Skip to content
TV

Kto gra Julię w sezonie 2, kiedy stałam się ładna?

17 de lipiec de 2023
l intro 1689593135

Telewizja

Julia patrzyła surowo z przechyloną głową

Amerykańska pisarka Jenny Han stała się jedną z najpopularniejszych autorek powieści młodzieżowych swojego pokolenia. A od 2022 roku Han pokazuje, że jej talent pisarski rozciąga się również na medium telewizyjne, dzięki adaptacji jej trylogii „Lato, kiedy byłam ładna” na Amazon Prime Video. Podążając za Isabel „Belly” Conklin (Lola Tung), która zmaga się z trójkątem miłosnym, w którym biorą udział dwaj jej najlepsi przyjaciele z dzieciństwa, bracia Conrad (Christopher Briney) i Jeremiah Fisher (Gavin Casalegno), teraz trwa „Lato, w którym się obróciłem” dwa bardzo udane sezony spalonej słońcem błogości połączonej z silnym nurtem smutku i melancholii – i ten nurt stał się jeszcze ostrzejszy w sezonie 2.

Po tragedii Fisherów dom przy Cousins ​​Beach zmienia się z bezpiecznej przystani w skarbnicę bolesnych, słodko-gorzkich wspomnień, a sezon 2, odcinek 3, zatytułowany „Love Sick”, wprowadza konflikt o to, czy dom pozostanie w rodzinie, ponieważ siostra Susannah Fisher (Rachel Blanchard), Julia, jest teraz jej prawnym właścicielem. W przeciwieństwie do Susannah i jej dzieci, Julia nie czuje emocjonalnego przywiązania do domu i zamierza go sprzedać – torując drogę do rodzinnego rozliczenia przez cały sezon. Aktorką-weteranką, która daje Julii swój kłujący upór, jest Kyra Sedgwick, której nie jest obce granie zdeterminowanych, twardych postaci po obu stronach spektrum sympatii widza.

Kyra Sedgwick gra od ponad czterech dekad

„The Summer I Turned Pretty” to kolejna z długiej listy pamiętnych ról filmowych i telewizyjnych, które zdobyła amerykańska aktorka Kyra Sedgwick w ciągu swojej czterdziestoletniej kariery. Pierwotnie przebijając się jako Julia Shearer w operze mydlanej NBC „Another World” w 1982 roku, kiedy miał zaledwie 16 lat, Sedgwick zaciął zęby w różnych pomniejszych rolach, zanim rozpoczęła karierę filmową rolą Donny w „Born czwartego lipca”. Od tego czasu często pojawiała się w amerykańskim kinie, występując w filmach takich jak „Single”, „Serce i dusze”, „Something to Talk About”, „Critical Care” i „Personal Velocity: Three Portraits”.

W 2005 roku Sedgwick zdobyła swoją najbardziej znaną i najbardziej znaną rolę: zastępczyni szefa Brenda Leigh Johnson w programie TNT The Closer. Po codziennej pracy Wydziału Zabójstw Priorytetów LAPD i bezwzględnych, niekonwencjonalnych metodach przesłuchań, dzięki którym wyszkolona przez CIA Brenda zdołała rozwiązać i zamknąć trudne sprawy, serial dał Sedgwick olśniewający pokaz jej charyzmy polegającej na niebraniu więźniów. Przyniosła jej również mnóstwo nagród, w tym nagrodę Primetime Emmy dla wybitnej głównej aktorki w serialu dramatycznym w 2010 roku. Po zakończeniu „The Closer” w 2012 roku Sedgwick konsekwentnie pracowała zarówno w filmie, jak i telewizji, a jej najbardziej widoczna rola prawdopodobnie będąc radośnie małostkowym arcy-nemezis NYPD kapitana Raymonda Holta (Andre Braugher), zastępcą szefa Madeline Wuntch, w programie Fox (a później NBC) „Brooklyn Nine-Nine”.

Czy ten post był pomocny?