Skip to content

„Minions: The Rise Of Gru” boogie osiąga 202 mln dolarów podczas wojny światowej, gdy „Top Gun: Maverick” leci 1,1 mld dolarów, a „Jurassic World Dominion” zgrzytnęło ponad 800 mln dolarów – międzynarodowy box Office

3 de lipiec de 2022
miniond mav jwd

Odśwież po najnowsze…: Będąc nieco powyżej szacunków, które podaliśmy w sobotę, Universal/Illumination Minionki: Powstanie Gru boogied do an 87,2 mln USD weekend w kasie międzynarodowej. To podnosi cume offshore do 93,7 mln USD dla 202,2 mln USD do tej pory na całym świecie.

Powstanie Gru, najnowsza pozycja w największej na świecie animowanej serii, wcześniej ugięła się w Australii w zeszły weekend, a ta ramka dodała kolejne 60 rynków. W nowych hubach debiut wyniósł 81,5 mln USD.

W przypadku polubień przy dzisiejszych kursach wymiany nowe otwieracze są o 23% poniżej Sługusy i 13% poniżej Podły ja 3. Uwzględniając Australię, wyniki w drugim tygodniu są śledzone o 13% poniżej Sługusy i tylko 3% poniżej DM3. Francja, Japonia, Korea i Włochy wciąż chcą wypuścić małych ludzi ze smyczy.

Gru i ekipa ustanowili nowe kamienie milowe na arenie międzynarodowej dzięki czterem rynkom, które zdobyły największy weekend otwarcia animacji wszechczasów (Argentyna, Arabia Saudyjska, Izrael, Wenezuela); oraz 52 rynki wyznaczające najlepszy animowany start pandemii (więcej szczegółów znajdziesz w zestawieniach, które są aktualizowane poniżej dla wszystkich filmów).

Universal zrobił wszystko, co w jego mocy, w globalnej kampanii marketingowej, która obejmowała wyskakujące sklepy, występy na festiwalach muzycznych i przejmowanie centrów handlowych, a także sprytne wyzwanie TikTok „Minionki w garniturach”, które stało się wirusowe w kadrze.

5 najlepszych graczy otwierających w ten weekend to Wielka Brytania (12,9 mln USD), Meksyk (12,4 mln USD), Niemcy (4,8 mln USD), Hiszpania (3,6 mln USD) i Indonezja (3,4 mln USD).

Mówi prezes Universal Pictures International ds. dystrybucji, Veronika Kwan Vandenberg: „Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi z powodu Chrisa Meledandriego, filmowców, obsady i ekipy oraz naszych partnerów w Illumination. Ten wynik jest świadectwem trwałej miłości do tej serii, wyjątkowego filmu, który dostarczyli i ogromnej współpracy między Illumination, naszymi zespołami Universal na całym świecie i naszymi partnerami wystawowymi.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek jest solidny i odświeżający jest widok tak wielu dużych zdjęć z różnych gatunków, które wygodnie współistnieją.

Mianowicie: hipersoniczny Paramount/Skydance Top Gun: Maverick zdał 1,1 mld USD próg globalny, co dodatkowo zwiększa 37 mln USD na 65 rynkach — kolejny wybitny 16-procentowy spadek od ostatniego weekendu na arenie międzynarodowej. Suma za granicą do niedzieli wynosi 544,5 mln USD.

I, Universal’s Jurassic World Dominion przekroczył granicę 800 milionów dolarów na całym świecie — to dopiero czwarty hollywoodzki tytuł, który się tam dostał od początku pandemii. Z 824,5 mln USD, jest to film nr 3 w 2022 roku na świecie. Cume na morzu jest 492,7 mln USD po dodaniu 26,8 mln USD na 72 rynkach tej ramy.

Bracia Warnerów Elvis poślizgnął się o zaledwie 28% w drugiej ramce na $15,7 mln weekend na 57 rynkach międzynarodowych. Do tej pory cume offshore to 46,2 mln USD z globalnym at 113,5 mln USD do niedzieli.

Podziały filmów powyżej i innych zostaną zaktualizowane poniżej.

JESZCZE…

Czy ten post był pomocny?