Skip to content
TV

Filmowanie gorączki złota trwa o wiele dłużej niż myślisz

26 de listopad de 2021
l intro 1637902095

Realistyczny serial Discovery „Gorączka złota” od około 12 sezonów daje widzom wgląd w proces wydobycia złota, a fani go pożerają. W rzeczywistości serial zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich seriali telewizyjnych dla widzów płci męskiej w grudniu 2020 r. (za Discovery).

Serial śledzi wiele rodzinnych firm, które podróżują przez region północno-zachodniego Pacyfiku w nadziei na zarobienie dużej fortuny na wydobyciu złota. Załogi górnicze muszą podejmować duże ryzyko, aby uzyskać większe zyski, a rok po roku załogi napotykają nowe technologie, konkurencję i wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć — a wszystko to w imię biznesu.

W 12. sezonie „Gorączki złota” pojawiło się już wiele emocji związanych z rzeczywistością. Legenda górnictwa, Tony Beets, wkracza w sezon po wydaniu 5 milionów dolarów na nowy sprzęt górniczy i ma nadzieję, że uda mu się wydobyć 9 000 uncji, co będzie jego największym dotychczas sezonem. Ulubiony przez fanów młody górnik, Parker Schnabel, również ma nadzieję, że zarobi duże pieniądze i dokona ogromnej inwestycji. Tymczasem wszystkie załogi „Gorączki złota” muszą rywalizować o znalezienie najlepszego miejsca do wydobycia, gdy powierzchnia użytkowa staje się coraz mniejsza (poprzez Discovery).

Przy tak wielu dramatach górniczych rozgrywających się tylko w jednym sezonie „Gorączki złota” możesz się zastanawiać, ile czasu zajmuje sfilmowanie sezonu hitu.

Okres wydobywczy Gold Rush trwa większość roku

Załogi „Gorączki złota”, aby napełnić swoje patelnie złotem do zarabiania pieniędzy, muszą poświęcić mnóstwo czasu na wydobycie, które według HowStuffWorks jest dość rozbudowane. Po pierwsze, firmy wydobywcze muszą szukać skalistej lokalizacji, w której jest wystarczająco dużo złota, aby można ją było uznać za dochodową. Następnie muszą ustalić, jak zabrać się za wydobycie w zależności od wielkości złóż złota. Ekipy górnicze muszą następnie wydobywać niewielkie ilości złota z dużych ilości ziemi i skał, które wydobywają, a złoto zostaje rafinowane i, miejmy nadzieję, zamieni się w niezły zysk dla górników.

Biorąc pod uwagę tak długi proces, możesz się zastanawiać, ile czasu zajmuje nakręcenie sezonu „Gorączki złota”. Na szczęście Redditor u/bcwildie, który twierdził, że spędził kilka lat z zespołami „Gold Rush”, dostarczył pewnych informacji. u/Bcwildie napisał: „Kilka członków załogi zwykle udaje się do połowy marca, aby odzimić wszystko i przygotować obóz. Reszta pojawia się pod koniec marca/na początku kwietnia. Potem zostajemy do połowy października, później, jeśli pogoda trzyma i obóz nie zamarza, więc możemy zrobić więcej striptizu.”

Wygląda więc na to, że obsada i ekipa stojąca za „Gorączką złota” przez większą część roku są dość zajęci, ale biorąc pod uwagę, że wydobycie złota jest dla nich źródłem utrzymania, ma to sens.

Czy ten post był pomocny?