Skip to content

Dlaczego Strange World zbombardowany w kasie

27 de listopad de 2022
l intro 1669565434

Uśmiech Ethana Clade'a

Wakacje w stylu Disneya. Mega-dom rozrywkowy zwykle znajduje sposób, by zapewnić rodzinną rozrywkę na dużym ekranie podczas Święta Dziękczynienia, a rok 2022 nie jest inny. Ale tym, co może zaskoczyć kinomanów, są świąteczne wyniki kasowe „Dziwnego świata”, najnowszej animacji Disney Studios.

Film śledzi losy zespołu, który wyrusza na poszukiwanie rozwiązania niebezpieczeństwa nękającego świat Avalonii. Prezydent Avalonii, Callisto Mal (Lucy Liu), prosi odkrywcę Searcher Clade (Jake Gyllenhaal) o pomoc. Jak pokazano w zwiastunach filmu, Searcher nie jest zachwycony tym pomysłem, mówiąc Callisto, że w niczym nie przypomina swojego ojca, legendarnego odkrywcy Jaegera Clade’a ( Dennis Quaid ), który zaginął lata temu podczas innej wyprawy. Pomimo swojej niechęci, Searcher wciąż wskakuje, by pomóc. Jego żona Meridian (Gabrielle Union) i syn Ethan (Jaboukie Young-White) dołączają do niego w tej przygodzie wraz ze swoim uroczym trójnożnym psem Legend. Odkrywając tajemnice dziwnego krajobrazu, Poszukiwacz odkrywa swojego ojca, a przygoda staje się sprawą rodzinną między trzema pokoleniami rodziny Clade.

Film Disneya skupiony wokół rodziny wydaje się być popularnym filmem na Święto Dziękczynienia – nie wspominając o tym, że może się poszczycić gwiazdorską obsadą głosową. Ale według doniesień wciąż nie wystarczyło, aby wysłać „Dziwny świat” na szczyt box office, a niskie liczby mogą mieć związek z innym projektem na dużym ekranie we wszechświecie Disneya.

Film, który wciąż przynosi duże dochody Disneyowi

Według The Hollywood Reporter szacuje się, że „Strange World” zarobi zaledwie 19 milionów dolarów w ciągu pięciodniowego świątecznego weekendu. Według Yahoo! Entertainment, oryginalna świąteczna projekcja filmu została ustalona na 30 milionów dolarów w ciągu pięciu dni, co stanowi tylko niewielką część z 120-130 milionów dolarów, które podobno zaplanowano na animowaną przygodę.

Chociaż niewiele osób chciało odkrywać nowy świat z rodziną Clade, jak pierwotnie sądzono, spojrzenie na wyniki kasowe filmów wyświetlanych podczas świątecznego weekendu dowodzi, że chcieli zobaczyć, co wydarzy się dalej w Marvel Cinematic Universe. „Czarna Pantera: Wakanda Forever” przeżywa super wakacje, a film zarobi co najmniej 60 milionów dolarów brutto w ciągu pięciu dni, zajmując pierwsze miejsce w kasie według The Hollywood Reporter. Film miał swoją pierwszą premierę w drugim tygodniu listopada, zamykając czwartą fazę MCU i zapoczątkowując nową erę dla Wakandy. Podczas gdy liczby przedstawiają ponury obraz „Dziwnego świata”, istnieją inne statystyki, które można wziąć pod uwagę, patrząc na jego obecną podróż na dużym ekranie.

How Strange World wchodzi do książek historycznych Disneya

Rozmowa Poszukiwacza i Jaegera Clade'a

Jak zauważył The Hollywood Reporter , „Strange World” otrzymał ocenę B w CinemaScore, co jest pierwszym filmem Disney Animation, który otrzymał ocenę CinemaScore poniżej A od ponad 30 lat (za pośrednictwem TheWrap). Tymczasem ocena filmu na Rotten Tomatoes Tomatometer wynosi obecnie 73%. Własna recenzja Loopera na temat filmu dała mu ocenę 8 na 10, zwracając uwagę, że oczywiste dialogi i niektóre mniej niż satysfakcjonujące rozwiązania fabularne mogą sprawić, że widzowie poczują się tak sobie w stosunku do filmu. Jednak według recenzji niesamowite efekty wizualne i fabuła o znaczeniu rodziny to dwa duże pozytywy.

Wieśniak! Entertainment porównuje „Strange World” do innego słabszego Disneya, „Planety skarbów”. Chociaż podczas weekendu otwarcia zarobił 16,6 miliona dolarów, zebrał wiele pochwał wśród fanów, a niektórzy domagali się aktorskiej wersji przygody opartej na klasycznej książce Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Więc może „Strange World” zbierze jeszcze więcej pozytywnej uwagi w przyszłości, stając się ulubieńcem fanów nowej generacji.

Czy ten post był pomocny?