Skip to content
TV

House of the Dragon, Emma D’Arcy i Olivia Cooke odsuwają kurtynę w procesie przesłuchania

24 de grudzień de 2022
l intro 1671862701

Emma D'Arcy poważnie

Emma D’Arcy i Olivia Cooke ujawniły, jak wyglądało przesłuchanie do spin-offu „Gry o tron” „House of the Dragon”. Aktorzy odpowiednio wcielają się w księżniczkę Rhaenyrę Targaryen i królową Alicent Hightower w prequelowym serialu HBO, podejmując role w sezonie 1, odcinku 6 po tym, jak młodsze odpowiedniki ich postaci były grane przez Milly Alcock i Emily Carey w pierwszych pięciu odcinkach.

Księżniczka i królowa są zarówno zaciekłymi rywalami, jak i najlepszymi przyjaciółmi w całej serii. Dawne towarzyszki z dzieciństwa, Rhaenyra i Alicent, zostają rozdzielone przez rodzinny dramat i obowiązki, które zmuszają ich do poruszania się po patriarchalnym świecie Siedmiu Królestw. Sezon 1 szczegółowo opisuje ich relacje przyjaciół z wrogami, gdy przeciwstawiają się sobie o panowanie nad Żelaznym Tronem — Rhaenyra dla siebie jako spadkobierczyni króla Viserysa (Paddy Considine), a Alicent dla jej syna Aegona (Tom Glynn-Carney), pierworodny syn króla.

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Emma D’Arcy i Olivia Cooke rzuciły nieco światła na proces przesłuchania do „House of the Dragon”, naukę języka wysokovalyriańskiego, a także na to, jak przygotowywały się do ról dwóch najbardziej wpływowych kobiet w Westeros.

To był długi i wyczerpujący proces przesłuchania do roli Rhaenyry i Alicenta

W przypadku Emmy D’Arcy przesłuchanie do Rhaenyry zajęło trzy miesiące przygotowań oraz kilka odpowiedzi „tak” i kilka „nie”, zanim ostatecznie dostała tę rolę. „Mój partner i ja skleciliśmy perukę dosłownie z worka włosów, a potem po trzech miesiącach robienia tego, zostałem zaproszony na cztero- lub pięciogodzinne przesłuchanie osobiste” – powiedział D’Arcy. „Potem powiedziano mi, że prawdopodobnie nie idzie po mojej myśli. Pomyślałem:” Wow, to wielka szkoda. ”Pojechałem na wieś, tylko na weekend, aby zacząć metabolizować, a pod koniec tego weekendu miałem około 14 nieodebranych połączeń od mojego agenta.

Olivia Cooke stanęła przed podobnym wyzwaniem podczas przesłuchania, by zagrać zarówno Rhaenyrę, jak i Alicent, zanim ostatecznie została obsadzona w roli królowej Hightower. „Miałem spotkanie z [co-showrunners] Ryana [Condal] i Miguela [Sapochnik] o moich taśmach io tym, jak widzieli Alicent” – ujawnił Cooke. „I było dobrze. Ale potem zawiesili mnie na dwa tygodnie”.

Żmudna droga była jednak opłacalna, ponieważ „House of the Dragon” pobił rekordy oglądalności i umocnił D’Arcy i Cooke’a jako gwiazdy „Gry o tron”. Częścią wyzwania dla D’Arcy była nauka valyriańskiego języka ojczystego rodu Targaryenów. „Mój rozmówki musiałyby być pod ręką” przyznali. „Ale mogę zrobić podstawy”.

Aktorzy podzielili się najtrudniejszymi scenami

Rhaenyra Targaryen zostaje koronowana na królową

Olivia Cooke i Emma D’Arcy przygotowywały się do swoich ról, czytając kompendium historii Targaryenów „Ogień i krew” George’a RR Martina, na którym oparty jest „Dom smoka”, a także zagłębiając się w rozległy świat „Gry o tron” ”. Mimo to niektóre sceny okazały się trudne do sfilmowania. W przypadku D’Arcy jedna szczególna scena miała miejsce w odcinku 10, „Czarna królowa”, w której Rhaenyra Targaryen urodziła martwą córkę po tym, jak dowiedziała się o śmierci jej ojca i uzurpacji Żelaznego Tronu przez Aegona.

„To było trudne z wielu powodów: jednym z nich jest po prostu kwestia praktyczna, a mianowicie fakt, że postać urodziła się już w serialu, a ty próbujesz znaleźć rozróżnienie między tymi rzeczami” — wyjaśnił D’Arcy do The Hollywood Reporter. „Jednocześnie nie jest to zwykły poród; dziecko rodzi się martwe. To wydarzenie naprawdę oznacza zderzenie dwóch historycznych lęków Rhaenyry”.

W międzyczasie, zapytana o najtrudniejszą dla niej scenę do nakręcenia z sezonu 1, Cooke odpowiedziała kłótnią pomiędzy Alicent i Dyaną (Maddie Evans) w odcinku 8, „Władca przypływów”, w którym królowa dowiaduje się, że jej syn Aegon zaatakował służąca. „W ósmym odcinku scena z Dyaną, w której mówi mi, że mój syn ją zgwałcił… a potem musiałem uderzyć Toma [Glynn-Carney] naprawdę ciężko na scenie” – ujawnił Cooke.

Czy ten post był pomocny?