Skip to content

Cineworld otrzymuje zatwierdzenie sądu w sprawie pomocy w pierwszym dniu po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości

9 de wrzesień de 2022
mc cineworld 001

Amerykański sąd upadłościowy zatwierdził Cineworld do ulgi pierwszego dnia po złożeniu przez firmę wniosku na podstawie rozdziału 11 w dniu 7 września 2022 r.

W ramach wniosku, Trybunał udzielił dziś grupie Cineworld zgody na natychmiastowy dostęp do „około 785 milionów USD z około 1,94 miliarda USD z tytułu kredytu będącego w posiadaniu dłużnika („DIP”), który wraz z dostępnymi rezerwami gotówkowymi Grupy i Oczekuje się, że środki pieniężne dostarczane przez operacje zapewnią Cineworld wystarczającą płynność, aby wywiązać się z bieżących zobowiązań, w tym zobowiązań po złożeniu wniosku wobec sprzedawców i dostawców, a także wynagrodzeń i programów świadczeń pracowniczych” – podała spółka.

Firma z siedzibą w Londynie dodała, że ​​firmy z grupy objętej rozdziałem 11 „zamierzają płacić sprzedawcom i dostawcom w całości i na normalnych warunkach za ważne kwoty za towary i usługi otrzymane w trakcie procesu objętego rozdziałem 11. Pracownicy będą również nadal otrzymywać swoje zwykłe zarobki i świadczenia bez przerwy”.

„Dzisiejsze zatwierdzenie naszej wnioskowanej ulgi pierwszego dnia jest pozytywnym krokiem naprzód dla Grupy i naszych wysiłków restrukturyzacyjnych” – powiedział Mooky Greidinger, dyrektor generalny Cineworld.

„Kiedy stawiamy Cineworld na długoterminowy wzrost, poprzez proces opisany w rozdziale 11 i dalej, niezłomnie angażujemy się w zapewnianie naszym gościom niezapomnianych wrażeń z oglądania filmów i utrzymywanie naszych długotrwałych relacji z naszymi partnerami biznesowymi”.

Cineworld złożył wniosek o rozdział 11 w południowym okręgu Teksasu na początku tego tygodnia z tak zwaną pożyczką DIP, czyli pożyczką w posiadaniu dłużnika od konsorcjum pożyczkodawców, aby kontynuować działalność podczas sprzątania swojego bilansu. Firma jest drugim co do wielkości wystawcą z 751 obiektami w 10 krajach, w tym butikową siecią Picturehouse w Wielkiej Brytanii i Regal Cinemas w USA.

W ogłoszeniu firma powiedziała Cineworld i wszystkie jego marki – w tym Regal, Cinema City, Picturehouse i yes Planet – nadal jak zwykle witają kinomanów w kinach i nie zmieni się to w trakcie procesu Rozdziału 11. Grupa będzie nadal honorować warunki wszystkich istniejących programów członkostwa klientów, w tym Regal Unlimited i Regal Crown Club w USA oraz Cineworld Unlimited w Wielkiej Brytanii.

Czy ten post był pomocny?