Skip to content

Platforma 2 — wszystko, co musisz wiedzieć

7 de lipiec de 2023
l intro 1688683637

Streaming Netflixa

Goreng mrużąc oczy

Reżyser Galder Gaztelu-Urrutia zadebiutował w filmie fabularnym w 2019 roku „Platformą”: filmem science-fiction o mieszkańcach potężnego Pionowego Centrum Samozarządzania, znanego jako Pit. Są one okresowo przenoszone z piętra na piętro i zaopatrywane w żywność za pośrednictwem ruchomej platformy, która zaczyna się u góry i stopniowo schodzi w dół. Oczywiście ci na szczycie wieży są dobrze zaopiekowani, podczas gdy ci na dole muszą walczyć o resztki. Zrozumiałe, niezadowolony z tego systemu, Goreng (Iván Massagué) próbuje się przeciwko niemu zbuntować.

„Platforma” to nie tylko fascynująca, dystopijna historia z piękną kompozycją ujęcia, ale nie stroni od poruszania rzeczywistych problemów społecznych, takich jak chciwość i dystrybucja zasobów. W ten sposób stał się wielkim hitem wśród abonentów usługi przesyłania strumieniowego Netflix, gdy pojawił się w 2020 roku, szybko zdobywając wyróżnienie jako najpopularniejszy hiszpański film w historii Netflix. Wystarczy powiedzieć, że strumieniowy moloch wziął sobie tę odpowiedź do serca. Od tego czasu firma ogłosiła, że ​​kontynuacja „Platformy” jest w drodze, chociaż w momencie pisania tego tekstu nie ma daty premiery.

Mimo to, chociaż informacji na temat „Platformy 2” jest niewiele, w Internecie krąży kilka kąsków związanych z produkcją.

Galder Gaztelu-Urrutia jest entuzjastycznie nastawiony do Platformy 2

Pod koniec „Platformy” Goreng i córka Miharu (Alexandra Masangkay) schodzą do najgłębszych czeluści więzienia. Goreng ma halucynacje swojego byłego współwięźnia z celi, Trimagasiego (Zorion Eguileor), który namawia go, by pozostał na dnie Otchłani i zamiast tego wysłał młodą dziewczynę z powrotem na platformę. Odchodzi, gdy córka Miharu wspina się na szczyt, sprzeciwiając się okrutnym zwyczajom pionowego więzienia. Według reżysera Galdera Gaztelu-Urrutia, to zakończenie pozostawia dużo miejsca na rozwinięcie narracji – i nie może być bardziej podekscytowany, aby się w to zagłębić.

„Rozpoczęliśmy produkcję filmu pełni entuzjazmu, chcąc rozszerzyć uniwersum „Platformy” o fabułę pełną niespodzianek, przeszkód, nowych postaci… i starych przyjaciół – powiedział Gaztelu-Urrutia o „Platformie 2. ” Dodał, że drugi film nie tylko sam w sobie będzie ekscytującą kinową podróżą, ale planuje zabrać widzów w mroczniejsze miejsce, które znajduje się poza strefami komfortu większości ludzi (za pośrednictwem Netflix). To obiecujące słowa i oczywiste jest, że Gaztelu-Urrutia i jego zespół wykonają je najlepiej, jak potrafią.

Platforma 2 jest w dobrych rękach z Gaztelu-Urrutia

Uśmiech Galdera Gaztelu-Urrutii

Najwyraźniej Galder Gaztelu-Urrutia jest niesamowicie optymistycznie nastawiony do „Platformy 2”, a fani pierwszej części powinni być razem z nim na fotelu reżysera. W końcu udowodnił, że jest więcej niż zdolny do wystawienia solidnej pełnometrażowej pracy z „Platformą”, a jego poprzednie krótkometrażowe wysiłki reżyserskie są również doskonałe. „913” z 2004 roku i wielokrotnie nagradzany „La Casa del Lago” z 2011 roku są więcej niż warte sprawdzenia, jeśli masz ochotę odkryć, co jeszcze robił Gaztelu-Urrutia jako reżyser.

Oprócz reżyserowania, Gaztelu-Urrutia próbował kilku innych zawodów w branży rozrywkowej. Na przykład, oprócz wyreżyserowania go, napisał scenariusz do „913”, chociaż jego wkład w produkcję znacznie przewyższa jego wkład w pisanie. Niektóre z jego licznych osiągnięć produkcyjnych to między innymi „Choque” z 2005 roku, „She’s Lost All Control” z 2012 roku i „El Ataúd de Cristal” z 2016 roku. Dlatego można śmiało powiedzieć, że wie co nieco o kręceniu filmów, więc jeśli „Platforma” sama w sobie nie była wystarczającym dowodem, jego szersza filmografia potwierdza, że ​​”Platforma 2” jest w dobrych rękach.

Kto pojawi się w Platformie 2?

Goreng siedzi

Omawiając „Platformę 2”, Galder Gaztelu-Urrutia wspomniał, że w oczekiwanej kontynuacji pojawią się zarówno nowe, jak i znajome postacie. Netflix nie ogłosił jeszcze żadnych powracających twarzy, co nie jest zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, ile postaci umiera. Tymczasem los Gorenga jest nieco niejednoznaczny, ponieważ postanawia nie wjeżdżać na szczyt więzienia i wciąż nawiedzają go wizje Trimagasi, więc być może obaj mogliby pojawić się ponownie w sequelu. To samo dotyczy córki Miharu, która prawdopodobnie pozostała na peronie przez całą drogę powrotną.

Jeśli chodzi o nowe dodatki do rozwijającej się serii „Platforma”, Netflix poinformował, że do listy obsady „Platformy 2” dołączyły dwie osoby. Pierwsza jest Milena Smit, której kariera nabrała rozpędu na początku lat 20. XX wieku. Na małym ekranie najbardziej znana jest z pracy przy filmach „Dziewczyna w lustrze” i „Dziewczyna ze śniegu”. Jeśli chodzi o jej dorobek filmowy, Smit pojawiła się ostatnio w filmach „Dragonflies” i „Tin&Tina”. Hovik Keuchkerian pojawi się także w „Platformie 2”, opierając się na życiorysie, który obejmuje takie tytuły jak „Assassin’s Creed”, „Money Heist” i „Człowiek, który zabił Don Kichota”.

Co obejrzeć przed premierą The Platform 2

Siedzi rodzina Kim

Gdy zaczyna się oczekiwanie na „Platformę 2”, jeśli szukasz rzeczy do obejrzenia, aby się przygotować lub po prostu wstrzymaj się, aż nadejdzie, jest kilka projektów, które warto wypróbować. Przede wszystkim jest oczywiście pierwszy film „Platforma”, który przynajmniej kładzie podwaliny pod kontynuację, nawet jeśli drugi film skupi się głównie na nowym zestawie postaci. Jeśli chcesz trochę się rozgałęzić, zawsze możesz rozejrzeć się i zobaczyć, co jeszcze Hollywood ma do zaoferowania pod względem filmów i programów o stosunkach klasowych, dysproporcjach majątkowych i oporze przeciwko opresyjnym systemom.

Trzymając się zszywek Netflix, „Squid Game” – serial o grupie ludzi, którzy rywalizują w serii niebezpiecznych gier dla dzieci w nadziei na zdobycie ogromnej nagrody pieniężnej – to najlepszy zegarek. Zajmuje się obciążeniem finansowym osób o niskich dochodach w społeczeństwie oraz tym, jak osoby na szczycie mogą zamienić swoje trudności w formę pokręconej rozrywki. Seria „Snowpiercer” porusza podobne tematy podczas eksploracji dystopii science fiction, w której resztki ludzkości przebywają w wiecznie jadącym pociągu. „The Menu”, „Gourmet Flux”, a nawet „Glass Onion: A Knives Out Mystery” poruszają podobne tematy, choć na różne sposoby.

Czy ten post był pomocny?