Skip to content

Dlaczego Christopher Nolan nie jest zdenerwowany Barbie vs. Oppenheimera

20 de lipiec de 2023
l intro 1689300340

Wiadomości Filmowe

Oppenheimer przechodzi obok reporterów

Podczas gdy intensywna letnia bitwa filmowa „Barbie” kontra „Oppenheimer” trwa nadal, gdy zbliżają się do wspólnej daty premiery 21 lipca 2023 r., Reżyser tego ostatniego już ogłasza zwycięstwo dla obu filmów.

Nolan, którego filmy były tradycyjnie emitowane w trzeci piątek lipca w ciągu ostatnich 15 lat, powiedział IGN, że jest po prostu szczęśliwy, że ludzie tłoczą się w kinach bez względu na to, co oglądają. W związku z tym termin „Barbenheimer”, o którym mówiono w Internecie, może być dobrą rzeczą.

„Lato, na zdrowym rynku, jest zawsze zatłoczone, a my to robimy od dawna” — zauważył Nolan dla IGN, omawiając podwójne wydanie. „Myślę, że ci z nas, którym zależy na filmach, naprawdę czekali na ponowne zatłoczenie rynku, a teraz jest tutaj i to jest wspaniałe”.

Przynajmniej Nolanowi nie jest obcy udział w pojedynkach kinowych. Przed walką „Barbie” z „Oppenheimerem” w 2008 roku odbył się pojedynek „Batman kontra „Mamma Mia” z debiutem reżyserskiego „Mrocznego rycerza” obok musicalu ABBA z szafy grającej. Duża różnica między teraźniejszością a wtedy polega na tym, że „Mroczny Rycerz” i „Mamma Mia” to filmy PG-13. „Barbie” to także PG-13, więc będzie miała tę zaletę, że przyciągnie szerszą publiczność. Z drugiej strony, „Oppenheimer” ma kategorię wiekową R, co jest sporym problemem, ponieważ większość filmów Nolana została oceniona jako PG-13. Ostatnim filmem Nolana, który otrzymał ocenę R, był jego kryminał z 2002 roku „Bezsenność” z Alem Pacino, Hilary Swank i nieżyjącym już Robinem Williamsem.

Murphy i Damon podzielają zdanie Nolana na temat Barbie kontra Oppenheimer

Podczas gdy kilka głośnych filmów walczyło o frekwencję kinomanów tego lata, stojące za nimi siły twórcze życzyły innym konkurentom trochę dobrej woli.

W ćwierkać od Toma Cruise’a, aktor-producent i jego reżyser „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One”, Christopher McQuarrie, trzymają bilety przed odpowiednimi plakatami filmowymi „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia”, „Oppenheimer”, i „Barbie”. Cruise napisał: „To lato jest pełne niesamowitych filmów do obejrzenia w kinach”, wymawiając tytuł każdego filmu. Następnego dnia reżyserka „Barbie” Greta Gerwig i gwiazda Margot Robbie odpowiedział Cruise’owi z oficjalnego konta ich filmu na Twitterze, mówiąc „Misja: zaakceptowana!” Do tweeta dołączone są zdjęcia Robbiego i Gerwiga, które są podobne do zdjęć Cruise’a i McQuarriego, na których aktor i reżyser trzymają bilety i stoją przed plakatami „Mission: Impossible”, „Oppenheimer” i „Indiana Jones”.

Tymczasem wygląda na to, że Cillian Murphy, gwiazda Oppenheimera, podobnie jak Nolan, decyduje się na walkę z Barbie o kasę z klasą. „Myślę, że jest świetny. To znaczy, pójdę zobaczyć” Barbie ”. Nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć” – powiedział Murphy w rozmowie z IGN. „Myślę, że to po prostu wspaniałe dla branży i dla widzów, że mamy dwa niesamowite filmy niesamowitych twórców, które mają premierę tego samego dnia. Mógłbyś spędzić cały dzień w kinie, co jest lepszego niż to?”

Zgadza się z tym Matt Damon, współpracownik Murphy’ego z „Oppenheimera”. „Uwielbiam fakt, że ludzie mówią o pójściu do dwóch filmów w weekend” – wyjaśnił. „Ben [Affleck] i chodziłem do dwóch filmów w każdy weekend i myślę, że ludzie powinni to robić”.

Czy ten post był pomocny?