Skip to content

Cokolwiek się stało z PsiBands po Shark Tank?

1 de lipiec de 2023
l intro 1688168333

Telewizja Reality TV

Romy Taormina spokojny wyraz twarzy

Wysiłki Romy Taorminy, by skłonić rekina do zainwestowania w jej produkt do akupunktury, PsiBands, początkowo pozostawiły ją z pustymi rękami. Jednak łagodne niepowodzenie nie powstrzymało jej dobrodusznej misji poprawy życia osób cierpiących na nudności.

PsiBands rozwija się jako firma od 2023 roku. Pojawienie się produktu w „Shark Tank” przyniosło mu masową ekspozycję i wkrótce trafiło na półki głównych sprzedawców detalicznych, takich jak Walmart, Target, Walgreens, CVS i innych. Pomimo posiadania strony internetowej reklamującej swoje produkty, firma prowadzi sprzedaż online wyłącznie za pośrednictwem Amazon. Ponadto Taormina i jej produkt były prezentowane w tak znaczących punktach sprzedaży, jak CNN Money, BuzzFeed i Inc. W 2018 roku Taormina otrzymała grant STEP, który umożliwił jej firmie zbadanie międzynarodowych opcji. W tym samym roku zaprezentowała swoją pracę na Arab Health Exhibition, jednym z największych zgromadzeń ekspertów ds. opieki zdrowotnej na Bliskim Wschodzie, i sprawiła, że ​​PsiBand został odebrany przez wiodącego sprzedawcę odzieży ciążowej Destination Maternity. Roczne przychody firmy szacuje się na około 5 milionów dolarów.

Przede wszystkim Taormina wyciągnęła cenne lekcje z występu w 4. sezonie „Shark Tank”. W wywiadzie dla CNBC z 2019 r. zastanawiała się nad tym doświadczeniem, mówiąc: „Właśnie wtedy, gdy myślisz, że masz coś ustawionego, wszystko się zmienia. Jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Wszyscy musimy więc czuć się komfortowo z dyskomfortem w biznesie – i życiu. ”. Przedsiębiorca z pewnością zyskał cenną wiedzę dzięki pojawieniu się w zbiorniku, ale nie przyszło jej to łatwo.

Prezentacja Taorminy przyprawiła rekiny o mdłości

Cierpiąca na ciężką chorobę lokomocyjną przez wiele miesięcy po dwóch ciążach, Romy Taormina postanowiła stworzyć własną alternatywę dla typowych opasek akupunkturowych. Produkt zapewnia specjalną formę nacisku na kciuk, która powstrzymuje nudności, eliminując potrzebę przyjmowania leków. Podczas gdy podobne produkty często wyglądają nieatrakcyjnie, PsiBands oferuje zarówno modę, jak i funkcjonalność dzięki wzornictwu paska na rękę i szerokiej gamie kolorów.

Taormina weszła do „Shark Tank” z ofertą 250 000 $ za 10% udziałów w biznesie. Informuje rekiny, że firma przyniosła milion dolarów w ciągu ostatniego roku. Ponadto firma posiada 6000 punktów sprzedaży detalicznej w samych Stanach Zjednoczonych. Jej zyski nie są jednak oszałamiające. Z 1 miliona dolarów Taormina ma zarobić tylko 110 000 dolarów, przy czym większość pieniędzy zostanie przeznaczona na wydatki zaplecza. Firma jest również po kolana w długu wartym 600 000 USD, na który składają się głównie niewypłacone jej pensje z ostatnich lat.

Większość rekinów wycofuje się, powołując się na jej zarządzanie finansami firmy i dyskomfort związany ze skutecznością produktu. Robert Herjavec jest szczególnie zbulwersowany jej twierdzeniami, że PsiBands pomaga osobom dotkniętym rakiem, mówiąc przedsiębiorcy: „Kiedy to mówisz, cała moja istota się kuli”. Jedynym, który złożył ofertę, jest Kevin O’Leary, który żąda 40% za 250 000 $. Taormina odmawia ustąpienia ze swojego stanowiska i opuszcza czołg bez porozumienia.

Czy ten post był pomocny?