Skip to content

Film Blue Beetle dokonuje wielkiej zmiany w uniwersum DC poprzez zabijanie [SPOILER]

9 de lipiec de 2023
l intro 1688691002

Filmy Akcja i przygoda

Jaime trzymający skarabeusza w dłoni

Zawiera spoilery dotyczące „Niebieskiego żuka”

Na nieco ponad miesiąc do premiery wydaje się, że „Blue Beetle” może ponownie wzbudzić kontrowersje wśród fanów komiksów. Film spotkał się z reakcją fanów komiksów po przeniesieniu historii Jaime’a (Xolo Maridueña) z El Paso w Teksasie do fikcyjnego Palmera City i wygląda na to, że nie była to jedyna część pochodzenia bohatera, którą zmienili.

W przeciwieństwie do swojego odpowiednika z DC Comics, „Blue Beetle” nada swojej gwieździe typowe traktowanie superbohatera, zabijając jego ojca. MovieMaker ujawnił spoiler podczas relacji z nadchodzącego filmu o superbohaterach, mówiąc, że jest scena, w której Jaime widzi swojego tatę po jego śmierci, inspirując go do zaakceptowania nowych obowiązków jako bohatera. Maridueña nazwał to swoją ulubioną sceną w filmie, mówiąc: „Pamiętam, że wydawało mi się to eteryczne, gdy Jaime widział swojego ojca, ale to była tylko jego dusza. To nie było jego ciało. Jaime nie miał szansy się pożegnać do jego ojca. Chcę, żeby ludzie zrozumieli, że jeśli masz rodziców, po prostu ich przytul, bo nigdy nie wiesz, kiedy to ostatni raz.

Podczas gdy zabicie ojca Jaime’a jest odwróceniem uwagi od materiału źródłowego, Alberto Reyes nie był zbyt obecny w DC Comics, a jego śmierć w „Blue Beetle” zainspiruje bohatera do pójścia naprzód.

Zmiany te spowodują, że Blue Beetle stanie się liderem w DCU

Chociaż „Blue Beetle” jest technicznie filmem DCEU, James Gunn potwierdził, że postać jest pierwszą postacią w DCU, co oznacza, że ​​będzie odgrywał znaczącą rolę w zrestartowanym uniwersum Gunna. Chociaż generalnie lepiej jest unikać zmian w historii pochodzenia postaci, reżyser „Blue Beetle”, Ángel Manuel Soto, uważa, że ​​są one konieczne, aby wynieść go na poziom innych potęg DC.

W obronie przeniesienia postaci z El Paso do Palmera City, Soto przypomniał wszystkim, że Batman ma Gotham, a Superman Metropolis. „Dlaczego Blue Beetle nie ma własnego miasta?” – pytał podczas spotkania prasowego „Niebieskiego Żuka”. „W służbie pozycjonowania Blue Beetle jako potencjalnego lidera w DCU, Palmera City ożyło”. Podobnie decyzja o zabiciu ojca Jaime’a nadaje historii pochodzenia bohatera emocjonalny kręgosłup, który rywalizuje z innymi superbohaterami. Batman, Superman i niezliczeni bohaterowie Marvela i DC Comics stracili bliskich, co zainspirowało ich do zostania superbohaterami.

Dzięki „Blue Beetle” Soto wyraźnie chce nadać tej stosunkowo nieznanej postaci historię, która mogłaby rywalizować z historią największych hitów DC. Podczas gdy niektórzy fani komiksów natychmiast odrzucą wszelkie zmiany w historii pochodzenia bohatera, „Blue Beetle” chce umieścić Jaime’a jako lidera w DCU, poświęcając tej postaci większą uwagę niż którykolwiek z jego komiksów.

Czy ten post był pomocny?