsze, biorąc pod uwagę, ile odbudowy muszą wykonać po bitwie z Namorem (Tenoch Huerta) i jego niedawno odkrytymi ludźmi. Te ulepszone wyrostki nie leżą tak po prostu, wiesz? Mając to na uwadze, co to może oznaczać dla przyszłości Bucky’ego, który może już wracać do swoich mrocznych i brudnych sposobów, aby wykonać swoją kolejną pracę?

Po ogłoszeniu „Thunderbolts” po raz pierwszy przyjrzeliśmy się, kto dołącza do listy usankcjonowanych przez rząd dobrych facetów, którzy pracowali na szaro, a Bucky był jednym z nich. Zauważalne było jednak to, że dzierżył swoją protezę ramienia stworzoną przez Wakandy, co rodzi kilka pytań po niedawnym wypełniaczu pończoch Rocketa. Czy akcja „Thunderbolts” rozgrywa się przed wydarzeniami z „Świątecznej oferty specjalnej Strażników Galaktyki”, czy też opublikowana grafika koncepcyjna nie wykracza poza to? Jeśli tak, być może Bucky będzie musiał ponownie przywiązać się do swojego starego ramienia stworzonego przez HYDRA, z którym, miejmy nadzieję, będzie w stanie sobie poradzić, biorąc pod uwagę związaną z nim historię.

Jesteś teraz szczęśliwy, Rocket? Wesołych Świąt, brudne zwierzę.

Czy ten post był pomocny?