Skip to content
TV

House Of the Dragon, odcinek 7, podsumowanie: Bitwa drani

3 de październik de 2022
l intro 1664483733

Corlys smutny, wpatrujący się w ogień

Z siedmioma odcinkami „House of the Dragon” jasne jest, że wojna się szykuje, nawet jeśli jeszcze się nie rozpoczęła. Ponieważ każda główna postać kończy się w tym samym miejscu w tym samym czasie – pierwszy w serii od dziesięciu lat skoku czasu w odcinku 6 – ten odcinek wydaje się również toczyć wkrótce po wydarzeniach z zeszłego tygodnia, w których Lady Laena Velaryon ( Nanna Blondell) wybrała śmierć przez smoka w obliczu nieodwracalnych komplikacji podczas porodu. Poza tym wytyczono wyraźne granice między księżniczką Rhaenyrą Targaryen (Emma D’Arcy), obecną potwierdzoną spadkobierczynią Żelaznego Tronu i córką króla Viserysa I (Paddy Considine), a królową Viserysa, Alicent Hightower (Olivia Cooke), która chce, aby jej synowie z Viserysem zostali następcami króla.

Po „Driftmark”, siódmym odcinku serialu, pozostały tylko trzy odcinki, a drugi sezon już potwierdzony. Co więc dzieje się w „Driftmarku” i gdzie pozostawia wszystkie te postacie?

Zabawa w pogrzeb

Odcinek rozpoczyna się tradycyjnym pochówkiem Laeny w Velaryon nad morzem, co wywołuje różne reakcje uczestników. Zrozumiałe jest, że rodzice Laeny, Corlys (Steve Toussaint) i Rhaenys (Eve Best), wraz z jej bratem Laenorem (John Macmillan), są całkowicie pogrążeni w żałobie, podczas gdy zasmarkany najstarszy syn Alicent i Viserysa, Aegon II (Ty Tennant), jedzie jego oczy i czekając, aż to się skończy. Tymczasem wdowiec po Laenie, Daemon Targaryen (Matt Smith) wybucha śmiechem, gdy trumna jego żony jest wyrzucana do morza, co jest co najmniej dziwne!

Przez resztę wydarzenia postacie po prostu… chodzą i rzucają na siebie porozumiewawcze spojrzenia, zanim odejdą, a to po prostu trwa przez chwilę. Rhaenyra i Daemon, połączeni ponownie po wielu latach rozłąki, celowo unikają się nawzajem, gdy Alicent obserwuje, szyderczo, podczas gdy Larys Strong (Matthew Needham) obserwuje . Viserys jakoś wciąż żyje. Tymczasem córki Laeny po prostu próbują opłakiwać matkę i znajdują zaskakująco czułe pocieszenie w najstarszym synu Rhaenyry, Jacarysie (Leo Hart). Na pewno jest to dużo intrygi na pogrzeb, którego kulminacją jest kilka nocnych wypadów, które mają znacznie większy wpływ, niż mogłoby się początkowo wydawać.

Wielki ruch Aemonda

Synowie Rhaenyry opiekuńczy

Jedna z tych nocnych przygód składa się z Aemonda Targaryena (Leo Ashton), Viserysa i młodszego syna Alicenta, którzy rozpaczliwie szukają smoka, wymykają się po tym, jak uczestnicy pogrzebu w dużej mierze udali się na emeryturę do swoich komnat, aby odkryć Vhagara, smoka Laeny oraz niezwykle starożytnego i ogromnego okaz, przykuty bez mistrza. Wykorzystując ten moment, Aemond, po walce, wspina się na plecy Vhagar i z powodzeniem oblatuje ją wokół Driftmark – ale nie bez bycia zauważonym.

Patrząc z okna, córki Laeny, Baela (Shani Smethurst) i Rhaena (Eva Ossei-Gerning), alarmują, że smoczyca ich matki została dokooptowana, ponieważ Baela wierzy, że posiadanie Vhagar jest jej przyrodzonym prawem. Dołączył do niego Jacaerys i jego młodszy brat Lucerys (Harvey Sadler). Następuje bójka, szczególnie gdy Aemond nazywa bękartami Jacaerys i Lucerys – ich ojciec w rzeczywistości nie jest Laenorem, ale zmarłym Harwinem Strongiem (Ryan Corr) – i sprawy nasilają się szybko, a walka staje się o wiele bardziej brutalna i brzydka, niż ktokolwiek mógłby oczekiwać.

Oko za oko

Rodzina Velaryonów przestraszona

Bójka między dziećmi Targaryenów i Velaryonów kończy się nagle, gdy Jacaerys, broniąc swojego brata, a także Baeli i Rhaeny, wyciąga nóż na Aemonda i kończy się przecięciem drugiego chłopca przez oko. W wielkiej sali Driftmark dorośli zbierają się, by podsumować incydent, a maester informuje wściekłego Alicenta, że ​​Aemond przeżyje, ale ten stracił oko na dobre. Viserys chce całkowicie położyć sprawę do końca, równie wściekły, że ktokolwiek, a zwłaszcza jego własny syn, kwestionuje pochodzenie Jacaerys i Lucerys, ale Alicent upiera się, że coś musi się wydarzyć, aby sprawy były bardziej wyrównane.

Alicent ze łzami w oczach żąda, by Lucerys straciła oko w zamian za Aemonda, co… nie jest szczególnie popularną propozycją. Oczywiście pomysł okaleczenia druga dziecko jest szalone i wszyscy tak myślą – łącznie z ser Cristonem Cole’em (Fabian Frankel), członkiem Gwardii Królewskiej, którego prosi o zajęcie tego oka.

Wrogie ataki

Aegon II Alicent zły przestraszony

Alicent, któremu odmówiono oka, którego chce od Lucerys, całkowicie je traci, kradnąc z pasa Viserysa sztylet z valyriańskiej stali i rzucając się ostrzem na Rhaenyrę. Oboje toczą niesamowicie napiętą konfrontację na temat swoich moralnych wyższości, zanim Alicent faktycznie zrani Rhaenyrę, przecinając ramię swojej byłej najlepszej przyjaciółki super ostrym ostrzem.

Alicent początkowo martwi się, że musi się płaszczyć i błagać o przebaczenie otaczających ją osób, ale niespodziewanie jej ojciec Otto (Rhys Ifans) – przywrócony na swoje dawne stanowisko Namiestnika Króla Viserysa – mówi jej, że to właśnie ten ogień musi się tego trzymać, jeśli chcą pokonać Rhaenyrę i jej sojuszników. Poza Otto, Alicent, która wciąż szuka krwi, jeśli chodzi o Rhaenyrę i jej nieślubne dzieci, ma innego potężnego sojusznika w postaci Larysa Stronga, który posuwa się tak daleko, że później oferuje jej to oko. (Na szczęście dla Lucerys odmawia.) Rhaenyra może mieć smoka, ale Alicent jest rozpalona i zdecydowanie zyskuje na sile.

lament Laenora

Laenor zaniepokojony grymasem

Małżeństwo między Laenor i Rhaenyrą nigdy nie było, powiedzmy, owocny, a Rhaenyra przyznaje to Daemonowi, gdy obaj w końcu się zjednoczą. Wiele lat po ich niedokończonej schadzce w trzewiach Królewskiej Przystani, nadal istnieje ciągła atrakcyjność między tym wujem a siostrzenicą (ew), którą skonsumują na wybrzeżu Driftmark po pogrzebie. Rhaenyra chce, by wzięli ślub i stali się prawdziwymi Targaryenami przeciwko Alicent i jej synom, ale Daemon wskazuje na przeszkodę niezwiązaną z kazirodztwem: Laenor wciąż jest w pobliżu.

Chociaż w połowie odcinka Laenor przeprasza Rhaenyrę za bycie nieobecnym mężem i obiecuje, że ponownie odda się swojej żonie, para najwyraźniej ma inne pomysły. Z pewnością wygląda na to, że sekretny chłopak Laenor, ser Qarl Correy (Arty Froushan), walczy z jedynym ocalałym synem Velaryona i pali kochanka w ogniu w komnacie jego ojca… ale to wszystko podstęp. Laenor, z pomocą Qarla i Daemona, udaje własną śmierć, aby uciec i być ze swoim kochankiem, jednocześnie uwalniając żonę od ich udawanego małżeństwa – i to zdecydowanie nie będzie miało znaczenia w żadnym momencie, prawda? Tymczasem Rhaenyra i Daemon natychmiast biorą ślub, tworząc mocną parę, która jest zdecydowanie bardziej niż zdolna do zmierzenia się z Alicent.

Kiedy nadejdzie 8. odcinek House of the Dragon?

Viserys zgrzybiały może martwy

8. odcinek „House of the Dragon” zostanie wyemitowany w niedzielę, 9 października o godzinie 21:00 czasu wschodniego zarówno w HBO, jak i HBO Max, i czy rozpocznie się natychmiast tam, gdzie skończył się „Driftmark” — po „śmierci” Laenora, Alicenta. wściekłość i pospieszny ślub Rhaenyry i Daemona — lub wyruszą w inny skok w czasie, który okaże się. W każdym razie nowożeńcy wujek i siostrzenica (znowu, j.) są gotowi na pełną wojnę przeciwko Alicent, a Rhaenyra nawet nazywa frakcję królowej „zielonymi”. Czytelnicy George’a RR Martina „Ogień i krew” wiedzą, że strona Alicent nosi zieleń dla Hightowers, podczas gdy strona Rhaenyry nosi czerwono-czarny strój Targaryen i chociaż obie kobiety były ubrane w te kolory mniej lub bardziej religijnie jako dorośli, jest to jak dotąd najbardziej wyraźne nawiązanie do walczących kolorów.

Taniec smoków lub wojna domowa między stronami Alicent i Rhaenyry prawdopodobnie nie rozpocznie się aż do drugiego sezonu serialu, ale zdecydowanie nadal fajnie jest patrzeć, jak urazy gotują się przed prawdziwym konfliktem. Jedno jest pewne: Alicent i Rhaenyra z pewnością nie nadrobią tego do odcinka w przyszłym tygodniu, a my na pewno zobaczymy, jak przygotowują się do walki łeb w łeb. Miejmy nadzieję, że dla własnego dobra Viserys po prostu już kopnie w wiadro.

Czy ten post był pomocny?