Skip to content

Gwiazda Gorączki Złota Dakota Fred Hurt Dead w wieku 80 lat

13 de lipiec de 2023
l intro 1689207064

Aktualności

Fred Hurt na zewnątrz

11 lipca świat stracił jeden z głównych elementów serii „Gorączka złota” Discovery. Dakota Fred Hurt zmarł w wieku 80 lat, zaledwie cztery miesiące po zdiagnozowaniu raka mózgu w IV stadium. Wiadomość pojawiła się na jego oficjalnej stronie na Facebooku, a post, o którym mowa, brzmiał: „’Dakota’ Fred Hurt zmarł dziś rano w otoczeniu rodziny. Walczył odważnie w walce z rakiem. Fred dotknął wielu żyć i był kochany i wspierany przez wielu ”. Post zachęca również czytelników do przekazywania darowizn na rzecz Fundacji Mike’a Rowe’a Works na cześć Hurta.

Hurt rozpoczął swoją telewizyjną podróż w 2011 roku, szybko stając się stałą twarzą pierwszego tytułu „Gold Rush”. Debiutuje w premierowym odcinku sezonu 2, „Twist of Fate”, i pojawia się przez cały sezon, mając nadzieję, że on i jego zespół odniosą sukces podczas następnych wykopalisk. Weteran poszukiwaczy złota pojawia się konsekwentnie przez cały sezon 3 i 4, choć nagle znika z serialu. Hurt zdecydował się opuścić „Gorączkę złota” przed sezonem 5 i pojawił się ponownie dopiero w sezonie 10.

Oczywiście Hurt pojawił się nie tylko w „Gold Rush”. Znalazł też czas, aby pomóc przy jego licznych spin-offach.

Hurt to ikona serii Gold Rush

Fred Hurt stał się powszechnie znany dzięki „Gorączce złota”, a gdy serial zyskał popularność i stał się szeroko oglądanym hitem Discovery, znalazł się w wielu programach. W 2013 roku pojawił się gościnnie w jednym z odcinków krótkotrwałego „Gold Rush: South America” — konkretnie w „The Frozen North” sezonu 1. Następnie przeskoczył do „Gold Rush: The Legend of Porcupine Creek”, a później „Gold Rush: The Dirt”, gdzie zebrał 15 odcinków w sezonach 1, 2, 6 i 7.

Szanse są takie, że jeśli nie znasz pracy Hurta nad „Gold Rush”, znasz go z „Gold Rush: White Water”. Widząc, jak występuje w aż 61 odcinkach, można śmiało powiedzieć, że z łatwością stał się stałym elementem spin-offu. Dla porównania, to dwa odcinki więcej niż pojawił się w pierwszej części serii „Gold Rush”. Ostatnim odcinkiem „White Water”, w którym pojawił się przed śmiercią, był „Hell from the Heavens” szóstego sezonu, który po raz pierwszy pojawił się na antenie 2 czerwca.

Wydobywanie złota nie jest dla każdego. Jest brudny, nudny i może być niewiarygodnie niebezpieczny, ale dla Dakoty Fred Hurt był to idealny sposób na zbudowanie życia i kariery. Ikona „Gorączki złota” będzie bardzo tęsknić.

Czy ten post był pomocny?