Skip to content

„Back To The Future” Musical DeLorean Star Car zwiększa obroty na Broadwayu w 2023 roku

10 de lipiec de 2022
1A26A865 13F9 4E64 87D3 DC7845F3F4BD

EKSKLUZYWNY: Błyszczący DMC DeLorean ze stali nierdzewnej jest gotowy na swoją gwiazdę w Nowym Jorku. Upiór w operze ma swój żyrandol, a panna Sajgon pochwalił się helikopterem unoszącym się w polu widzenia. A teraz wydany na Broadwayu hit musicalowy West End Powrót do przyszłości rozkręca się z kradnącą sceny wehikułem czasu DeLorean.

Na ostatnim przedstawieniu poranek w londyńskim Adelphi Theatre of Powrót do Przyszły, oparty na filmie z 1985 roku z Michaelem J. Foxem, napisanym przez Boba Zemeckisa i Boba Gale’a i wyreżyserowanym przez Zemeckisa, dorośli mężczyźni – wielu z partnerami i dziećmi – wydawali najgłośniejsze okrzyki, gdy pojawił się DeLorean. Pojawił się we mgle dymu i błyskając niebieskimi i białymi światłami około 20 minut po rozpoczęciu pierwszego aktu. „To sprawia, że ​​są podekscytowani”, zdziwił się główny producent serialu, Colin Ingram. „Zwłaszcza kiedy podróżuje po raz pierwszy, do roku 1955” – powiedział.

Zaprojektowany przez Brytyjczyków, holenderski pojazd sceniczny „jest scenografią o wartości około 300 000 USD, która skręca się, przechyla, porusza się do przodu i obraca się wokół rewolweru” – wyjaśnił Ingram. Aktor Ben Joyce, ubrany w charakterystyczny dla Marty’ego McFly strój: pomarańczowy ocieplacz na ciało i dżinsy w stylu lat 80., zademonstrował komputerowe systemy DeLoreana reporterowi Wszykina.

Wehikuły czasu DeLorean będą produkowane w Wielkiej Brytanii, a następnie wysyłane do USA na Broadway i inne produkcje północnoamerykańskie. W planach jest co najmniej osiem dodatkowych międzynarodowych produkcji Powrót do przyszłości.

Joyce, która pochodzi ze Swansea w południowej Walii, występuje obecnie w londyńskiej produkcji Chłopcy z Jersey w Teatrze Trafalgar. Kiedy dołączy, jedzie z Frankie Valle do Hill Valley Powrót do przyszłości. 22-letni aktor widział pokaz w Adelphi w zeszłym roku, na kilka miesięcy przed tym, jak miał okazję wziąć udział w przesłuchaniu. „Moje dwie pierwsze części West Endu są kultowymi rolami” – powiedział.

Powrót do przyszłości niedługo osiągnie swój roczny znak w Adelphi, a jego pierwsza poważna zmiana obsady spowoduje, że Joyce przejmie rolę Marty’ego od Olly’ego Dobsona, który był inicjatorem tej roli. Żaden z nich nie przeniesie się wraz z przedstawieniem na Broadway. Ingram powiedział, że przesłuchania do Powrót do przyszłości rozpocząć od końca sierpnia do września, zauważając, że w USA Marty musi być grany przez Amerykanina.

Roger Bart (zdobywca nagrody Tony) (Producenci) towarzyszy serialowi od samego początku jako Doc Brown, część stworzona w filmie z 1985 roku i jego dwóch kontynuacjach przez Christophera Lloyda. Pozostanie z nim w Londynie i poza nim. „Prowadzimy negocjacje, aby Roger zagrał Doktorka na Broadwayu” – potwierdził Ingram.

Oficjalne komunikaty na temat Powrót do przyszłości zostanie zrealizowany we wrześniu, bilety trafią do sprzedaży w październiku. Żadna data otwarcia nie została podana do publicznej wiadomości. Ostateczny termin może zgłosić, że producenci i twórcy podobno określili Winter Garden Theatre jako swój dom dla swojego spektaklu. Zapytany Ingram odpowiedział: „Nie mogę powiedzieć, że to Ogród Zimowy. Nadal negocjujemy”.

Następnie podkreślił: „Nie potwierdzam tego”.

Ingram nie potwierdziłby też, że produkcja na Broadwayu Powrót do przyszłości będzie kosztować oszałamiającą 21-wieczną cenę 23,5 miliona dolarów, choć przyznał, że kosztuje znacznie mniej niż 28 milionów dolarów Broadwayowa muzyczna adaptacja filmu Baza Luhrmanna Moulin Rouge!, dodając „Tam jest duża nieprzewidziana sytuacja”.

Oczekuje się, że produkcja w Londynie odzyska do końca roku lub na początku 2023 roku.

The Powrót do przyszłości musical został napisany przez Gale’a, z muzyką i tekstami przez Alana Silvestri i Glena Ballarda, a wyreżyserowany przez Johna Rando. Pokaz został zaprojektowany przez Tima Hatleya.

Madeleine Astrid Gurdon, baronessa Lloyd-Webber, jest wiceprzewodniczącą LW Theatres, części imperium Really Useful Group jej męża Andrew Lorda Lloyda Webbera. Jest zakulisowym pośrednikiem władzy. To ona po obejrzeniu poza miastem spektaklu Powrót do przyszłości w brytyjskiej operze w Manchesterze w lutym 2020 r. (przed pandemią zamknięto teatry), oświadczył, że Adelphi będzie jego domem na West Endzie, rozczarowując kilku producentów, którzy go pożądali.

Jak dotąd jej zakład okazał się mądry. Przedstawienie jest zabawną, przyjemną dla tłumów rozrywką dla całej rodziny, a nie artystycznym arcydziełem. Jednak zdobył nagrodę Oliviera jako najlepszy nowy musical tego roku i inne wyróżnienia.

Odwiedzający Londyn mogą oglądać Olly’ego Dobsona jako Marty’ego McFly’ego jeszcze przez kilka tygodni, dopóki Joyce nie zastąpi go 17 sierpnia.

Rando i jego zespół kreatywnych pracują nad pewnymi zmianami w produkcji, które zostaną wprowadzone, gdy Joyce dołączy do programu. — Jeśli nie widziałeś programu kilkanaście razy, nie zauważysz ich — powiedział Ingram. „Chodzi o zaostrzenie show. Zmiany nie są duże” – dodał.

Czy ten post był pomocny?