Skip to content

Dlaczego modlitwy nie zostały wysłuchane: „Czy jesteś tam, Boże? To ja, Margaret” w kasie: to skomplikowane

1 de maj de 2023
Are You There God Its Me Margaret e1682923993459

W czasach, gdy kino chce wyróżnić się bardziej płodną taryfą niż fabryczny przenośnik taśmowy monotonnych produktów pochodzących z transmisji strumieniowej, z wielkim zdenerwowaniem słyszy się, że adaptacja fabularna Lionsgate szczytowej powieści Judy Blume z 1970 roku Czy jesteś tam Boże? To ja, Małgorzata znacznie zabrakło w kasie z a 6,8 miliona dolarów otwarcie; poniżej zarówno 7-9 mln USD, które studio widziało, jak i bardziej upartych 10 mln USD +, które zauważyli rywale.

Jednak zastanawiając się, co poszło nie tak z pierwszą wyprawą Judy Blume na duży ekran do Hollywood (jej syn Lawrence Blume wcześniej wyreżyserował niezależne ujęcie jej powieści z 1981 roku, tygrysie oczy, który zarobił 27 000 $), który zdobył uznanie krytyków (99% potwierdzonych nowości) i nielicznych, którzy kupili bilety (A CinemaScore), ma mniej wspólnego z komercyjnym potencjałem gatunku filmu – filmów opartych na bestsellerowych powieściach dla kobiet – i więcej wspólnego z sytuacją pierzastych ryb w materiale Blume’a.

W przeciwieństwie do Stephena Kinga, którego powieści były nieustannie adaptowane na duży ekran od samego początku jego kariery jako autora (jego powieść z 1974 r. Carrie jako pierwsza trafiła do kin w 1976 roku), literackie działo Blume nigdy nie trafiło do kin, raczej do telewizji (czytaj, zrealizowany dla telewizji film z 1978 roku na podstawie jej powieści, Na zawsze). Niektóre z nich miały związek z tym, że Blume nie znalazł odpowiednich partnerów kreatywnych w Hollywood. Co więcej, jej książki nie trzymały się trzyaktowej struktury, która jest najlepsza dla ekranu.

Pomimo Małgorzata bycie ukochanym przez kobiety powyżej 30 roku życia i spuścizna Blume’a, niestety, nie było pilnej kulturowej potrzeby dużego ekranu dla tego tomu przejścia dla nastoletniej dziewczyny: zestaw w wieku 13-17 lat reprezentował tylko 6% wszystkich kupujących bilety. Według RelishMix moc mediów społecznościowych na zdjęciu była niska i wynosiła 66,1 mln obserwujących na TikTok, Instagramie, Facebooku, Twitterze i YouTube.

Małgorzatagłównym demo tego weekendu były starsze kobiety rasy kaukaskiej. Wyjścia według Comscore/Screen Engine, 55% z Małgorzata kupującymi bilety były kobiety w wieku powyżej 45 lat, 70% rasy kaukaskiej. To ospała publiczność wychodząca z pandemii.

Dalsze komplikowanie MargAreta losowanie dotyczyło ciężkich tematów młodych kobiet, np. menstruacji — nie do końca jest to typ filmu, w który łatwo wciągnąć chłopaka lub męża: tylko 4% widowni przyszło z chłopakiem, a 14% ze współmałżonkiem według PostTrak.

MargarmiTrozpoczęła się jego droga do kin Krawędź siedemnastu filmowiec Kelly Fremon Craig wysyła Blume’owi pełen pasji e-mail z prośbą o adaptację książki, a reżyser i producent James L. Brooks przedstawiają swoją prezentację osobiście w domu Blume’s Key West na Florydzie. Blume podobno uwielbiał sposób, w jaki Craig radził sobie z nastoletnim lękiem Krawędź siedemnastu, ten inteligentny film również boryka się z własnymi przeszkodami kasowymi, nie będąc w stanie przyciągnąć nastoletnich dziewcząt z obsesją na punkcie mediów społecznościowych przed pandemią, z otwarciem 4,7 miliona dolarów w Stanach i finałem krajowym 14,4 miliona dolarów.

Kiedy pojawiła się aukcja Małgorzaty praw, Lionsgate z łatwością im się spodobało, ponieważ taka kobieca taryfa YA jest w ich sterówce, nie tylko z przebojowymi franczyzami, takimi jak Igrzyska Śmierci I Rozbieżnyale także filmy dla młodych dorosłych, takie jak filmy literackie Pięć stóp od siebie (otwarcie 13,1 mln $, finał krajowy 45 mln $) i tytuł rodzinny YA Zastanawiać się (27,5 mln USD otwarcia, 132,4 mln USD w kraju). Dla Lionsgate sensowne było nakręcenie filmu na podstawie klasycznej powieści dla dziewcząt 85-letniej autorki, która sprzedała się w 90 milionach egzemplarzy. Autor miał również najwięcej obserwujących w mediach społecznościowych spośród wszystkich członków obsady na RelishMix w miniony weekend z 832 tysiącami obserwujących na wszystkich platformach. Blume był bardzo zadowolony Małgorzata, była integralną częścią trasy prasowej i wykrzyknęła, że ​​film jest lepszy niż książka. Czy kiedykolwiek słyszałeś, żeby autor tak powiedział?

Pierwotnie, Małgorzata miał mieć kinową premierę 16 września ubiegłego roku. Patrząc z perspektywy czasu, mając 20/20 z mniejszą liczbą filmów w harmonogramie, czy nie byłoby to najlepsze? Niekoniecznie. Po pierwsze, słyszymy, że Brooks i Craig nadal pracowali nad filmem po tym, jak zwiastun pojawił się na CinemaCon w zeszłym roku. Nie wspominając, Małgorzata grała w potencjalnego tajfunu nastoletniej dziewczyny, którym był Harry Styles w roli głównej Nie martw się kochanie (która otworzyła się na 19,3 miliona dolarów, zakończyła na 45,3 miliona dolarów; ostatecznie bez żadnego zagrożenia). Lionsgate naciskało Małgorzata do przedletniego weekendu, ostatniego kadru kwietnia tego roku. Po pierwsze, aby zagrać w Dzień Matki, wiedząc, że starsza publiczność zajmie trochę czasu, aby wyjść, a także zeszłego lata okazało się, że jest to typ rynku, w którym wszystkie łodzie rosną z wypaczonym kontrprogramowaniem kobiet, tj. Elvisa, oraz pełnometrażowy film fabularny Sony dotyczący bestsellera Delii Owens z 2018 roku Gdzie śpiewają Crawdads który ze świeżej obsady, przeszedł przez złe recenzje z otwarciem 17,2 miliona dolarów, 90,2 miliona dolarów w Stanach i ostatecznie prawie 75 milionami dolarów zysku.

Więcej do rzeczy z Małgorzata, problem nie tkwi w gatunku filmów opartych na kobiecych bestsellerach, ale w 53-letnim wieku samego tomu. Twórcy filmu pozostali wierni scenerii z lat 70., zamiast ją aktualizować, a dramaty z epoki to zawsze ciężka bitwa w kasie. Kobiece bestsellery, które zebrały się w kasie, zrobiły to w ciągu kilku lat od ich publikacji. W takich przypadkach ich widzowie niekoniecznie byli zachwyceni złymi recenzjami lub obsadą w markecie (Haley Lu Richardson, która niedawno pojawiła się w drugim sezonie serialu HBO Biały Lotos, była rozwijającą się aktorką wciąż z 2019-ami Pięć stóp od siebie).

Nawet jak na standardy sprzed pandemii, oznaki były widoczne Małgorzata mógłby walczyć w kasie, biorąc pod uwagę wiek jego własności. W 2010 roku 20th Century Fox wprowadziło do kin pierwszą adaptację powieści Beverly Cleary. Ramona i Beezus z Seleną Gomez i Joeyem Kingiem w rolach głównych. Zdjęcie pojawiło się na markizach 55 lat po pierwszej powieści Cleary’ego, Beezusa i Ramony był opublikowany. Cleary też była autorką ukochanej dziewczyny, ale znowu powieść była poza swoją erą (film był skierowany do znacznie młodszej widowni niż Małgorzata Tutaj). Ile to dało? Podobny wynik do tego, który widzieliśmy z Małgorzata w ten weekend: 7,8 mln USD w 3 dni (ostatnie krajowe 26,1 mln USD).

Jak więc rozwiązać problem, np Małgorzata? Naprawdę nie możesz zrobić nic innego, jak tylko zrobić świetny, doceniony przez krytyków film dla fanów Blume, co dokładnie miało miejsce tutaj. Terra firma tylko tego się utrzyma Małgorzata popularna wśród swoich urządzeń pomocniczych niższego szczebla.

Tak, streaming wkracza do kina, a najlepsze demo tego formatu, kobiety, ma więcej niż wystarczająco treści, aby zostać w domu. Biorąc pod uwagę obrazoburczą narrację powieści Blume’a, wiele z nich już w niedalekiej przyszłości znajdzie drogę do transmisji strumieniowych, tj. animowana produkcja braci Russo super krówki dla Disney+, serialu Netflix opartego na Na zawsze z dziewczyny twórca Mara Brock Akil i letnie siostry w Peacock z Jenną Bush Hager.

Jednak przełomowa powieść Blume’a pt. Małgorzata, było warte wysokiej jakości leczenia na dużym ekranie.

Spójrz, mimo że roczna kasa krajowa wyprzedza rok 2022 o 37% z 2,65 miliarda dolarów, jasne jest, że dorośli, którzy nie są pewni, stoją przed wyzwaniem. W ten weekend otrzymałem wiadomość od producenta, dlaczego nie srałem Trzygodzinne 35 milionów dolarów A24 produkcja (i wydać ponad 20 mln USD) z Beau się boi więcej. Zdjęcie będzie miało szczęście, jeśli trafi do 10 milionów dolarów w Stanach. Wyjaśniłem producentowi, o którym już mówiłem w felietonie z zeszłego tygodnia. Chodzi o to, że musimy dać szansę tym awangardowym filmom z najwyższej półki. Te mniejsze, śmiałe wahania będą nadal przynosić straty finansowe, aż do całkowitego odbicia się w kinie (również, jak napisałem, kilka filmów autorskich zawsze traci pieniądze w kinie, ale znajduje życie w materiałach pomocniczych, tj. każdym filmie, który nakręcił Paul Thomas Anderson). Tak, Powietrze, według standardów rachunkowości studia filmowego z kosztem nabycia 125 mln USD i budżetem produkcyjnym w wysokości 90 mln USD, to strata pieniędzy. Jednak Amazon ma bizantyjski model witryny finansowej, aby zracjonalizować takie koszty. Poza tym, po co kopać streamera w zęby, kiedy próbuje wrócić do branży dystrybucji kinowej? Branża potrzebuje więcej publikacji na całym Amazonie i więcej streamerów zobowiązujących się do długich okien kinowych.

Jeśli nadal będziemy grzebać świetne kino w streamingu, to pogrzebane pozostanie. Na CinemaCon w zeszłym tygodniu Martin Scorsese wyraził zaniepokojenie przyszłością filmowców. W jaki sposób mają znaleźć inspirację z szeregu tytułów w menu przesyłania strumieniowego, jeśli wciąż przenosimy ryzykowne filmy do przesyłania strumieniowego na duży ekran?

„Zachęcenie młodszych ludzi do cieszenia się kinowymi wrażeniami… na ekranie, który jest większy i bardziej wciągający niż filmy, które oglądają w domu, zrobi różnicę” — powiedział nagrodzony Oscarem reżyser.

Dla Lionsgate w miniony weekend, John Wick: Rozdział 4 stał się najbardziej dochodowym filmem w serii z kwotą 402 milionów dolarów. Przy koszcie produkcji wynoszącym 30 mln USD i wydatkach na marketing wynoszący ponad 20 mln USD, Małgorzata nie zamierzał rozbić banku ani nie był to finansowo nieodpowiedzialny zakład. Studio ma film w zdrowym 53-dniowym oknie kinowym. W tym momencie nadzieja jest taka, że ​​​​film osiągnie 30 milionów dolarów + w Stanach Zjednoczonych przy 5-krotnej wielokrotności jego otwarcia. Jest to całkowicie możliwe, biorąc pod uwagę rodzaj recenzji i CinemaScore, które ma; Raki zarobił 5,2 mnożnika z otwarcia 17,2 mln $ z A-CinemaScore. Pod koniec dnia ten kwintesencja filmu został stworzony, aby uspokoić fanów Blume w nieskończoność.

Zgodnie ze starą praktyczną zasadą, koszt każdej wspaniałej sztuki studia jest równoważony bogactwem powstałym z hitów na ich łupku.

Czy ten post był pomocny?