Skip to content
TV

Kto wygrał pierwszy milion dolarów za cenę ma rację?

29 de październik de 2022
l intro 1666628289

Drew Carey na czerwonym dywanie

Większość uczestników teleturniejów ma pewną znajomość nie tylko struktury programu, ale także możliwych nagród, jakie mogą wygrać. Jeśli dziś nadawany jest jeden program, w którym fani mieli więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby zrozumieć tajniki tego, czego można się spodziewać osobiście, to jest to „Cena jest odpowiednia”. Obecna wersja programu miała swoją premierę po raz pierwszy w CBS w 1972 roku i faktycznie jest rekordem najdłużej trwającego teleturnieju w historii telewizji (za pośrednictwem CBS). Typowy fan „Price Is Right” wie, że istnieją pewne poziomy dostępnych nagród, które zawodnik może zabrać do domu. Przez dziesięciolecia większość zawodników miała nadzieję usłyszeć perspektywę wygrania nowego samochodu w „Cena jest słuszna”.

Kiedy „Kto chce zostać milionerem” po raz pierwszy wyemitowano w USA, z pewnością podnieśliśmy stawki we wszystkich teleturniejach. Z możliwością przyciągnięcia uwagi widzów siedmiocyfrową wypłatą, w ślad za nimi poszły programy typu „Deal or No Deal”. Jednak z poprzeczką ustawioną wyżej niż kiedykolwiek, nawet klasyczne programy również chciały wejść do akcji. Na przykład „Koło fortuny” dodało upragnioną nagrodę w wysokości miliona dolarów do miksu, co wymagało dodatkowego szczęścia poza zwykłymi krokami do zwycięstwa (przez Reader’s Digest).

Adam Rose zmierzył się z podobną, dodatkową górą, na którą musiał się wspiąć, kiedy pojawił się w specjalnym odcinku „Cena ma rację” w 2008 roku.

Adam Rose został pierwszym siedmiocyfrowym zwycięzcą Price is Right

W głównym odcinku „Cena ma rację” obecni fani wiedzieli, że to nie jest zwykły format dzienny, ponieważ gospodarz Drew Carey wyszedł w pełnym smokingu, podczas gdy konfetti spadało z sufitu. Jednym z uczestników tego wieczoru był Adam Rose. Rose czekał całą noc na parkingu stacji CBS, aby upewnić się, że jest jednym z pierwszych możliwych członków publiczności, z którymi przeprowadzili wywiady producenci (za pośrednictwem Mount Shasta Herald).

Już sama szansa na wygranie głównej nagrody wymagała od Rose wykonania kilku pierwszych kroków. Wywołanie jego imienia było jego pierwszym zwycięstwem, które doprowadziło go do Contestants Row. Tam nauczyciel przeszedł na wyższy poziom, z powodzeniem licytując na bieżni. Rose następnie awansowała do Grand Game, wygrywając 20 000 $. Na szczęście dla Rose, jego szczęście nie było bliskie wyczerpania tej nocy.

Rose zdobyła jedno z dwóch ostatnich miejsc na Showcase Showdown. Z ofertą najbliższą rzeczywistej cenie Rose wygrał swoją prezentację, a nawet osiągnął 1000 USD całkowitego kosztu pakietu. Ten wyczyn pozwolił Rose wspiąć się na ostatnią górę stojącą na jego drodze do nagrody w wysokości 1 miliona dolarów. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, oferta Rose spadła tylko o 880 USD, co dało mu główną nagrodę i uczyniło go pierwszym siedmiocyfrowym zwycięzcą w historii „Cena ma rację”.

Czy ten post był pomocny?