Skip to content

Jak Twitter zareagował na Oppenheimera

21 de lipiec de 2023
l intro 1689898728

Historia filmów

Oppenheimera na zewnątrz

Filmy z czasów II wojny światowej to kilkanaście monet, które zaludniają kinowy krajobraz od dziesięcioleci. Odbywające się wszędzie, od linii frontu po zatłoczone sale wojenne, filmy te dokładnie opisują globalny konflikt na wiele różnych sposobów. Christopher Nolan jest jednym z takich reżyserów, który bada wojnę poprzez swoją pracę na dużym ekranie, robiąc to po raz pierwszy w „Dunkierce” z 2017 roku. Sześć lat po tym, jak thriller wojenny szturmem podbił kina, doświadczony filmowiec daje widzom inny rodzaj dramatu o II wojnie światowej w postaci bardzo oczekiwanego filmu biograficznego „Oppenheimer”.

Jak sugeruje tytuł, „Oppenheimer” koncentruje się na jednym z mózgów stojących za bombą atomową, J. Robercie Oppenheimerze (Cillian Murphy). Przez cały film ceniony naukowiec niestrudzenie pracuje nad stworzeniem superbroni, która ostatecznie odegrała ważną rolę w zakończeniu II wojny światowej, jednocześnie zmagając się z kwestiami etycznymi wynikającymi ze stworzenia tak niszczycielskiego obiektu. Ta fabuła, prezentacja, występy i nie tylko zaowocowały pierwszymi zdumionymi reakcjami krytyków na „Oppenheimera” w mediach społecznościowych po jego premierze w Paryżu we Francji.

Nareszcie „Oppenheimer” trafił do kin, aby widzowie mogli się przekonać na własne oczy. Szczęśliwcy, którym udało się zdobyć bilety na nocny pokaz, szybko przenieśli się na Twittera, gdy pojawiły się napisy, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat najnowszego kinowego doświadczenia Nolana.

Oppenheimer otrzymuje świetne rekomendacje na całym Twitterze

Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia Christophera Nolana jako reżysera, nie powinno dziwić, że „Oppenheimer” jest już uważany przez wielu ludzi na Twitterze za kolejną teatralną lekcję mistrzowską, którą trzeba zobaczyć.

„Mówię wam wszystkim, że OPPENHEIMER to film, który MUSISZ OBEJRZEĆ, wzbudza podziw, ze wspaniałą obsadą, świetnymi zdjęciami i ścieżką dźwiękową” @ElhamFirmino napisali w swojej recenzji w mediach społecznościowych. @NonGoswami uznał „Oppenheimera” również za absolutnie niesamowity, wymieniając ścieżkę dźwiękową i występy Cilliana Murphy’ego i Roberta Downeya Jr. jako niektóre z najważniejszych elementów filmu. Mówiąc o występach, @RafaSemTattoo docenił Benny’ego Safdiego za jego pracę przed kamerą, jednocześnie chwaląc cały film.

Utrzymując pozytywne nastawienie, @reyhane2s określił „Oppenheimera” jako „arcydzieło”, które wywołało u nich szereg emocji przez cały czas jego trwania. „#Oppenheimer to film dekady. Idealne połączenie historii, nauki, napięcia, a nawet filozofii. Christopherze Nolan, znowu to zrobiłeś” — dodał @kaimcd27. W sumie, @ImHypnotiik uważa, że ​​”Oppenheimer” należy do dwóch najlepszych dotychczas filmów wyreżyserowanych przez Nolana. Biorąc pod uwagę konkurencję, jest to najmocniejszy komplement, jaki można powiedzieć.

Środowisko pracy Oppenheimera okazało się gorącym tematem wśród kinomanów

Denerwuje się Jean Tatlock

Mimo to, mimo tylu pochwał, jakie otrzymał „Oppenheimer”, okazał się nieco dzielący, jeśli chodzi o jeden z jego kluczowych aspektów: czas działania.

Przez trzy godziny niektórzy widzowie uważają, że łatwo zgubić się w kolosalnym czasie trwania „Oppenheimera”. „#Oppenheimer był dosłownie arcydziełem. Jedyne, co jest za długie” – napisał na Twitterze @TheGamerBeast. @iamshreytyagi wydawało się, że zgadzają się w swoim tweecie, w którym nazwali film „drzemką” ze względu na długie sceny z sali sądowej i obszerne fragmenty dialogów. @zo_epstein również nie dbał o długość, ale niewiele zrobił, aby umniejszyć rzeczy, które im się podobały, takie jak ścieżka dźwiękowa, obsada i historia.

Oczywiście jest wielu ludzi, którzy myślą, że „Oppenheimer” udaje się uniknąć wrażenia, że ​​jest tak długi, jak jest. @Ayush05191845 napisał: „To trwa 3 godziny, ale w ogóle nie ma na to ochoty. To trzeba obejrzeć”, dalej przyznając filmowi uznanie za jego surrealizm i prowokujący do myślenia charakter. Pomimo ich ogólnego braku zainteresowania filmami o wojnie i trudności z trzymaniem się filmów, które trwają nieco dłużej, @lucy_vytiskova był pod wielkim wrażeniem trzygodzinnego „Oppenheimera”. w oczach @NifaSD_wydawało się, że to tylko połowa reklamowanej długości.

Jeśli jesteś fanem Christophera Nolana, miłośnikiem historii lub jednym i drugim, a masz trzy godziny do stracenia, „Oppenheimer” jest teraz grany wyłącznie w kinach.

Czy ten post był pomocny?